• PlayStation
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z XOne?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • PS Vita
    • PS4
    • Xbox One
    • Nintendo
    • PS5
    • Xbox Series
    • Steam Deck
  • Testy
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
7 dni temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem: 60 FPS-ów w 4k i Ray Tracing na PS5 Pro

1 tydzień temuRedakcja

Graliśmy w Resident Evil Requiem! Nasze wrażenia po 3 godzinach rozgrywki

3 tygodnie temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem i 12 minut nowej rozgrywki

3 tygodnie temuKonrad Bosiacki

Capcom zaprasza na Resident Evil Showcase

Zdjęcie okładkowe wpisu Steam Deck – na przenośnym komputerze możemy już korzystać z Game Passa
Xbox One Xbox Series

Steam Deck – na przenośnym komputerze możemy już korzystać z Game Passa

4 lata temu Bartosz Kwidziński
Steam Deck, przenośny komputer od Valve, otrzymał rozwinięcie, które z pewnością zainteresuje wiele osób. Możemy już bowiem grać na nim w tytuły dostępne w Game Passie.

Steam Deck, najnowsze urządzenie od Valve, otrzymało obsługę usługi, która na pewno może skłonić sporą część graczy do jego zakupu. Chodzi oczywiście o działające gry z abonamentu Game Pass. Na Decku można już bezproblemowo korzystać z tytułów dostępnych w ramach wyżej wymienionej subskrypcji. W największym uproszczeniu jedyne, co trzeba zrobić (oczywiście oprócz opłacania abonamentu), to ściągnąć przeglądarkę Edge na swojego Steam Decka, zalogować się na nasze konto Microsoftu i już możemy cieszyć się grami poprzez chmurę Xboxa – xCloud. Na Twitterze pojawiła się odpowiednia informacja, zgodnie z którą Microsoft współpracował z Valve, aby umożliwić Game Pass na przenośnym komputerze.

We worked closely with our friends at Valve to support #Xcloud #XboxGamePass through Microsoft Edge for the Steam Deck. https://t.co/NIuHCJtXMR pic.twitter.com/Jr4JPQSbFC

— Catherine Gluckstein (@CJGluckstein) March 18, 2022

Jeżeli ktoś miałby mimo wszystko problem ze skorzystaniem z usługi na Decku, to Microsoft przygotował odpowiedni poradnik. Możecie do niego przejść za pośrednictwem niniejszego odnośnika. Kto wie, może doczekamy się też natywnej obsługi Game Passa na komputerze Valve, bez chmury? Na pewno damy Wam znać, kiedy tak się stanie.

Przyznaję, że mam Steam Decka od niecałego tygodnia i póki co jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego urządzenia. Nie jest ono bynajmniej idealne i nie sposób nie dostrzec pewnych wad (jak na przykład głośnej pracy systemu odprowadzania ciepła). Niemniej jednak miałem już przyjemność sprawdzenia Gry Zdalnej z PlayStation 5 i jest to jak najbardziej obsługiwana funkcja.

Fajne to #PlayStation Vita 2 😉 pic.twitter.com/0oaA2IQNu4

— Harrolfo (@Harrolfo) March 14, 2022

Dodajmy do tego jeszcze opisywaną dziś zgodność z Game Passem, a otrzymujemy bardzo interesujące urządzenie. Więcej na jego temat napiszę oczywiście w moich wrażeniach z użytkowania Decka. Pamiętajcie więc, by regularnie zaglądać na portal. Dajcie też znać, czy macie jakieś pytania co do Steam Decka. Jeśli tylko będę w stanie, postaram się na nie odpowiedzieć.

Źródło: Twitter

Podziel się:

  • Kliknij, aby udostępnić na X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

EDGE Gams Pass Linux steam Steam Deck valve xCloud

Bartosz Kwidziński

Korektor i recenzent portalu Konsolowe.info. Posiadacz Lenovo Legion Go, konsol PS5 i XSS oraz gogli PS VR2 i Meta Quest 3.
Ulubione gatunki gier: akcja, przygodówki, platformówki, slashery, skradanki, RPG.
Ulubione gatunki muzyczne: rock/hard rock/metal.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

9

Recenzja: MENACE (PC)

Witaj na Zadrożu — graliśmy w MENACE, nową strategiczną produkcję od twórców Battle Brothers.

Ikona gry The Witcher

Reigns: The Witcher – nadchodzi mobilna gra z Geraltem

Wiedźmin niebawem dostanie kolejną, aczkolwiek dość specyficzną, grę. Oto Reigns: The Witcher. Szczegóły znajdziecie oczywiście w rozwinięciu newsa.

The 2025 Steam Awards rozdane! Jest parę zaskoczeń

Nagrody Steam Awards za 2025 zostały ogłoszone. Które gry wyróżnili gracze z całego świata i ile nagród zdobyło Clair Obscur?

Ikona gry KCD2

Kingdom Come: Deliverance II – darmowe dni na PC i Xbox Series

Dobra wiadomość dla fanów pierwszoosobowych gier RPG - Kingdom Come: Deliverance II ma darmowe dni na Steamie oraz konsolach Xbox Series.

Steam Deck – pobieranie z wyłączonym ekranem

Po kilku latach od premiery Steam Decka Valve wypuściło bardzo przydatne udogodnienie. Dzięki niemu możecie pobierać gry i aktualizacje przy wyłączonym ekranie urządzenia.

Granie w chmurze już dostępne w niższych poziomach subskrypcji Game Pass

Świetna wiadomość! Gry w chmurze Microsoftu od teraz także w Xbox Game Pass Core i Standard.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera lutego 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

14 godzin temuBartosz Dula

I Hate This Place – nasz wywiad z Broken Mirror Games

I Hate This Place to pierwsza gra od młodego zespołu Broken Mirror Games. Zapraszamy do sprawdzenia naszego wywiadu z producentem tytułu!

4 dni temuBartosz Dula

Mamy garść nowych informacji o Tomodachi Life: Living the Dream!

Wczoraj zobaczyliśmy Nintendo Direct poświęcony nadchodzącemu Tomodachi Life: Living the Dream. Twórcy ujawnili dużo zaskakujących wieści!

1 tydzień temuRedakcja

Graliśmy w Resident Evil Requiem! Nasze wrażenia po 3 godzinach rozgrywki

Odwiedziliśmy biuro polskiego wydawcy, firmy Cenega, aby spędzić 3 godziny z grą Resident Evil Requiem. Oto nasze wrażenia.

1 tydzień temuRedakcja

Drift: od Przełęczy Usui do Forza Horizon 6

Premiera Forza Horizon 6 już tuż tuż, dziś więc przyjrzymy się fenomenowi driftu, sportowo-kulturowemu wprost z miejsca akcji, Japonii.

Ikona gry battlefield
1 tydzień temuRedakcja

Battlefield przez lata – moja przygoda z serią

Marka Battlefield jest z nami niemal od ćwierć dekady, Dziś przed wami moje osobiste doświadczenia z nią.

2 tygodnie temuAngie Adams

Nowe Fable jesienią, także na PlayStation 5

Dzisiejsze Developer_Direct zdradziło naprawdę sporo o nadchodzącym Fable. Premiera już jesienią, a twórcy opowiedzieli nam więcej o samej grze.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.