110 000
czytelników w miesiącu
  • 🏁 Simracing
  • PlayStation
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z konsolą Xbox?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • Testy sprzętu
    • PS Vita
    • PS4
    • PS5
    • Xbox One
    • Xbox Series
    • Nintendo
    • Steam Deck
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
23 godziny temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Rebel Wolves przedstawia osiągnięcia

2 dni temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – Coen kontra tatzelwurm

4 dni temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – widokówka z sangorskich mokradeł

7 dni temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – kolejna grafika promująca przygody Coena

1 tydzień temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – opowiadania z Kotliny Sangorskiej

2 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – spojrzenie na pracę Rebel Wolves

2 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – nowa widokówka z Kotliny Sangorskiej

3 tygodnie temuBartosz Kwidziński

The Blood of Dawnwalker – 8 nowych minut rozgrywki

Zdjęcie okładkowe wpisu Relacja z majowego Pog(R)adajmy w Gdańsku
Xbox One PlayStation 4 Nintendo Switch

Relacja z majowego Pog(R)adajmy w Gdańsku

8 lat temu Bartosz Kałkus
Kolejny miesiąc i kolejne spotkanie dla graczy!

Korzystając z ciepłej aury na zewnątrz majowe spotkanie w Gdańsku odbyło się na świeżym powietrzu. Był to wyjątkowo dobry pomysł, nawet pomimo pociągów, które co jakiś czas przejeżdżały przez tory, tuż za płotem. Atmosfera była wyjątkowo przyjazna, a temperatury dały się we znaki dopiero pod sam koniec wydarzenia. Myślę, że nie tylko ja uważam, że jeśli tylko pogoda pozwoli to kolejne spotkania też powinny być na dworze.

Tematem w tym miesiącu było Gry wideo a wideo z gier, czyli rozmawialiśmy o Let’s playerach czy streamerach. Temat był dla kilku osób wyjątkowo ciężki z bardzo prostego powodu – nie interesuje ich taka forma internetowej rozrywki i nie za bardzo znają się na tym jakie są trendy czy w ogóle czym to tak naprawdę jest. Wśród tych osób była sama prowadząca, która stwierdziła, że nie ogląda tego typu materiałów, ale chętnie dowie się czegoś nowego.

Na szczęście znalazło się kilku odbiorców takich treści, którzy mogli podzielić się z resztą swoimi przemyśleniami czy nawet polecić swoich ulubionych twórców. Dyskusja przebiegała w atmosferze ogólnego konsensusu, bo większość zgodziła się, że jest to rozrywka popularna często wśród młodszych graczy. Padło kilka przykładów młodszego rodzeństwa, które lubi oglądać jak ich ulubieni twórcy przechodzą grę.

Najwięcej emocji wzbudził wątek dotyczący wpływu Let’s Playów na popularność czy sprzedaż gier. Racje są po obu stronach bo o ile nie ma wątpliwości, że w przypadku mniejszych produkcji fakt, że zagra w nią sławny twórca może przysporzyć grze wielu nowych fanów, tak nie można w łatwy sposób określić czy dostępność całej gry na YouTube nie odciąga potencjalnych nabywców od kupna danego tytułu. W końcu po co mam kupować grę, jak mogę obejrzeć ją sobie w internecie? W tym kontekście padł przykład Nintendo, które swego czasu chciało forsować umowy z twórcami wedle których gracz musiałby dzielić się zyskami z japońskim koncernem. Temat jest ciekawy i jednocześnie ciężki do zweryfikowania, bo nikt tak naprawdę nie ma narzędzi by móc jednoznacznie potwierdzić, że coś jest na rzeczy czy może jednak nie.

Kwestia, w której wszyscy się zgodzili dotyczyła tego, że oglądanie streamów nie zastąpi samego grania. Zresztą obecni na spotkaniu fani sami powiedzieli, że nie raz włączyli grę żeby zagrać inaczej niż ich ulubiony twórca.

Pog(R)adajmy jak zwykle uznaję za udane spotkanie. Miła atmosfera, połączona z ciekawą dyskusją oraz świeżym powietrzem to doskonały przepis na miłe spędzenie wieczoru. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w imprezie, nie tylko w Gdańsku, ale i w jednym z wielu miast, gdzie spotkanie odbywa się w każdą drugą środę miesiąca.

