Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości ukazał się na konsolach i komputerach na początku tego roku. Jesteście ciekawi, w jaki sposób najlepiej podejść do endgame’a?
Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości to dla mnie zdecydowanie jedna z najlepszych gier korzystających z e świata DC Comics. Moją pełną opinię możecie oczywiście przeczytać w recenzji, a odnośnik do niej znajdziecie niżej. Natomiast pod tym adresem są wszystkie moje newsy o tej produkcji.
Jako że od premiery tego looter shootera minęło już trochę czasu, to niewykluczone, że wielu naszych czytelników przeszło już grę. Jeżeli ukończyliście już kampanię i zastanawiacie się, jak najlepiej podejść do endgame’u, to ten artykuł jest dla Was. Zacznijmy oczywiście od podstaw, a więc od odpowiedniego przygotowania wyposażenia. Naturalnie mogą tu wystąpić spoilery dotyczące kampanii z uwagi na to, że endgame odnosi się do już ukończonej podstawowej gry. Tyle tytułem sprzętu, zapraszam do moich porad na końcową fazę tego looter shootera.
Ulepszenia broni i sprzętu
Z całkowitą pewnością pierwszym, co powinniśmy zrobić, zabierając się za endgame jest ulepszenie naszego wyposażenia. Każdy sprzęt, jaki posiadamy może mieć 3 dodatkowe parametry. O ile nie wpłyniemy na obrażenia podstawowych broni, o tyle jesteśmy w stanie usprawnić ich profity. W związku z tym jeżeli macie ulubioną broń, ale nie ma ona 3 dodatkowych premii, to koniecznie ulepszcie ją. Możecie tego dokonać u Pingwina (podchodząc do niego w Gmachu Sprawiedliwości i naciskając odpowiedni przycisk na padzie) albo bezpośrednio z menu wyposażenia.
Najeżdżamy wtedy na gniazdo, naciskamy (w przypadku PS5) trójkąt na DualSensie i (zakładając, że mamy odpowiednią ilość surowców) przytrzymamy X. Jeżeli nie dostaniemy trzech gniazd dodatkowych statystyk, to powtarzamy proces do skutku. Niektóre bronie możemy też ulepszać, korzystając z nanotechnologii i posiadając odpowiednie punkty. Warto również wiedzieć, że możemy aktywować dodatkowe korzyści wyposażenia, korzystając ze sprzętu o synergii. Musimy po prostu mieć wybrane wyposażenie odnoszące się do dwóch konkretnych złoczyńców. Aktualnie dostępne synergie to:
- Bane i Dwie Twarze – plądrowanie osłon zapewni nam granat (szansa na to wynosi 100%), a obrażenia od granatów będą zwiększone o 100% przez 20 sekund
- Bane i Czarna Maska – po zabiciu 5 przeciwników (przeciwników, nie zniszczeniu pojazdów) następny oszalały przeciwnik zadaje 500% obrażeń swoim towarzyszom. Również my zadajemy 500% obrażeń, podczas gry oszalały oponent żyje
- Bane i Hugo Strange – za każdym razem, gdy nałożymy szaleństwo na przeciwnika zadajemy zwiększone o 50% obrażenia. Efekt ten trwa pół minuty i może być aktywny do maksymalnie 250% obrażeń.
- Bane i Merlyn – zabicie 3 przeciwników, na których nałożone były jakiekolwiek Niedyspozycje w ciągu 10 sekund zapewnia 100% szansę na obrażenia krytyczne przez 20 sekund
Elitaryzacja i rozwinięcia granatów oraz broni wręcz
Nawet jeżeli nie będziemy mieć broni o interesujących nas 3 statystykach, to jeszcze nic straconego. Tutaj z pomocą przychodzi bowiem Toyman. Do niego musimy już udać się do Gmachu Sprawiedliwości, a po dostaniu się tam pójść schodami znajdującymi się na prawo na górę, a na ich szczycie znów skręcić na prawo.
U Toymana możemy elitaryzować broń i inne wyposażenie. Jeżeli zastanawiacie się, co to oznacza, to już tłumaczę. Elitarny sprzęt pozwala nam losować profity dla każdego gniazda osobno. Jeżeli mamy więc broń, której część efektów lubimy, ale nie wszystko nam odpowiada, to jak najbardziej dobrze jest udać się do Toymana. Zaznaczam jednocześnie, że główna cecha broni nie może być zmieniona. Niemniej jednak nadal warto odwiedzić tego chłopaka.
Wychodząc od Toymana, warto zajrzeć też do jego sąsiadki – Poison Ivy. Naprzeciwko Toymana znajduje się bowiem lokum Ivy i w tym miejscu również możemy ulepszyć nasz sprzęt. Nie tylko nałożymy Niedyspozycje (a więc specjalne ataki, nakładające na przeciwników szał, podpalenie, zamrożenie czy rażące prądem). Możemy również zwiększyć rangę broni do walki wręcz oraz granatów.
