Twórcy Battlefield 6 opublikowali właśnie najnowszy Community Update. Analizują tam dane z ponad 30 sesji Labs i mówią, czego się spodziewać.
Premiera Battlefield 6 już w najbliższy piątek! Jeśli nie możecie się doczekać i czekacie grzecznie z wcześnie zainstalowaną grą, to nie możecie przegapić najnowszych wieści „z frontu”. Zespół EA opublikował właśnie najnowszy Community Update, który jasno mówi nam, czego spodziewać się na starcie.
Oprócz statystyk (które podsumuję później), bardzo ważne są informacje dotyczące Otwartych i Zamkniętych broni. Chociaż zespół Battlefielda uważa, że Otwarte Bronie bardziej pasują do Battlefield 6, sporo graczy wciąż preferuje opcję zamkniętą. Oba warianty będą więc dostępne na starcie gry, zarówno w głównym menu, jak i podczas tworzenia gier w Portalu.
Chociaż walka pomiędzy Otwartymi a Zamkniętymi brońmi była w social mediach dość zacięta, według statystyk nie wpływała praktycznie wcale na samą grę. Różnice pomiędzy wyborem klas były nieznaczne (maksymalne wychylenia na poziomie 1-2%), a także nie było żadnej dominującej tu grupy broni. Snajperzy zostali jednak najbardziej wierni swojej dedykowanej grupie, czyli snajperkom.
Statystyki z Battlefield Labs
- Gracze mają swoje preferencje klasowe dotyczące map, a nie różnicy między otwartymi, a zamkniętymi brońmi. Support świetnie radził sobie na małej mapie Siege of Cairo, a Iberian Offensive przyciągała do siebie snajperów.
- Współczynnik Kills per Hour był praktycznie taki sam dla zamkniętych i otwartych broni, z różnicą na poziomie 0.2 dla Podboju i 0.1 dla Przełamania w wariancie otwartym.
- Długość gry była lekko wydłużona dla zamkniętych broni, z różnicą na poziomie 45 sekund, czyli około 4%.
- Przełożyło się to także na Reanimacje, których wiecej było w wariancie zamkniętych broni. Różnica to 3% dla Przełamania i 2% dla Podboju.
Tryby gry dostępne na starcie gry
Jest to lista zawierająca część z dostępnych na starcie trybów gry, nie wszystkie.
- Osobne playlisty dla Przełamania i Podboju,
- Zamknięte Bronie,
- Walka w Zwarciu,
- All-Out Warfare.
Wyszukiwarka?
Niestety, nie będzie na starcie wyszukiwarki serwerów, jaką gracze chcą zobaczyć. Dostępne będzie za to zaawansowane wyszukiwanie, które pozwoli nam wybrać między innymi mapę i tryb gry, ale zamiast pokazać listy serwerów, gra sama wybierze dla nas „idealny” serwer.
Miejmy nadzieję jednak, że jeszcze się to w przyszłości zmieni.
Premiera Battlefield 6 już 10 października. Jesteście gotowi? Gra dostępna będzie na PlayStation 5, Xbox Series, a także na PC.


Dodaj komentarz