110 000
czytelników w miesiącu
  • 🏁 Simracing
  • PlayStation
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z konsolą Xbox?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • Testy sprzętu
    • PS Vita
    • PS4
    • PS5
    • Xbox One
    • Xbox Series
    • Nintendo
    • Steam Deck
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
3 dni temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – prezentacja działania na konsolach i wersja na GOG

7 dni temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – ostateczne wymagania sprzętowe

1 tydzień temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Uriasz ze swoim przedstawieniem

1 tydzień temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Svartrau w pełnej okazałości

2 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Rebel Wolves przybliża najważniejsze cechy swojej gry

2 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Rebel Wolves przedstawia osiągnięcia

2 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Coen kontra tatzelwurm

3 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – widokówka z sangorskich mokradeł

Zdjęcie okładkowe wpisu Apex Legends: Ignite – zapowiedź nowego sezonu!
Xbox One Xbox Series PlayStation 5 PlayStation 4 Nintendo Switch

Apex Legends: Ignite – zapowiedź nowego sezonu!

3 lata temu Yzoja

Przed nami już 19-ty sezon Apex Legends. Ignite to nowa legenda, zmieniony Storm Point i połączone konta z różnych platform.

Już w najbliższy wtorek, 31 października, wystartuje nowy sezon Apex Legends: Ignite. Wraz z nim do gry dołączy nowa legenda, Conduit, a do rotacji wróci Storm Point, choć w mocno zmienionej odsłonie. To też oczywiście nowa przepustka sezonowa. Aktualizacja przyniesie jednak znacznie więcej.

Conduit

Nowa legenda dołącza do kategorii Wsparcia. Jej umiejętności to:

Savior’s Speed – zwiększona szybkość biegu do członków zespołu, jeśli Conduit znajduje się poza zasięgiem taktycznej umiejętności.

Radiant Transfer – tymczasowe tarcze udostępniane członkom zespołu, jednocześnie boostujące naszą legendę.

Energy Barricade – barykada z małych urządzeń, które zadają obrażenia i spowalniają przeciwników.

W grze Conduit będzie miała filipiński akcent i na tym też bazowane są jej korzenie. Usłyszymy więc trochę odzywek w jej języku, choć najważniejsze dialogi będą nadal po angielsku. Podobnie jak to już jest u Crypto.

Storm Point po przejściach

Jeśli uważnie śledziliście przewijające się w tle wiadomości, zwróciliście pewnie uwagę na informacje o sztormie zbliżającym się do Storm Point. I tak właśnie się stało. Ekstremalna pogoda zniszczyła część zabudowań i pozbawiła prądu większość mapy. Znajdziemy więc sporo nowych struktur, część zostało zmienionych. Niektóre POI znacznie się powiększyły i dostały też mnóśtwo nowego lootu.

Kaskady wciąż jednak wyglądać będą tak samo, podobnie Storm Catcher i Checkpoint, czyli najgorętsze miejscówki tej mapy. Sporo ludzi powinno się jednak zainteresować Pylonem i Zeus Station, trochę zmieniając dynamikę i rozkład zespołów.

Zbrojownie IMC zostały zniszczone, choć w środku znajdziemy jeszcze jakiś loot. Na mapie wciąż znajduje się tylko jeden balon, choć dodano nowe wyrzutnie. Istnienie przenośnych balonów powinno jednak trochę umilić eksplorację mapy i wciąż pozwolić na ucieczkę w nieoczywistym kierunku.

Gry rankingowe

Czas na kolejne zmiany w systemie gier rankingowych, choć… nie musicie się za bardzo martwić. A przynajmniej ja na te zmiany patrzę ze sporą dozą optymizmu.

Co jest najważniejsze? Aż sama nie wiem. Bardzo cieszy mnie zniesienie ograniczeń poziomu członków zespołu po dotarciu do Platyny. Od teraz będziemy mogli mieć dowolny skład, nawet składający się z ludzi z Diamentową i Brązową rangą! Za matchmaking odpowiada teraz osobny współczynnik, a nie sam poziom na drabince. Świetna wiadomość!

Drugą wielką zmianą jest dodanie wyzwań, których wykonanie pozwoli nam na postęp do wyższej rangi. Koniec z wskakiwaniem na Platynę przez dziubdzianie punktów i bycie noszonym na plecach przez członków zespołu. Wyzwania będą coraz trudniejsze wraz z coraz wyższą rangą, a zobaczymy je już nawet na najniższych szczeblach drabinki. Wśród przykładowych: mamy 5 gier na 1 wygraną albo top 10 z minimum trzema zabiciami lub asystami. Uwielbiam!