Wpływa to oczywiście na czas odnawiania, zadawane obrażenia oraz obszar działania. Naturalnie nie wykluczam tego, że nie będziecie mieli od razu (zwłaszcza po wizycie u Toymana) odpowiednich środków. Pamiętajcie jednak, aby tu ostatecznie koniecznie zajrzeć. Wchodząc do Gmachu Sprawiedliwości, do Ivy ostaniemy się schodami z prawej strony, a następnie kierując się w lewo.
Poziomy trudności i Mistrzostwa w Legionie Samobójców: Śmierci Lidze Sprawiedliwości
Po osiągnięciu 30 poziomu jako dowolna z grywalnych postaci odblokujemy zdobywanie poziomów Legionu. W Talentach pojawia się nowe drzewko i z umiejętności tych korzysta cały Legion. Ja postanowiłem iść przede wszystkim w zwiększanie procentowego przyrostu punktów doświadczenia. Stwierdziłem, że to przecież od tego zależy tempo zdobywania kolejnych punktów rozwoju. W dostępnych dla Task Force X umiejętnościach znajdziemy między innymi większą pojemność magazynków dla poszczególnych broni, zwiększone obrażenia czy większą odporność na ataki. Są to oczywiście pasywne cechy, ale na pewno warto się nimi zainteresować. Zwłaszcza, ze nie ma maksymalnego poziomu Legionu i możemy kupować te umiejętności (a nawet wzmacniać niektóre już kupione) w nieskończoność. Oczywiście trochę to potrwa, ale dla chcącego nic trudnego 😉
Warto też wejść w opcje naszej sesji i jak najbardziej podnosić poziom trudności Metropolis. Na im wyższym poziomie bowiem przemierzamy miasto, tym większą premię do punktów doświadczenia oraz do zasobów dostaniemy. Należy zaznaczyć, że wyższe poziomy odblokujemy, grając na najwyższym dostępnym dla nas poziomie i tam zdobywając punkty doświadczenia. Ponadto w Metropolis znajdziemy misje Najazdu, dzielące się na kilka typów. Możemy też powtarzać walkę z Brainiaciem, a w następnej aktualizacji doczeka się ona pewnej poprawki. Więcej na ten temat pisałem w poniższym newsie.
Koniecznie starajcie się wykonywać zarówno misje Najazdów, jak i walkę z wyżej wspomnianym bossem na najwyższych poziomach Mistrzostwa. Im wyższy poziom Mistrzostwa misji, tym większa szansa na zdobycie legendarnego, czy nawet osławionego sprzętu (na przykład należącego do zestawu Infamii Bane’a). Pamiętajcie, że za misje Najazdu płacimy specjalną walutą, promet, więc zawsze rozważcie podjęcie próby, gdy widzicie, że jakaś poboczna misja oferuje taką nagrodę.
Wywołać piekło
Endgame to również dodatkowe opcjonalne cele, które możemy wykonywać w Metropolis oraz podczas misji Najazdu. Mogą one polegać na zabiciu zadanej liczby przeciwników za pomocą zabójczej żonglerki (czyli wyrzuceniu ich w powietrze atakiem wręcz, a następnie zastrzeleniem w powietrzu), granatów, pozbyciu się oponentów w konkretnej dzielnicy miasta, czy chociażby na zniszczeniu działek na dachach. Zadania widzimy po naciśnięciu panelu dotykowego na DualSensie i wyświetleniu mapy.
Po wykonaniu kompletu zadań Wywołać piekło zostanie na nas wysłana ekipa zabójców. Odblokujemy też kolejny, wyższy poziom wyzwań i zdecydowanie zachęcam do podejmowania się tych zadań. Pamiętajcie także, aby odebrać nagrody za wykonanie poprzedniego poziomu. Dokonujecie tego, wyświetlając mapę, a następnie naciskając lewy krzyżak na padzie.
Dodatkowe okazje na wyposażenie i surowce
Wyposażenie oraz surowce możemy zyskiwać również w ramach wykonywania kontraktów zlecanych nam przez Hack. Wystarczy nacisnąć panel dotykowy kontrolera, a następnie wybrać zakładkę Kontrakty za pomocą bumperów. Znajdziemy tu zawsze listę kilku wyzwań wraz z wyszczególnionymi nagrodami za spełnienie wymagań. Niekiedy w ten sposób zdobędziemy nawet nowe wyposażenie, aczkolwiek nie są to częste przypadki. Zaznaczam, że im więcej misji pobocznych dla Hack wykonamy, tym więcej (maksymalnie 5) kontraktów na raz będziemy mogli śledzić. Co więcej, za wykonanie 3 kontraktów danego dnia otrzymujemy premię dzienną do punktów doświadczenia. Bardzo często Kontrakty stanowią świetne źródło nie tylko do pozyskiwania standardowych surowców, ale i promet.
