Niewątpliwie Lenovo Legion Go jest jednym z najlepszych przenośnych komputerów. Zastanawiacie się, co warto sprezentować użytkownikowi tego sprzętu?
Jeżeli uważnie czytacie nasz portal, to z pewnością wiecie, że jestem bardzo zadowolony z mojego komputera Lenovo Legion Go. Więcej na ten temat napisałem zresztą w moim teście, do którego zabierze Was poniższy odnośnik. Byłem tak zachwycony tym komputerem, że wkrótce po oddaniu egzemplarza testowego kupiłem swój własny Lenovo Legion Go i korzystam z niego do dziś. Ale nie to jest tematem dzisiejszego artykułu.
Zróbmy stacjonarny komputer z Lenovo Legion Go
Przyznaję, że Legion Go jest moim podstawowym komputerem. Wykorzystuję go zarówno do pisania artykułów, jak i obróbki grafiki, edytowania filmów i, oczywiście, grania. W kontekście pracy biurowej niezwykle istotna jest możliwość podłączenia urządzenia do monitora. W związku z tym zdecydowanie warto zainwestować w stację dokującą. Na rynku znajdziecie mnóstwo rodzajów tego typu urządzenia. Ja polecam sprzęt, który testowałem i odznacza się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Chodzi mi oczywiście o produkt z oferty firmy JSAUX. Mój test możecie przeczytać po udaniu się na poniższą stronę.
Dobra stacja dokująca pozwala wyświetlać treść co najmniej w rozdzielczości 4K i odświeżać podłączony ekran w 60, a najlepiej 120 Hz. Propozycja JSAUX-a spełnia oba te warunki, a ponadto posiada szereg przydatnych portów. Dzięki nim podłączymy do stacji (oprócz monitora oraz zasilacza naszego komputera) również chociażby przewodowe myszkę oraz klawiaturę, czy wepniemy też kartę pamięci. Nie można bynajmniej pominąć bardzo ładnego podświetlenia RGB, którego kolor sami wybieramy. Można także bardzo łatwo, jednym przyciskiem, wyłączyć podświetlenie. Moim zdaniem z takiej stacji dokującej pod choinką powinien ucieszyć się każdy użytkownik komputera Lenovo Legion Go.
Dodatkowe akcesoria
Jako że sięgając po Lenovo Legion Go, de facto mamy do czynienia z pełnoprawnym komputerem z Windowsem, to rozpiętość akcesoriów jest naprawdę spora. Nie sposób wymienić wszystkich kompatybilnych urządzeń – zwłaszcza, że w grę wchodzą nie tylko peryferia korzystające z łączności Bluetooth, ale i zwykłego kablowego połączenia – czy to przez USB, czy mini jack. Postaram się jednak przybliżyć kilka propozycji, które powinny przydać się niejednemu posiadaczowi opisywanego dziś komputera.
Przede wszystkim dobrym pomysłem jest powerbank. Miałem przyjemność sprawdzania dwóch modeli tego akcesorium. Do jednego z testów przeniesie Was powyższy odnośnik, natomiast niżej znajdziecie moją recenzję propozycji od Silver Monkey.
Inną wartą rozważenia propozycją jest na przykład kontroler. Ja jestem fanem DualSense’a, więc polecam takiego właśnie pada. Może by zaszaleć i kupić personalizowany kontroler? Niżej znajdziecie mój test kontrolera od AimControllers:
Nie należy także przejść obojętnie obok naprawdę świetnego uchwytu z magnetycznym łączeniem kontrolerów komputera Lenovo Legion Go. Więcej o nim napisałem w poniższym artykule:
Natomiast jeśli chcemy grać głównie mobilnie, to może przydałyby się małe słuchawki bezprzewodowe? Takie, jak choćby świetne JBL Pro Tour 3, które testowałem w poniższym artykule:
Za to jeśli preferujecie pełne zabudowane słuchawki, to dobrą opcją są Corsair HS80 MAX. Działają one zarówno poprzez Bluetooth, jak i po wpięciu specjalnego adaptera do portu USB, a nawet przewodowo za pomocą kabla mini-jack. Standardowo odsyłam do mojego testu słuchawek:
W co pograć na Lenovo Legion Go?
W dzisiejszym prezentownku absolutnie nie może zabraknąć rekomendacji dotyczących gier. Lenovo Legion Go to przecież dość potężne urządzenie przenośne, które sprawdzi się w wielu głośnych produkcjach. Niżej znajdziecie moją listę tytułów, które działają świetnie na tym urządzeniu. Postarałem się też, aby były one dość urozmaicone gatunkowo, jak i cenowo. Tyle tytułem wstępu – oto moja lista polecanych gier:
- Assassin’s Creed/Assassin’s Creed II/IV: Black Flag/Origins/Valhalla
- Batman: Arkham Asylum/City/Knight/Origins
- Burnout Paradise
- Cyberpunk 2077 + Widmo Wolności
- Deus Ex: Bunt Ludzkości/Rozłam Ludzkości
- Elden Ring
- Far Cry 6
- Kingdom Come: Deliverance
- Rayman 3: Hoodloom Havoc
- Red Dead Redemption (obie części)
- Spider-Man/Spider-Man: Miles Morales
- Splinter Cell: Chaos Theory/Blacklist
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- Wiedźmin III: Dziki Gon
Jako że Lenovo Legion Go nie posiada oczywiście czytnika płyt (choć można go oczywiście dokupić i podłączyć przez USB do stacji dokującej), to powinniście szukać cyfrowych wersji gier. Znajdziecie je między innymi w sklepach Steam, Epic, czy na GOG-u. Dobrym pomysłem jest również doładowanie do jednego z tych sklepów, jakie możecie kupić w znanych sieciach z elektroniką. Alternatywnie może warto byłoby rozważyć wykupienie abonamentów Game Pass lub Ubisoft+ czy EA Play? Możliwości jest mnóstwo i nie powinniście mieć większego problemu ze znalezieniem gry dla użytkownika komputera Legion Go.
Oczywiście jeśli macie jakieś wątpliwości czy trudności z kupieniem prezentu, to dajcie nam znać w komentarzach. Jeśli tylko będziemy w stanie, postaramy się Wam pomóc z Waszymi problemami.
Dodaj komentarz