• 🏁 Simracing
  • PlayStation
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z konsolą Xbox?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • Testy sprzętu
    • PS Vita
    • PS4
    • PS5
    • Xbox One
    • Xbox Series
    • Nintendo
    • Steam Deck
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
6 dni temuKonrad Bosiacki

Gothic Remake już dostępny. Zobacz pierwszą godzinę rozgrywki z polskim dubbingiem na PS5 Pro

1 tydzień temuBartosz Kwidziński

Gothic Remake – film otwierający grę

2 tygodnie temuBartosz Kwidziński

Gothic Remake – spojrzenie na walkę

2 miesiące temuBartosz Kwidziński

Gothic Remake – zamówienia przedpremierowe i klasyczna gra w pakiecie

4 miesiące temuBartosz Kwidziński

Gothic Remake – data premiery ogłoszona

4 miesiące temuBartosz Kwidziński

Gothic Remake – kolejny wgląd w tworzenie świata

7 miesięcy temuBartosz Kwidziński

Gothic Remake – nowy materiał z polskiej wersji gry

10 miesięcy temuBartosz Kwidziński

Gamescom 2025: Widziałem Gothic 1 Remake

Zdjęcie okładkowe wpisu TGA 2025: Exodus z nowym zwiastunem i rokiem premiery
Xbox Series PlayStation 5

TGA 2025: Exodus z nowym zwiastunem i rokiem premiery

6 miesięcy temu Bartosz Dula

Na The Game Awards 2025 zaprezentowano nowy zwiastun Exodus. Debiut Archetype Entertainment zapowiada się na epicką przygodę sci-fi.

Na gali The Game Awards 2025 twórcy Exodus pokazali kolejny, rozbudowany zwiastun swojego ambitnego debiutu. Dowiedzieliśmy się również, że wyczekiwana produkcja pojawi się we wczesnym 2027 roku na konsolach i komputerach osobistych. Sprawdźcie materiał poniżej:

Exodus to debiutancki projekt Archetype Entertainment – studia założonego przez weteranów z BioWare, 343 Industries, Naughty Dog i Blizzard. Twórcy współpracują z wydawcą Wizards of the Coast. W nowym zwiastunie dostajemy głębsze spojrzenie na protagonistę gry – Juna Aslana. Bohater stanie się kluczową postacią w konflikcie o losy ludzkości, pełnym starożytnych mocy i futurystycznych technologii.

W prezentacji nie zabrakło także fragmentów rozgrywki. Twórcy podkreślają wolność w podejściu do walki. Gracze będą mogli wybrać ciche skradanie się między przeciwnikami lub otwarty konflikt za pomocą morderczych broni. Archetype zapowiada również system relacji z postaciami pobocznymi, dzięki którym poznamy historie poboczne i lore świata Exodusa.

Exodus nadchodzi we wczesnym 2027 roku. W produkcję Archetype Entertainment zagramy na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC (Steam i Epic Games Store).

Pamiętajcie, że znajdziecie nas również w mediach społecznościowych. Bardzo chętnie porozmawiamy z Wami zarówno na Facebooku, jak i w serwisie X (na dawnym Twitterze). Zapraszamy was również na nasz Discord.

Źródło: VGC

Podziel się:

  • Share on X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Share on Facebook (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Share on Telegram (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Share on WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

Archetype Entertainment Exodus The Game Awards 2025 Wizards of the Coast

Bartosz Dula

Absolwent groznawstwa na UAM w Poznaniu. Stoicko przyjmuje porażkę w Soulsach, krzyczy na zepsute combo w Rock Bandzie. Do życia potrzebuje słuchawek, najlepiej z psychodelią i metalem.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

EXODUS w końcowej fazie produkcji. Mamy nowy gameplay

Twórcy Exodus zaprezentowali blisko 20 minut nowej rozgrywki i potwierdzili, że gra weszła w końcowy etap produkcji.

Baldur’s Gate wraca do korzeni? Powstają remaki dwóch legendarnych RPG-ów

Wygląda na to, że legendarne Baldur’s Gate wróci w zupełnie nowej formie.

Pierwszy pokaz rozgrywki EXODUS od weteranów Mass Effecta

Po latach zapowiedzi i budowania ekscytacji studio Archetype Entertainment pokazało fragment rozgrywki EXODUS na nowym materiale.

Tegoroczne The Game Awards z rekordem oglądalności

Na początku grudnia odbyło się kolejna The Game Awards. Gala była najbardziej oglądanym wydarzeniem z tego cyklu w historii.