Należy także wiedzieć, że surowce możemy pozyskiwać, rozbierając wyposażenie. Jest to oczywiście dostępne wyłącznie dla przedmiotów, których nie mamy wyekwipowanych. Chcąc rozebrać przedmiot wchodzimy w gniazdo danego rodzaju sprzętu, po czym naciskamy kwadrat. Teraz naciskamy ponownie kwadrat na każdym przedmiocie, który chcemy zniszczyć, a następnie potwierdzamy to, przytrzymując kwadrat. Surowce wypadają również z czołgów patrolujących Metropolis, helikopterów, baterii na dachach, czy łuponautów. To specjalne „kulki z mackami”, które starają się przed nami uciekać po tym, jak nas zauważą i je zaatakujemy. Możemy oczywiście standardowo do nich strzelać, aczkolwiek ja rekomenduję pozbywanie się łuponautów za pomocą ataku ukierunkowanego na jednego przeciwnika. Jeśli mamy naładowany wskaźnik tego ataku, to aktywujemy go, naciskając jednocześnie kwadrat i X.
Dobrym źródłem zdobywania surowców jest również zestrzeliwanie dronów transportujących. Bez problemu znajdziecie je na minimapie. Symbolizują je brązowe ikony dronów. Wznosimy się w powietrzu (do czego w mojej ocenie najlepszy jest Deadshot), a następnie zestrzeliwujemy wirniki drona. Nie tylko możemy w ten sposób uzupełniać amunicję i osłonę, ale i zwiększać rangę paczki, jaka czeka na nas w Gmachu Sprawiedliwości u Aarona Casha. Maksymalna ranga takiej paczki to Legendarna. Kiedy chcemy odebrać paczkę nagród, udajemy się do Gmachu Sprawiedliwości i tuż obok głównej bramy (na lewo, gdy wychodzimy z Gmachu) znajdziemy Casha. Szukacie osoby, którą przedstawiam na poniższym zrzucie ekranu.
Podsumowanie endgame’u w Legionie Samobójców: Śmierci Lidze Sprawiedliwości
Endgame w Legionie Samobójców: Śmierci Lidze Sprawiedliwości póki co nie jest zbyt zróżnicowany. Na dobrą sprawę mamy kilka rodzajów misji, jak choćby:
- Hack kontra Brainiac – bronimy punktów kontrolnych, do których włamuje się Hack
- Prace społeczne – czekamy aż Toyman zlokalizuje cywila, udajemy się tam, zadajemy obrażenia przeciwnikowi przy cywilu i odbijamy go, po czym transportujemy do autobusu
- Gatunek inwazyjny – bronimy roślin kontrolowanych przez Poison Ivy, starając się nie pozostawać w jednym miejscu za długo. Możemy też aktywować co jakiś czas Niedogodności, naciskając kwadrat w pobliżu roślin. Pamiętajcie, że główna roślina również pozwala aktywować Niedogodność. W moim odczuciu jest to najbardziej wymagający rodzaj misji i dobra ekipa do trybu współpracy jest tu silnie wskazana.
- Wysyłanie znaku – zabijamy przeciwników dla Lexa Luthora, gromadząc ładunki w specjalnym generatorze. To bardzo przyjemny tryb gry, którego ukończenie nie zajmuje wiele czasu. Moim zdaniem to idealny tryb dla osób, które mają tylko chwilę na pogranie w endgame opisywanej strzelanki.
- Czas zabijania – mój ulubiony rodzaj misji, który wysyła na nas tym trudniejszych przeciwników, na im wyższym Poziomie Mistrzostwa jesteśmy. Mistrzostwo zwiększa się tym szybciej, im lepiej sobie radzimy. Na poziomie trudności Masakra jeden nasz zgon oznacza automatyczne niepowodzenie w misji. Nagrody są jednak moim zdaniem warte ryzyka i nic tak nie pompuje adrenaliny, jak próba wbicia jeszcze jednego progu Mistrzostwa i przeżycie drogi do portalu kończącego misję.
- Rozróba – 3 misje poboczne zwieńczone walką z Brainiaciem
Zdecydowanie warto wiedzieć, na co się nastawić, wybierając misję w endgamie. Mam nadzieję, że ten poradnik ułatwi Wam rozpoczęcie swojej przygody z tą fazą gry. Dajcie znać jeśli macie jeszcze jakieś związane z nią pytania. Bardzo chętnie na nie odpowiem.
Na czym zagramy w Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości?
Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości ukazało się na komputerach PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Polską dystrybucją wersji pudełkowych zajmuje się Cenega. Przypominam, że tytuł ten obsługuje rozgrywkę międzyplatformową, dzięki czemu znajomi z konsol i komputerów mogą grać wspólnie bez żadnego problemu. Mieliście już okazję zagrania w tę produkcję? Jeśli tak, to jakie jest Wasze zdanie na jej temat? Dajcie nam znać w komentarzach.
Dodaj komentarz