Dodatkowo, od teraz nagrodą za dotarcie do Diamond i wyżej będzie ramka do banneru, a nie trail. Zmiana ta podyktowana była “śledzeniem” ludzi z wysokimi rankingami podczas pierwszych starć, a dodatkowo pozwoli nam to na ekspozycję nagrody bez limitu czasowego – ramki po prostu zostaną w naszym arsenale.

Zmiany w broniach i legendach

Nie obędzie się też oczywiście bez zmian i tutaj.

Jedną z najważniejszych zmian będzie Wingman, który dostanie lekki boost, ale trafi do kraty. Na podłodze znajdziemy teraz za to L-Stara, choć w ciut lepszym wydaniu, niż widzieliśmy go tam poprzednio. Boosted Loader zniknie z puli, choć wbudowany zostanie w bronie, które z niego do tej pory korzystały. Lekki nerf czeka 30-30, który na ALGS był jedną z popularniejszych broni.

Nerfy dostaną też Bangalore i Catalyst, również wyraźnie faworyzowane na mistrzostwach.


Pamiętajcie, Apex Legends: Ignite startuje już w najbliższy wtorek. Upewnijcie się, że zrobiliście wszystko, co mieliście w planach na ten sezon! To też ostatnie kilka dni by odblokować nowego Revenanta za darmo.

Źródło: Apex Legends

Podziel się:

  • Share on X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Share on Facebook (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Share on Telegram (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Share on WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

Yzoja

Uwielbia odkrywać indyki, choć wieczorami wybiera strzelanki. Zarywa nocki przy city-builderach i symulatorach. Okazjonalnie wciągnie się w RPG-a (najczęściej Obsidiana), przepadając jednak bez reszty. Z domu nie rusza się bez kontrolera BFG i dobrej pary bezprzewodowych słuchawek.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

8

Recenzja: Nioh 3: Hell Rising (PS5 Pro) – Team Ninja nie zwalnia tempa

🔥 Nioh 3: Hell Rising to świetny dodatek z ogromną lokacją, wymagającymi bossami i masą nowej zawartości. Sprawdzamy, co zachwyca, a co nadal irytuje w najnowszym DLC Team Ninja!

CLUTCH ma nowego wydawcę. Twórcy Forza Horizon szykują wielką wyścigową przygodę

CLUTCH nabiera tempa! 🏎️ Twórcy Forza Horizon połączyli siły z Focus Entertainment.

Wiedźmin 4 dopiero w 2028 roku! CD Projekt RED potwierdza termin premiery

🔥 GRUBY NEWS! CD Projekt RED potwierdził, kiedy zadebiutuje Wiedźmin 4. Ciri wróci dopiero w 2028 roku! 🐺⚔️ Czekacie na nową trylogię?

PXN pokaże nowe kierownice i bazy Direct Drive na gamescom 2026

PXN wchodzi na wyższy poziom! 🔥 Na gamescom 2026 firma pokaże nowe bazy Direct Drive S16 i S23 oraz dwie efektowne kierownice Formula z ekranami. Sprawdźcie, co przygotowano!

Stellar Blade na Nintendo Switch 2 wygląda coraz lepiej. Zobacz nowy zwiastun

Stellar Blade wygląda coraz lepiej na Nintendo Switch 2! 🔥 Nowy zwiastun Complete Edition pokazuje rozgrywkę i możliwości portu. Czy właśnie tak wyobrażaliście sobie tę wersję?

Hideo Kojima kończy 63 lata. Twórca Death Stranding nie zamierza zwalniać

🎂 Hideo Kojima kończy dziś 63 lata, ale o emeryturze najwyraźniej nie myśli! Twórca Metal Gear i Death Stranding chce dalej robić gry. Sprawdźcie jego deklarację!

Diablo IV i Call of Duty: Modern Warfare 4 na Switch 2 bez kartridża. W pudełkach znajdziemy tylko kod

Diablo IV i Call of Duty: Modern Warfare 4 na Switch 2 bez kartridża! 😬

Obie gry mają trafić do sklepów jako „code-in-box”, czyli pudełko z samym kodem do pobrania.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera sierpnia 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

20 godzin temuKonrad Bosiacki

Wiedźmin 4 dopiero w 2028 roku! CD Projekt RED potwierdza termin premiery

🔥 GRUBY NEWS! CD Projekt RED potwierdził, kiedy zadebiutuje Wiedźmin 4. Ciri wróci dopiero w 2028 roku! 🐺⚔️ Czekacie na nową trylogię?

