Firma JSAUX wyszła z kolejnymi produktami dedykowanymi graczom. Tym razem wziąłem się za sprawdzenie akcesoriów przeznaczonych do kontrolerów komputera Lenovo Legion Go.
Jeżeli uważnie czytacie wpisy na naszym portalu, to z pewnością wiecie, że pojawiło się u nas kilka testów akcesoriów od firmy JSAUX. Testowałem już bowiem między innymi stacje dokujące (do Steam Decka i do Lenovo Legion Go), plecak i pokrowce (na PS VR2 oraz przenośny komputer Lenovo) oraz naklejki na kontrolery Sense. Dziś mam dla Was testy kolejnych akcesoriów dedykowanych Legion Go. Zacznijmy od szyn na konsole oraz silikonowego etui.
Lenovo Legion Go jak Switch dzięki JSAUX
Wiele osób bez wątpienia zgodzi się ze mną, kiedy napiszę, że komputer Lenovo Legion Go ma pewne wspólne elementy z konsolą Nintendo Switch. Chodzi mi mianowicie o możliwość odpięcia kontrolerów z boków ekranu i granie z nimi w dłoniach na konsoli, którą to podpieramy specjalną wbudowaną w obudowę podstawką. Jest to jednak, delikatnie ujmując, nieoptymalne rozwiązanie. O ile sam pomysł na oparcie urządzenia jest bardzo dobry, to już trzymanie samych kontrolerów w dłoniach nie ma wiele wspólnego z wygodą. Nintendo do swojej konsoli dołącza specjalne szyny, w które wsuwamy joy-cony, a także specjalny uchwyt, dzięki któremu możemy zamienić dwa joy-cony w jednego niewielkiego pada. Na pewno jest to wygodniejsze niż trzymanie kontrolerów tylko w dłoniach, ale nadal nie jest idealnie. W tym miejscu warto przypomnieć, że Lenovo nie zapewnia w swoim sprzęcie takiego fabrycznego rozwiązania. W pakiecie znajdziemy tylko płytkę do prawego kontrolera, o której więcej napiszę w dalszej części dzisiejszego artykułu.
Z pomocą dla miłośników grania na padzie przychodzi firma JSAUX. Zaproponowała ona bowiem swoje szyny do kontrolerów, które działają podobnie jak takie właśnie rozwiązanie na Switchu. Wsuwamy po prostu kontrolery w szyny i już możemy trzymać te kontrolery w dłoniach, tak jak na Nintendo. Oczywiście kontrolery, a więc i szyny dedykowane Lenovo Legion Go, są zdecydowanie większe, ale podobieństwo jest niezaprzeczalne. W tym momencie jednak kończą się zbieżności. JSAUX świetnie rozwinął bowiem to, co wprowadziło wielkie N. Już tłumaczę, co mam na myśli. Przede wszystkim paski z szynami od JSAUX-a są magnetyczne. Oznacza to, że wystarczy przytknąć do siebie te szyny, a połączą się one błyskawicznie i bardzo mocno, co widać na poniższym filmie.
Już w tej formie dostajemy dość wygodnego pada, ale to jeszcze nic. Producent w komplecie dostarczył bowiem też proste elastyczne (silikonowe) etui na takiego „pada”. Dodatkowo etui to posiada antypoślizgowe uchwyty, przez co trzyma się je niezwykle wygodnie. Podobne udogodnienia zastosowano na materiale zachodzącym na spusty kontrolerów Lenovo Legion Go.
Przyznaję, że dotychczas recenzując gry na Lenovo Legion Go sięgałem na ogół po zewnętrzny kontroler. Natomiast teraz wystarczy mi pakiet dwóch szyn JSAUX wraz z silikonowym etui tego producenta i mogę grać równie wygodnie, jak na dużych konsolach. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń do tego pakietu. Uważam, że powinien w niego zainwestować każdy użytkownik Lenovo Legion Go. Ze średnio wygodnych kontrolerów w trybie przenośnym firma JSAUX w prosty sposób zrobiła świetne rozwiązanie do grania w podróży. Rozwiązanie, które jednocześnie nie potrzebuje wiele miejsca. Silikonowe etui jest przecież elastyczne, szyny są dość wąskie. Komputer oczywiście i tak pakujemy w podróż z dołączonymi do niego kontrolerami.
