The Dark Pictures dostanie w przyszłym roku nową odsłonę, tym razem dedykowaną goglom PS VR2. W newsie znajdziecie również listę innych 15 gier zmierzających na sprzęt Sony.
The Dark Pictures to seria horrorów, która dotychczas nie miała odsłony wykorzystującej wirtualną rzeczywistość. Już w tym miesiącu ukaże się kolejna gra z tego cyklu, kończąca jednocześnie pierwszy sezon tych horrorów. Chodzi oczywiście o część o podtytule The Devil in Me. Pisałem o niej niejednokrotnie na portalu – zebrane newsy znajdziecie w tym miejscu. Miałem również okazję – dzięki polskiemu wydawcy, firmie Cenega – zagrać w godzinny fragment. Moje wrażenia opisałem w stosownym artykule, do którego zabierze Was poniższy odnośnik.
Supermassive Games – gry dostępne na VR
Twórcom kolekcji The Dark Pictures gogle PlayStation bynajmniej nie są obce. Jak bowiem możecie pamiętać, przy premierze poprzedniej wersji PS VR ukazała się również pierwszoosobowa strzelanka na VR. Chodzi naturalnie o Until Dawn: Rush of Blood, a do mojej recenzji tej gry przejdziecie z poniższego odnośnika. Na PlayStation VR trafiło również The Inpatient, a w tym miejscu napisałem, co sądzę o tej produkcji.
The Dark Pictures na PS VR2
Dziś okazało się, że The Dark Pictures dostanie kolejną odsłonę. Tym razem będzie ona dedykowana goglom nowej generacji PlayStation, a więc PlayStation VR2. Podobnie jak Rush of Blood, Switchback będzie tak zwanym rail shooterem. Oznacza to, że nasza rola ograniczy się do rozglądania się i strzelania do przeciwników. Nie skreślajcie od razu tej gry – Rush of Blood fenomenalnie oddało adrenalinę towarzyszącą jeździe na kolejce górskiej. Mam więc dobre przeczucia co do Switchback. Są one tym lepsze, że – jak na pewno wiecie – PlayStation VR2 będzie korzystało ze specjalne kontrolera Sense. Obsłuży on adaptacyjne spusty oraz strefy dotyku.
Dzięki temu gry będą mogły odczytać ułożenie naszych palców na kontrolerze, oferując odpowiednie ich odwzorowanie na ekranie. Nie będziemy więc musieli korzystać wyłącznie z otwartej dłoni lub zaciśniętej pięści. Gogle natomiast będą śledziły ruch naszych gałek ocznych, a przeciwnicy będą się ruszali, kiedy będziemy mrugać. Przyznaję, że brzmi to niesamowicie obiecująco i nie mogę się doczekać premiery tej gry. Niżej znajdziecie jej zwiastun.
Nie tylko Dark Pictures – co jeszcze na PlayStation VR2?
The Dark Pictures: Switchback bynajmniej nie jest jedną grą, która zmierza na PlayStation VR2. Niżej możecie przyjrzeć się liście jeszcze 10 innych tytułów, w jakie zagramy na nowych goglach Sony.
- Crossfire: Sierra Squad – pierwszoosobowa strzelanka tworzona przez studio Smilegate
- The Light Brigade – produkcja z gatunku rogue like dla jednego gracza kreowana przez Funktronic Labs. Wiadomo już, że obsłuży ona tak zwany cross-buy. W związku z tym, kupując grę na jedną generację gogli PS VR, otrzymamy też wersję na drugą generację.
- Cities VR: Enhanced Edition – VR-owa wersja Cities: Skylines, tytułu polegającego na budowaniu swojego miasta
- Cosmonious High – dzieło studia Owlchemy Labs, twórców Job Simulator. Akcja będzie działa się w szkole.
- Hello Neighbor: Search & Rescue – popularna seria ukaże się na goglach wirtualnej rzeczywistości, zarówno na PS VR jak i PS VR2
- Jurassic World: Aftermath Collection – pakiet dwóch gier z cyklu Aftermath
- Pistol Whip VR – ulepszona wersja świetnego tytułu, którego recenzję mogliście przeczytać na portalu. Do odpowiedniego wpisu zabierze Was poniższy odnośnik.
- Zenith: The Last City – ulepszona wersja MMORPG-a znanego z poprzednich gogli PlayStation VR. Jeśli macie tę grę na PSVR, ulepszycie ją bezpłatnie do edycji na PSVR2.
- After the Fall – ulepszona wersja strzelanki nastawionej na współpracę i wydanej w minionym roku na PS VR. Podobnie jak Zenith, After the Fall zaoferuje darmowe ulepszenie do edycji na PlayStation VR2.
- Tentacular – portaj gry korzystającej z praw fizyki i dostępnej póki co na goglach Quest 2 oraz SteamVR
Kolejne gry na PS VR2:
- Horizon: Call of the Mountain – nowa odsłona serii Horizon, tworzona od podstaw z myślą o nowych goglach Sony. Więcej o tej produkcji możecie przeczytać w poniższym newsie.
- Firewall Ultra – kontynuacja Firewall: Zero Hour korzystająca z nowych możliwości zapewnianych przez gogle oraz kontrolery dedykowane kolejnej generacji PlayStation VR
- Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge – Enhanced Edition – w tytule wcielimy się w mechanika naprawiającego droidy, który zwiedzi pół galaktyki. Podczas swojej przygody spotkamy wiele znajomych twarzy jak C3PO, R2D2, czy nawet sam mistrz Yoda
- Mixture – tytuł pozwoli nam na jednoczesne pokierowania losami dwóch postaci. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że to produkcja kooperacyjna dla jednego gracza
- Resident Evil: Village – bardzo dobra odsłona znanej serii dostanie wsparcie dla gogli PS VR2. Moją recenzję Village znajdziecie niżej.
Kiedy premiera PS VR2?
Nowe gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony zadebiutują już za mniej niż pół roku. Datę premiery ustalono bowiem na 22 lutego 2023 roku. Natomiast za 2 tygodnie rusza przedsprzedaż zestawu. Więcej na ten temat pisał Paweł w swoim newsie. Przejdziecie do niego oczywiście z tego odnośnika.
Czekacie na te gogle i ich przedsprzedaż? A może odstrasza Was dość wysoka cena, przekraczająca nawet cenę konsoli PS5? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. Bardzo chętnie dowiemy się również, czy mieliście już styczność z goglami Sony. Możecie nam o tym napisać również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Znajdziecie nas zarówno na Facebooku, jak i na Twitterze.
Źródło: VideoGamesChronicle
Dodaj komentarz