Harry Potter dostanie kolejną grę sportową. Po wielu latach przerwy będziemy mogli wrócić na miotły i grać w quidditcha!
Harry Potter przeżywa ostatnio drugą młodość. Seria powieści o przygodach młodego czarodzieja doczeka się – o czym na pewno wiecie – pierwszego serialu. Z pewnością niemałe znaczenie ma bardzo dobra gra osadzona w tym świecie. Chodzi oczywiście o Dziedzictwo Hogwartu, które miałem ogromną przyjemność recenzować. Na razie tytuł jest dostępny wyłącznie na komputerach (działa na Steam Decku) i konsolach nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Natomiast za 2,5 tygodnia – 5 maja – trafi także na PlayStation 4 i Xbox One, by ostatecznie 25 lipca wylądować na Nintendo Switch. To bynajmniej nie jedyny tytuł korzystający z twórczości J.K. Rowling. Zapowiedziano bowiem Harry Potter: Quidditch Champions.
Produkcja ta będzie nastawiona na rozgrywkę wieloosobową (w przeciwieństwie do dość już starych Mistrzostw Świata w Quidditchu, które ja wspominam bardzo przyjemnie). Gra ukaże się na komputerach i konsolach, aczkolwiek nie zostały one jeszcze sprecyzowane. Tajemnicą pozostaje również data premiery, ale już można zapisywać się – na tej stronie – do sprawdzania próbnych wersji Harry Potter: Quidditch Champions. Oczywiście nie gwarantuje to nam udziału w tych testach, ale nie zaszkodzi dać sobie takiej szansy. Nad tą grą sportową pracuje Unbroken Studios.
Czekacie na ten tytuł? Dajcie nam znać w komentarzach. Zachęcam również do śledzenia nas w mediach społecznościowych. Znajdziecie nas na Facebooku oraz Twitterze. Naturalnie będziemy Was informować na bieżąco o kolejnych zapowiedziach związanych z quidditchem.
Źródła: Twitter, oficjalna strona gry
Dodaj komentarz