• PS5 Pro
    • Gry ulepszone na PS5 Pro
  • PlayStation
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z konsolą Xbox?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • Testy sprzętu
    • PS Vita
    • PS4
    • PS5
    • Xbox One
    • Xbox Series
    • Nintendo
    • Steam Deck
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
6 dni temuKonrad Bosiacki

Cyberpunk 2077 na PS5 Pro vs PS5 – pełne porównanie jakości i wydajności

1 tydzień temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem na PS5 Pro vs PS5. Czy PSSR 2 zmienia wszystko?

1 tydzień temuKonrad Bosiacki

Crimson Desert na PS5 Pro vs PS5 – spory skok jakości obrazu

Zdjęcie okładkowe wpisu Assassin’s Creed: Mirage – zwiastun historycznych inspiracji
Xbox One Xbox Series PlayStation 5 PlayStation 4 PC

Assassin’s Creed: Mirage – zwiastun historycznych inspiracji

3 lata temu Bartosz Kwidziński
Assassin’s Creed: Mirage dostało kolejny zwiastun przed październikową premierą. Możemy dowiedzieć się nieco na temat odwzorowania realiów przez studio Ubisoft.

Assassin’s Creed: Mirage już niedługo – nawet wcześniej niż zakładano – ukaże się na konsolach. Studio Ubisoft nie pozwala nam zapomnieć o swojej grze. Wyrazem tego jest opublikowanie nowego materiału filmowego. Dowiadujemy się z nieco, z kim współpracował zespół, aby jak najwierniej oddać Bagdad. Było to dość trudne zadanie ze względu na to, że mało elementów tego miasta przetrwało do dziś. Największą pomocą były więc zapiski i znaleziska archeologiczne. Poniższy film przedstawia także cztery dzielnice Bagdadu – Harbiyah (okręg przemysłowy), Abbasiyah (dzielnicę uczonych), Okrągłe Miasto, Karkh (dzielnicę targową). Warto zauważyć, że w rogu mapy znajduje się podsumowanie naszego postępu w jej czyszczeniu. Część elementów była jeszcze niewidoczne, aczkolwiek można dostrzec licznik zebranych skrzyń ze sprzętem, odwiedzonych historycznych miejsc oraz tajemnicze odłamki. Zachęcam do obejrzenia dzisiejszego zwiastuna. Oto on:

Assassin’s Creed: Mirage ukaże się na konsolach poprzedniej i aktualnej generacji, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S już 5 października. Gra trafi też na komputery, ale nie ma jeszcze potwierdzonej zgodności ze Steam Deckiem. Prywatnie jednak przyznam, że spodziewam się, że produkcja ta zadziała zarówno na ASUS ROG Ally, jak i na Decku. Prawdę poznamy oczywiście bliżej premiery i mam przeczucie, że jeszcze nieraz będę pisał o Mirage.

Czekacie na tę odsłonę? Dajcie znać w komentarzach.

Podziel się:

  • Share on X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Share on Facebook (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Share on Telegram (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Share on WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

Assassin's Creed Assassin's Creed: Mirage Bagdad Basim Mirage skradanka stealth tpp ubisoft

Bartosz Kwidziński

Korektor i recenzent portalu Konsolowe.info. Posiadacz konsol PS5, Nintendo Switch 2 oraz gogli Meta Quest 3.
Ulubione gatunki gier: akcja, przygodówki, platformówki, slashery, skradanki, RPG, muzyczne.
Ulubione gatunki muzyczne: rock/hard rock/metal.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

Assassin’s Creed: Black Flag – Resynced – nowe doniesienia

Jak informuje portal Insider Gaming, Assassin’s Creed: Black Flag – Resynced może dostać nową zawartość. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Assassin’s Creed: Shadows – klawiatura i myszka oraz PSSR2

Za kilka godzin Assassin's Creed Shadows dostanie aktualizacje 1.1.10. Przyniesie ona interesujące usprawnienia zarówno dla posiadaczy gry w wersji na Nintendo Switch 2, jak i PS5 Pro.

Weekend Assassin’s Creed na konsolach Xbox

Subskrybenci abonamentu Game Pass mogą w ten weekend zagrać w nieco gier z serii Assassin’s Creed. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Assassin’s Creed – rok z Shadows i pełna obsada serialu

Ubisoft zamieścił w mediach społecznościowych grafikę z pełną obsadą serialu Assassin's Creed. Jest też podsumowanie roku aktywności graczy w Shadows.

Ubisoft zwalnia kolejną setkę pracowników

Pod nóż trafiło właśnie studio Red Storm Entertainment, którego szeregi znacznie się uszczuplą. Ubisoft zwalnia aż 105 pracowników.

Assassin’s Creed: Unity oficjalnie z 60 klatkami na sekundę

Świetna wiadomość dla fanów Assassin's Creed: Unity. Tytuł Ubisoftu już niebawem dostanie aktualizację odblokowującą 60 klatek na sekundę na konsolach.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera kwietnia 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

8
47 minut temuBartosz Kwidziński

Recenzja: Crimson Desert [PS5, PC]

Po wielu latach ukazało się wreszcie Crimson Desert. Czy połączenie wielu mechanik rozgrywki, jakiego podjęło się studio Pearl Abyss jest udanym dziełem? Dowiecie się tego z niniejszej recenzji. Zapraszam do lektury.

1 dzień temuKonrad Bosiacki

Dlaczego Euro Truck Simulator 2 i ATS na konsole powstają tak długo?

Twórcy Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator tłumaczą, dlaczego porty na PS5 i Xbox są tak trudne. Pojawia się też temat Switch 2.

9
2 dni temuKonrad Bosiacki

Recenzja: Pragmata (PS5) – Kosmos emocji

Capcom zabiera graczy w Kosmos, aby zaserwować nam niezapomnianą i pełną emocji przygodę, której bohaterami są człowiek i android. Zapraszam na recenzję gry Pragmata.

2 dni temuKonrad Bosiacki

Metro 2039 oficjalnie zapowiedziane. Xbox ujawnia datę i szczegóły pokazu

Koniec spekulacji. Metro 2039 zostało oficjalnie potwierdzone przez Xbox. Pierwsza prezentacja odbędzie się już w tym tygodniu podczas specjalnego wydarzenia.

6 dni temuBartosz Dula

Szaleństwo pocisków w nowych fragmentach rozgrywki z Saros

Premiera Saros nadchodzi wielkimi krokami. Na nowych fragmentach rozgrywki zobaczymy starcia rodem z klasycznych gier bullet hell.

1 tydzień temuKonrad Bosiacki

PlayStation uruchamia Playerbase. Fani trafią do gier od PlayStation Studios!

Czy chciałbyś zobaczyć siebie jako postać w świecie Gran Turismo 7 lub innej grze od Sony?

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.