Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery pewnej aplikacji na Steamie. Powinna ona zainteresować posiadaczy gogli PlayStation VR2.
Jak zapewne wiecie, jeśli regularnie zaglądacie na nasz portal, PlayStation VR2 będzie działało na Steamie. Informowałem Was o tym chociażby w tym wpisie. Dziś na Steamie pojawiła się aplikacja nazwano dość jasno – „PlayStation VR2 App”. Oto jej opis z platformy Valve.
Korzystaj z gier i aplikacji w wirtualnej rzeczywistości na komputerze PC w serwisie Steam za pomocą gogli PlayStation VR2!
Korzystaj z gier i aplikacji VR w serwisie Steam, używając gogli PlayStation VR2 i kontrolerów PlayStation VR2 Sense.
Skonfiguruj gogle PlayStation VR2 na komputerze PC.
Zaktualizuj oprogramowanie układowe gogli PlayStation VR2 i kontrolerów PlayStation VR2 Sense.
Dostosuj ustawienia gogli PlayStation VR2, w tym ustawienia miejsca gry i jasności ekranu, z poziomu panelu sterowania SteamVR.Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji PlayStation VR2 App, potrzebujesz:
gogli VR PlayStation VR2,
kontrolerów PlayStation VR2 Sense (podłączanych za pośrednictwem interfejsu Bluetooth),
adaptera PC dla gogli PlayStation VR2.Więcej informacji na temat wymagań wobec komputera PC znajdziesz na stronie pomocy PlayStation VR2 lub w sekcji „Wymagania systemowe” poniżej.
Korzystanie z aplikacjiDo korzystania z gier i aplikacji VR w serwisie Steam z użyciem gogli PlayStation VR2 na komputerze PC należy zainstalować aplikację PlayStation VR2 App. Nie należy odinstalowywać aplikacji nawet po ukończeniu wstępnej konfiguracji.
Należy zaznaczyć, że oprócz gogli oraz kontrolerów niezbędny jest adapter. Nie wiemy jeszcze, gdzie będzie można go kupić. Znana jest jednak jego cena (59,99€) oraz data premiery. Zadebiutuje on bowiem dzień po premierze opisywanej aplikacji, a więc 7 sierpnia 2024 roku. Warto przypomnieć to, o co pisałem w poprzednim newsie o adapterze, a więc pewne ograniczenia:
Należy pamiętać, że nie wszystkie funkcje znane z PS5 będą działały na PC. Nieobsługiwane będą:
- HDR
- wibracje gogli
- śledzenie ruchu gałek ocznych
- adaptacyjne spusty
- efekty dotykowe (inne niż zwykłe wibracje)
Działać będą natomiast:
- rozdzielczość 4K (2000 x 2040 na oko)
- 110-stopniowe pole widzenia
- wykrywanie dotyków palców
- szybki podgląd otoczenia
- dźwięk przestrzenny 3D (w obsługujących go grach)
Zachęcam oczywiście do przypomnienia sobie mojego testu gogli PlayStation VR2 oraz dedykowanym im kontrolerów – Sense. Do odpowiedniego artykułu zabierze Was poniższy odnośnik.
Jak podoba się Wam możliwość grania na komputerze z wykorzystaniem gogli Sony? Zamierzacie korzystać z tego sprzętu na Waszych komputerach? Czy przeszkadza Wam dość zauważalnie okrojona kompatybilność? A może nie stanowi ona dla Was problemu i interesujecie się adapterem? Dajcie nam znać w komentarzach. Zachęcam również do zaglądania do naszych mediów społecznościowych. Znajdziecie nas zarówno na Facebooku, jak i w serwisie X (na dawnym Twitterze).
Źródło: Steam
Dodaj komentarz