23 godziny temuKonrad Bosiacki

The Blood of Dawnwalker jednak z trybem 60 FPS na konsolach. Rebel Wolves zmienia plany

The Blood of Dawnwalker jednak dostanie tryb 60 FPS na premierę! ⚔️ Rebel Wolves potwierdziło Performance Mode na PS5, PS5 Pro i Xbox Series X.

4 dni temuKonrad Bosiacki

Call of Duty: Modern Warfare 4 na Nintendo Switch 2. Mamy własny gameplay z bety i pierwsze wrażenia

🔥 Call of Duty wraca na sprzęt Nintendo! Zagraliśmy w betę Modern Warfare 4 na Switch 2 i nagraliśmy własny gameplay. Jak działa nowy FPS od Activision? Sprawdźcie nasz materiał i pierwsze wrażenia!

4 dni temuKonrad Bosiacki

Limitowany Xbox Series X25 ma kosztować 899 euro. Premiera podobno w Black Friday

Xbox Series X25 może kosztować aż 899 euro! 😮 Wyciek ujawnia nie tylko cenę jubileuszowej konsoli Microsoftu, ale również datę premiery. Kolekcjonerski hit czy przesada?

1 tydzień temuKonrad Bosiacki

Recenzja: The Sinking City 2 (PS5 Pro). Arkham zachwyca klimatem, ale potyka się podczas walki

Arkham zachwyca klimatem, eksploracją i atmosferą grozy. Niestety walka nie dorównuje reszcie gry. Sprawdź naszą recenzję The Sinking City 2 na PS5 Pro!

2 tygodnie temuKonrad Bosiacki

Call of Duty: Modern Warfare 4 zaskakuje. Beta po raz pierwszy pozwoli zagrać w kampanię i nową mapę Warzone

🚨 Activision potwierdziło zawartość bety Call of Duty: Modern Warfare 4! Po raz pierwszy zagramy nie tylko w multiplayer, ale też w misję kampanii i nową mapę Warzone – Zodiac. Szczegóły w naszym newsie!

PS5 vs PS5 Pro

Ikona gry Assassin's Creed
2 miesiące temuKonrad Bosiacki

Assassin’s Creed Black Flag Resynced na PS5 Pro, PS5 i PS3. Szczegółowa analiza grafiki i technologii.

PS3 vs PS5 vs PS5 Pro! Sprawdziliśmy, jak ogromny skok graficzny oferuje Assassin's Creed Black Flag Resynced. Ray tracing, PSSR 2, nowe oświetlenie, przebudowane modele i trzy tryby grafiki pod lupą. Zobacz naszą analizę!

4 miesiące temuKonrad Bosiacki

Saros na PS5 Pro vs PS5 – porównanie grafiki i wydajności

Zapraszamy na szczegółowe porównanie gry Saros na PS5 Pro i PS5. Rozdzielczość, wydajność, grafika i różnice w jakości obrazu.

4 miesiące temuKonrad Bosiacki

Pragmata na PS5 Pro, PS5 i Nintendo Switch 2 – szczegółowa analiza i porównanie konsolowych wersji

Zapraszamy na nasze szczegółowe porównanie Pragmata na PS5 Pro, PS5 i Nintendo Switch 2. Analiza grafiki, wydajności i technologii.

Ikona gry Cyberpunk 2077
5 miesięcy temuKonrad Bosiacki

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro vs PS5 – pełne porównanie jakości i wydajności

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro po aktualizacji z 8 kwietnia 2026 przynosi ogromny skok jakości. Sprawdzamy różnice w grafice, płynności i trybach względem zwykłej PS5.

5 miesięcy temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem na PS5 Pro vs PS5. Czy PSSR 2 zmienia wszystko?

Resident Evil Requiem na PS5 i PS5 Pro pod naszą lupą. Sprawdzamy różnice w grafice i płynności. Czy technologii PSSR oferuje lepsze wrażenia? Przekonajmy się.

5 miesięcy temuKonrad Bosiacki

Crimson Desert na PS5 Pro vs PS5 – spory skok jakości obrazu

Crimson Desert wyraźnie zmienia układ sił między PS5 Pro a zwykłą PS5. Aktualizacja 1.02.00 poprawia jakość obrazu na mocniejszej konsoli, jednak jednocześnie ujawnia ograniczenia wydajności.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.