TGA 2025: Zobaczcie Ontos na pierwszym zwiastunie

Duchowy sukcesor SOMY już w przyszłym roku na konsolach. Zobaczcie pierwszy zwiastun Ontos od Frictional Games.

TGA 2025: 4:Loop — Sony i twórca Left 4 Dead łączą siły

4:LOOP to nowy coop dla czwórki znajomych, który przygotowuje Bad Robot Games dla Sony. Na czele projektu stoi Mike Booth, twórca Left 4 Dead.

TGA 2025: Gang of Dragon to nowa gra od twórcy Yakuzy!

Nagoshi Studio debiutuje w wielkim stylu na The Game Awards. Gang of Dragon to brutalna gangsterska akcja dla każdego fana Yakuzy.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera czerwca 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

13 godzin temuKonrad Bosiacki

Thrustmaster Ferrari 499P Centenary Winner Edition zapowiedziana. Powstanie tylko 499 egzemplarzy wyjątkowej kierownicy dla fanów wyścigów

Marzenie fanów simracingu i Ferrari właśnie stało się rzeczywistością. Thrustmaster zapowiedział Ferrari 499P Centenary Winner Edition - limitowaną kierownicę stworzoną z okazji historycznego triumfu w Le Mans.

16 godzin temuBartosz Dula

The Duskbloods z testami niebawem, ale bez daty premiery

The Duskbloods dostanie zamknięte testy sieciowe jeszcze latem. FromSoftware nadal nie ujawniło daty premiery gry na Switcha 2.

1 dzień temuYzoja

Xbox szykuje „reset”. Co czeka markę w ciągu najbliższych 100 dni?

Xbox szykuje wielki reset. Najbliższe 100 dni może zadecydować o przyszłości marki, ekskluzywnych gier i całego ekosystemu.

2 dni temuKonrad Bosiacki

PlayStation Plus w czerwcu z mocnym uderzeniem. Final Fantasy XVI i Kingdom Come: Deliverance trafiają do abonamentu

Sony odkryło karty na czerwiec. Do PlayStation Plus trafią między innymi Final Fantasy XVI, Kingdom Come: Deliverance oraz Sonic X Shadow Generations. Dla wielu graczy może to być najlepsza aktualizacja katalogu w tym roku. Sprawdź szczegóły!

2 dni temuYzoja

Observer: System Redux zmierza na Nintendo Switch 2!

Bloober Team nie zwalnia tempa. Podczas Nintendo Direct krakowskie studio ogłosiło, że Observer: System Redux zmierza na Nintendo Switch 2.

2 dni temuBartosz Kałkus

Nintendo szykuje remake Ocarina of Time!

Nintendo oficjalnie zapowiedziało remake The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Kultowa gra z Nintendo 64 powróci jeszcze w tym roku na Nintendo Switch 2 w całkowicie odświeżonej oprawie.

PS5 vs PS5 Pro

1 miesiąc temuKonrad Bosiacki

Saros na PS5 Pro vs PS5 – porównanie grafiki i wydajności

Zapraszamy na szczegółowe porównanie gry Saros na PS5 Pro i PS5. Rozdzielczość, wydajność, grafika i różnice w jakości obrazu.

2 miesiące temuKonrad Bosiacki

Pragmata na PS5 Pro, PS5 i Nintendo Switch 2 – szczegółowa analiza i porównanie konsolowych wersji

Zapraszamy na nasze szczegółowe porównanie Pragmata na PS5 Pro, PS5 i Nintendo Switch 2. Analiza grafiki, wydajności i technologii.

Ikona gry Cyberpunk 2077
2 miesiące temuKonrad Bosiacki

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro vs PS5 – pełne porównanie jakości i wydajności

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro po aktualizacji z 8 kwietnia 2026 przynosi ogromny skok jakości. Sprawdzamy różnice w grafice, płynności i trybach względem zwykłej PS5.

2 miesiące temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem na PS5 Pro vs PS5. Czy PSSR 2 zmienia wszystko?

Resident Evil Requiem na PS5 i PS5 Pro pod naszą lupą. Sprawdzamy różnice w grafice i płynności. Czy technologii PSSR oferuje lepsze wrażenia? Przekonajmy się.

2 miesiące temuKonrad Bosiacki

Crimson Desert na PS5 Pro vs PS5 – spory skok jakości obrazu

Crimson Desert wyraźnie zmienia układ sił między PS5 Pro a zwykłą PS5. Aktualizacja 1.02.00 poprawia jakość obrazu na mocniejszej konsoli, jednak jednocześnie ujawnia ograniczenia wydajności.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.