Podziel się:

  • Share on X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Share on Facebook (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Share on Telegram (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Share on WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

let's play Pog(R)adajmy spotkania dla graczy streaming twitch YouTube

Bartosz Kałkus

Miłością do gier zaraził go starszy brat, więc z konsolami jest zaznajomiony od kołyski. Miłośnik wszystkich gatunków gier poza wyścigami i grami sportowymi. Osoba pozytywnie nastawiona do życia, która stara się znaleźć coś dobrego nawet w najgorszym tytule. Bardziej niż grafiką gry ujmują go muzyką, a najlepsze ścieżki dźwiękowe z gier ma zawsze przy sobie. Kolekcjoner, któremu już powoli zaczyna kończyć się miejsce na półce. W ostatnich latach wielki fan gier planszowych, a teraz nie może się doczekać aż będzie mógł grać w coop z synkami.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

Michał Ixi Kobzdaj pisze:
10 maja 2018 o 18:48

Ja nie miałem okazji się wypowiedzieć więc może powiem tutaj 😀

Często korzystam z materiałów letsplayerów czy to z poziomu developera czy gamera.

Gamer side:
Kiedy chcę kupić jakąś grę nie interesuje mnie tak bardzo trailer jak sam gameplay, więc idealnym narzędziem weryfikującym gry jest dla mnie taki let’s play, gdzie mogę sobie szybko zobaczyć pare urywków video i sprawdzić czy to jest ten rodzaj gry w który chcę grać.

Dev side:
Bardzo przyjemnie się ogląda jak ktoś streamuje gameplay z gry nad którą pracujesz i można jednocześnie bardzo duzo wniosków z tego wyciąganąć jak ludzie grają i jak reagują na dane rzeczy. Dla mnie to potężny feedback kiedy mogę sobie kilka razy obejżeć jak ktoś gra bez mojej obecności za placami – czyli najbliższe warunki przeciętnego klienta dla którego robię tę grę.

Jeżeli coś sie streamerowi niepodoba to chętniej i szczerzej o tym opowie niż osoba grająca obok mnie, bo taka może się bać że mnie urazi czy coś 😉

Ogólnie nie uważam tej formy rozrywki za niekorzystną, bo jedni zamiast kupować grę, ją sobie obejrzą, a inni dzięki temu video w ogóle dowiedzą się o tej grze. Myślę że itak wychodzi to developerom na plus ponieważ to darmowa reklama i rozgłos.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Bartosz Kałkus pisze:
11 maja 2018 o 15:12

Ciekawy punkt widzenia, którego zabrakło nam na spotkaniu 😀 Za miesiąc ustaw sobie przypominajkę 😉

Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Michał Ixi Kobzdaj pisze:
16 maja 2018 o 15:10

oki! ^^’

Zaloguj się, aby odpowiedzieć

StreamElements częścią Razera. Co zmieni się dla streamerów?

Razer przejmuje StreamElements. Popularna platforma dla streamerów ma dalej rozwijać narzędzia dla twórców.

Ikona gry ARC Raiders

ARC Raiders z kilkoma kampaniami z nagrodami dla graczy

Chcecie może 1000 waluty premium do ARC Raiders dosłownie za nic? Albo 700 Orbów na Discordzie czy parę wariantów przedmiotów kosmetycznych?

Streamuj gry ze swojej biblioteki prosto na PlayStation Portal

Streamuj gry ze swojej biblioteki prosto na PlayStation Portal...

Czy będziemy mogli streamować więcej gier na PlayStation Portal?

Czy będziemy mogli streamować więcej gier na PlayStation Portal?

Lego Party i Tetris Time Warp wkrótce dla abonentów Netflixa

Rośnie biblioteka gier Netflixa...

Odznaka z Hollow Knight: Silksong w najnowszych Twitch Drops

Macie aktualnie szansę zdobyć odznakę z Hollow Knight: Silksong. Jak to zrobić i do kiedy macie czas?

Assassin’s Creed Shadows – milion graczy i dropy na Twitchu

Assassin's Creed Shadows wydaje się być dość popularną grą (nawet pomimo pewnych kontrowersji). Dodatkowo Ubisoft umożliwia odbieranie nagród na Twitchu.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera sierpnia 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

4 godziny temuKonrad Bosiacki

Marvel’s Wolverine dostanie własne PS5. Sony pokazało wyjątkowy zestaw w kolorze Battle Yellow

Wolverine dostaje własne PS5! 🐺 Sony pokazało limitowaną konsolę Battle Yellow, dwa specjalne DualSense oraz osłony dla PS5 Pro. Przedsprzedaż rusza już 19 sierpnia!

