• PlayStation
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z XOne?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • PS Vita
    • PS4
    • Xbox One
    • Nintendo
    • PS5
    • Xbox Series
    • Steam Deck
  • Testy
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
3 dni temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem i 12 minut nowej rozgrywki

6 dni temuKonrad Bosiacki

Capcom zaprasza na Resident Evil Showcase

2 tygodnie temuKonrad Bosiacki

CES 2026: Zobacz Resident Evil Requiem w 4K z Path Tracingiem

1 miesiąc temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem – Grace i Leon otrzymają tyle samo czasu w grze

Zdjęcie okładkowe wpisu Corrine Busche, reżyserka najnowszego Dragon Age, opuszcza BioWare

Corrine Busche, reżyserka najnowszego Dragon Age, opuszcza BioWare

1 rok temu Angie Adams

Corrine Busche, od 18 lat pracująca nad EA, opuszcza studio po rozczarowaniu, jakim okazał się reżyserowany przez nią Dragon Age. Według plotek może to też oznaczać koniec biura w Edmonton.

Po prawie dwóch dekadach spędzonych w EA, głównie przy serii The Sims, Corrine Busche, Game Director Dragon Age: The Veilguard opuszcza studio. Było to z własnej woli i jest już w innym studio – na razie nie wiemy jednak gdzie. W pożegnalnym mailu wspomina jednak o pracy nad ulubionym gatunkiem gier – RPG.

Corrine, znana w świecie Simsów jako @SimGuruAndy, odpowiedzialna była za stworzenie wielu dodatków do The Sims 3. Na etapie The Sims 3: Into the Future otrzymała status Lead Designera, pnąc się po szczeblach kariery do stanowisk z “Director” w nazwie. W 2022 objęła stanowisko Game Directora przy tworzeniu nowego Dragon Age’a w Bioware.

Według kontaktów w samym BioWare, placówka w Edmontom ma zostać zamknięta w lutym, przed kwartalnym spotkaniem EA z inwestorami. Jest to oczywiście efekt rozczarowującego przyjęcia Dragon Age: The Veilguard. Gra, jak wszyscy chyba wiedzą, nie spełniła oczekiwań fanów serii, od wielu lat czekających na kontynuację. Gracze nie kryli też zniesmaczenia podejściem do DEI (Diversity, equity, and inclusion), które trafiło do gry bardzo na siłe. Mieszanie polityki w tytuł fantasy zdecydowanie nie wyszło to studiu na dobre. A szkoda.

Premiera gry odbyła się pod koniec października 2024, a naszą recenzję znajdziecie tutaj.


Sam BioWare powstał w 1995 roku i spod jego skrzydeł wyszły takie serie jak Dragon Age i Mass Effect. Pracowali oni również nad pierwszymi dwoma grami z serii Baldur’s Gate, zanim Larian Studios zajęło się najnowszym tytułem.

Źródło: @Grummz 

Podziel się:

  • Kliknij, aby udostępnić na X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

BioWare Dragon Age: Straż Zasłony
Dragon Age: Straż Zasłony

Dragon Age: Straż Zasłony

PlayStation 5Xbox Series X|S
Premiera: 30 października 2024Gatunek: FabularneStudio: EA Bioware

Angie Adams

Uwielbia odkrywać indyki, choć wieczorami wybiera strzelanki. Zarywa nocki przy city-builderach i symulatorach. Okazjonalnie wciągnie się w RPG-a (najczęściej Obsidiana), przepadając jednak bez reszty. Z domu nie rusza się bez kontrolera BFG i dobrej pary bezprzewodowych słuchawek.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

EA może sprzedać BioWare i DICE by odrobić dług

Niedawne wykupienie EA przez prywatnych inwestorów od początku miało w sobie zaszyte niemałe wyzwanie, czyli dług w postaci 20 miliardów.

EA wyłączy serwery jednej ze swoich gier akcji

Firma Electronic Arts ogłosiła, że ​​w 2026 roku dojdzie do zamknięcia serwerów obsługujących grę Anthem.

Dragon Age: The Veilguard już w marcu w PlayStation Plus!

Firma Sony ogłosiła właśnie listę gier w marcowym PlayStation Plus. Bez wątpienia hitem tego miesiąca będzie Dragon Age: The Veilguard.

Nowy Mass Effect z powracającym systemem moralności postaci

Reżyser nadchodzącej odsłony Mass Effect wspomina o systemie wyborów moralnych jako jednym z ważniejszych elementów gry.

6

Recenzja: Dragon Age: The Veilguard (PS5) – Baj baj, BioWare

Dziesięć lat czekaliśmy na nowego Dragon Age od Bioware. Czy warto zagrać w The Veilguard (Straż Zasłony)?

Serial Mass Effect zapowiedziany na Amazonie

Chcielibyście zobaczyć Mass Effect na dużym ekranie? Okazuje się, że taka sytuacja jest możliwa i się doczekamy!

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera lutego 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

1 dzień temuKonrad Bosiacki

Recenzja: MOZA AB6 Bundle z MTQ Throttle – zapomnisz o plastikowych flightstickach

Wraz z nowym zestawem MOZA AB6 Bundle z MTQ Throttle wróciła moja miłość do latania we Flight Simulatorach. Zapraszam na test.

Ikona gry ea sports
4 dni temuKonrad Bosiacki

EA FC 26 – Ewa Pajor w gronie najlepszych piłkarek świata. Ogłoszono skład TOTY

Drużyna Roku EA SPORTS FC (TOTY) została właśnie ogłoszona! W finałowym składzie znalazła się reprezentantka Polski, Ewa Pajor.

4 dni temuKonrad Bosiacki

GRID Legends: Deluxe Edition w polskiej wersji pod koniec stycznia na Nintendo Switch 2

Feral Interactive i Codemasters ogłosili właśnie dokładną datę wydania GRID Legends: Deluxe Edition na Nintendo Switch 2.

4 dni temuKonrad Bosiacki

Oddaj krew i zgarnij Vampires: Bloodlord Rising na premierę zupełnie za darmo

Gracze, którzy w dniach od 15 do 30 stycznia oddadzą krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa, będą mieli szansę odebrać darmowy kod na Vampires: Bloodlord Rising!

Ikona gry Batman
5 dni temuBartosz Kwidziński

Batman – to znaczy Project Apollo – z nowymi filmami z początków produkcji

Był taki piękny moment, kiedy Monolith pracowało nad nową grą, w której głównym bohaterem byłby Batman. Projekt nie doszedł do skutku, ale są pewne materiały z produkcji.

5 dni temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Village i Like a Dragon w katalogu PlayStation Plus

Firma Sony ogłosiła pakiet nowych gier, które zasilą katalog PlayStation Plus. Do biblioteki trafi m.in. Like a Dragon Resident Evil Village.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.