Kolejna historia z niebieskimi stworkami wylądowała w moich rękach. Tym razem jest to tom 10 serii Smerfy i świat emocji. Smerf, który czuł się odrzucony. Temat ten jest o tyle istotny, że czasami nie zdajemy sobie z niego sprawy – dlatego seria ta jest tak dobra! I to nie tylko dla tych najmłodszych czytelników.
O samej serii Smerfy i świat emocji
Barwna seria Smerfy i świat emocji to nic innego jak edukacyjne książki w formie kolorowego, czasem zabawnego komiksu, w których dzielne Smerfy doświadczają w swoich przygodach przeróżnych emocji. Przeżywają one sytuacje, które nawet starszym dzieciom mogą często sprawiać pewne trudności. Komiksy te mają za zadanie ułatwić najmłodszym uświadomienie sobie i wyjaśnienie, co powoduje u nich nieprzyjemne odczucia. Tekst został skonstruowany w taki sposób, by dzieci najpierw zapoznały się z samą emocją poprzez przełożenie jej na jednego z bohaterów. Dzięki temu łatwiej zrozumieć swoje emocje. Komiksowy Smerf opisuje, opowiada i przeżywa dokładnie to, co dziecko. Pokazuje tym samym, że w tych uczuciach nie ma nic złego i każdy ich doświadcza.
Papa Smerf, którego wszyscy doskonale znamy, odgrywa w tej serii rolę smerfnego terapeuty. Szuka rozwiązania sytuacji i uświadamia wszystkim czytelnikom, że Smerf (oraz dziecko) są w stanie sobie poradzić z lękiem i wszystkimi trudnymi emocjami. Druga część każdego z komiksów pełni funkcję swego rodzaju poradnika. Systematyzuje zdobytą wcześniej wiedzę, wyjaśnia i pomaga przemyśleć emocje oraz towarzyszące im uczucia. Opisane sytuacje uwrażliwiają na uczucia innych osób z otoczenia, które również mogą przeżywać trudne emocje. Uświadamiają, że można im pomóc i ich zrozumieć. No i nie powielać swoich wcześniejszych błędów.
Seria Smerfy i świat emocji została napisana przez Thierry’ego Culliforda i Falzara. Za przecudne rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z Ernesta i Rebeki, W.I.T.C.H. czy też komiksów z zabawnym i lubianym Kaczorem Donaldem.
Smerfy i świat emocji. Smerf, który czuł się odrzucony. Tom 10
Bohaterem tej odsłony serii z emocjami jest Słabeuszek. To wyjątkowo miły i bardzo uczynny Smerf, który bardzo chce uczestniczyć we wszystkich grach i zabawach przyjaciół. Przynajmniej tak o nich myśli przez pewien czas. Niestety, na jego nieszczęście nie jest ani szybki, ani silny, ani zwinny. Jak można się domyśleć – stąd właśnie wzięło się jego imię. Słabeuszek nie umie także obronić się przed wieloma żartami, które stroją sobie z niego jego smerfni koledzy. W pewnym momencie emocje wzięły górę i sprawiły, że przykrość i poczucie odrzucenia wzięły górę. Czy wszelkie przykre sytuacje będą musiały trwać wiecznie? Jak długo nasz bohater będzie musiał znosić wszelkie formy prześladowania? Na całe szczęście wszystko dobrze się kończy – jak zawsze.



Wrażenia – podsumowanie
Smerfy i świat emocji. Smerf, który czuł się odrzucony to komiks, który porusza bardzo ważny temat. O tyle ważny, że najmłodsi czytelnicy często nie będą zadawali sobie sprawy, że ich dotyczy. Tytuł ten przybliżana najmniejszym czytelnikom sposoby, które pomogą im radzić sobie z odrzuceniem i różnymi rodzajami prześladowaniem. W środku znajduje się także opinia psycholog dziecięcej Diane Drory, która w łatwy sposób objaśnia wiele spraw. Mam nadzieję, że przez tego typu sytuacje nikt z Was nie musiał przechodzić. Jeżeli było inaczej – wierzę, że już wszystko jest tak, jak być powinno!
Liczba stron | 40 |
Wymiary | 17.0×20.8 cm |
Autorzy | Falzar, Thierry Culliford |
Ilustrator | Antonello Dalena |
Tłumaczenie | Maria Mosiewicz |
Typ oprawy | miękka |
Cena | od 17.49 zł |


Komiksy do recenzji dostarczył polski wydawca, Egmont.

Dodaj komentarz