5 godzin temuYzoja

Nadchodzą ogromne zwolnienia w Supermassive Games

Supermassive Games rozpoczęło kolejny proces konsultacji dotyczących zwolnień. Tym razem pracę może stracić nawet 75 osób.

4 dni temuKonrad Bosiacki

GTA 6 bez płyt? Szef Take-Two nie widzi problemu. „Cyfrowa dystrybucja jest wygodniejsza”

GTA 6 bez płyty? Szef Take-Two twierdzi, że fizyczne wydania nie mają już sensu i przyszłość należy do cyfrowej dystrybucji. Zgadzacie się z takim podejściem, czy nadal kupujecie gry na nośnikach?

5 dni temuKonrad Bosiacki

GTA VI z ekskluzywnym pokazem na Netflixie. Rockstar sprzedaje zwiastun platformie streamingowej

😳 Tylko Rockstar mógł zrobić coś takiego. Nowy pokaz GTA VI najpierw trafi na Netflixa, a dopiero później na YouTube. Sprytny marketing czy przesada? Sprawdź szczegóły!

5 dni temuKonrad Bosiacki

Sony potwierdza zmiany. Nowe pudełka konsol PS5 już informują o końcu płyt w 2028 roku

🚨 Sony już ostrzega na pudełkach PS5! Nowe konsole trafiają do sklepów z komunikatem o końcu gier na płytach od stycznia 2028 roku. Sprawdź, co dokładnie znalazło się na opakowaniu.

5 dni temuKonrad Bosiacki

Xbox wreszcie z własną „Platyną”? Microsoft potwierdza prace nad nową nagrodą za ukończenie gry

Xbox w końcu doczeka się własnej „Platyny”! Microsoft potwierdził prace nad nową nagrodą za ukończenie wszystkich osiągnięć w grze. Gracze prosili o nią od lat.

PS5 vs PS5 Pro

Ikona gry Assassin's Creed
1 miesiąc temuKonrad Bosiacki

Assassin’s Creed Black Flag Resynced na PS5 Pro, PS5 i PS3. Szczegółowa analiza grafiki i technologii.

PS3 vs PS5 vs PS5 Pro! Sprawdziliśmy, jak ogromny skok graficzny oferuje Assassin's Creed Black Flag Resynced. Ray tracing, PSSR 2, nowe oświetlenie, przebudowane modele i trzy tryby grafiki pod lupą. Zobacz naszą analizę!

3 miesiące temuKonrad Bosiacki

Saros na PS5 Pro vs PS5 – porównanie grafiki i wydajności

Zapraszamy na szczegółowe porównanie gry Saros na PS5 Pro i PS5. Rozdzielczość, wydajność, grafika i różnice w jakości obrazu.

4 miesiące temuKonrad Bosiacki

Pragmata na PS5 Pro, PS5 i Nintendo Switch 2 – szczegółowa analiza i porównanie konsolowych wersji

Zapraszamy na nasze szczegółowe porównanie Pragmata na PS5 Pro, PS5 i Nintendo Switch 2. Analiza grafiki, wydajności i technologii.

Ikona gry Cyberpunk 2077
4 miesiące temuKonrad Bosiacki

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro vs PS5 – pełne porównanie jakości i wydajności

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro po aktualizacji z 8 kwietnia 2026 przynosi ogromny skok jakości. Sprawdzamy różnice w grafice, płynności i trybach względem zwykłej PS5.

4 miesiące temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem na PS5 Pro vs PS5. Czy PSSR 2 zmienia wszystko?

Resident Evil Requiem na PS5 i PS5 Pro pod naszą lupą. Sprawdzamy różnice w grafice i płynności. Czy technologii PSSR oferuje lepsze wrażenia? Przekonajmy się.

4 miesiące temuKonrad Bosiacki

Crimson Desert na PS5 Pro vs PS5 – spory skok jakości obrazu

Crimson Desert wyraźnie zmienia układ sił między PS5 Pro a zwykłą PS5. Aktualizacja 1.02.00 poprawia jakość obrazu na mocniejszej konsoli, jednak jednocześnie ujawnia ograniczenia wydajności.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.