Nakładka do trybu FPS od JSAUX
JSAUX nie zapomniał również o fanach korzystania z myszki komputerowej. Domyślnie dołączana do komputera nakładka od Lenovo jak najbardziej spełnia swoje zadanie. Można bez większych problemów grać tak w pierwszoosobowe strzelanki, czy operować w ten sposób zbudowaną „myszką” w pracy biurowej. Takie przynajmniej miałem wrażenie dopóki nie sprawdziłem podstawki od JSAUX-a. Po wsunięciu do niej kontrolera otrzymałem rozwiązanie niezaprzeczalnie deklasujące wariant oferowany przez Lenovo. Przede wszystkim recenzowana dziś nakładka posiada fizyczną kulkę. Przyznaję szczerze, że nasadka porusza się w tym przypadku nieporównywalnie lepiej od tego, co dostajemy w komplecie od Lenovo. Dotychczas mimo że miałem oczywiście dołączoną do Lenovo Legion Go nakładkę, to i tak wolałem podłączyć komputer do stacji dokującej, a do niej myszkę przewodową, by pisać newsy i przygotowywać grafikę czy filmy. Jednak odkąd dostałem do testu propozycję od firmy JSAUX bardzo chętnie korzystam z trybu FPS w Lenovo Legion Go. Nasadka JSAUX-a to małe cudo, które zdecydowanie warto mieć w swojej kolekcji.
Znajdujący się w niej magnes jest też dużo mocniejszy niż w podstawowej nakładce od Lenovo. Dzięki temu nawet wykonując dynamiczne ruchy o sporym zakresie, nie ma obaw o choćby wysuniecie się kontrolera. Z ogromną przyjemnością grałem w ten sposób zarówno w Titan Quest, jak i Cyberpunka 2077. Niemniej chętnie pisałem artykuły i co jakiś czas sięgałem po tę ulepszoną myszkę. Już podstawowa nakładka była interesującym dodatkiem, który często przydawał się w grach. JSAUX rozwinął to rozwiązanie i wprowadził drobne, acz istotne udogodnienia. Po wielogodzinnym korzystaniu z tej właśnie nasadki nie wyobrażam sobie powrotu do podstawowej. To rewelacyjne akcesorium, które powinno zainteresować każdego zwolennika wykorzystywania myszki do pracy na komputerze.
Podsumowanie
Firma JSAUX kolejny raz dowiodła, że jak mało która zna potrzeby i oczekiwania graczy. Zawsze lubiłem sprawdzać sprzęty tego producenta – odznaczały się one bardzo wysoką jakością w zestawieniu z (na ogół) przyzwoitą ceną. Testowane dziś akcesoria potwierdzają tak wysoką pozycję tej firmy w moim prywatnym rankingu. W moim przekonaniu wyrasta ona na lidera rynku akcesoriów dla graczy. Jestem zachwycony testowanymi dziś dodatkami i mam nadzieję (oraz wrażenie), że Wy również będziecie, jeśli po nie sięgniecie. W moim przekonaniu nie można mieć komputera Lenovo Legion Go i mówić o komfortowym korzystaniu z niego w każdej sytuacji, jeśli nie macie tych właśnie akcesoriów. Kosztują one około 100 złotych i w mojej ocenie zdecydowanie warto tyle wydać. Zainwestujecie w nieporównywalnie większy komfort użytkowania Legion Go. Nie waham się tego napisać – JSAUX wypuściło na rynek obowiązkowe akcesoria dla każdego posiadacza Lenovo Legion Go. To fenomenalne akcesoria, z których, jestem tego pewien, często będziecie korzystali. Zdecydowanie warto wyposażyć się zarówno w te szyny, jak i nasadkę na kontroler. Wynoszą one wygodę użytkowania Legion Go na zadziwiająco wyższy poziom. Szczerze polecam i bez wahania wystawiam tym akcesoriom maksymalną ocenę. Brawo, JSAUX – właśnie takie powinny być akcesoria dla graczy. Dopracowane, przemyślane i przystępnie wycenione.
Akcesoria do testu zapewnił ich producent, firma JSAUX.
Dodaj komentarz