• PlayStation
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z XOne?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • PS Vita
    • PS4
    • Xbox One
    • Nintendo
    • PS5
    • Xbox Series
    • Steam Deck
  • Testy
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
6 dni temuAngie Adams

Nowy darmowy Raider Tool w ARC Raiders!

2 tygodnie temuAngie Adams

ARC Raiders z 12 milionami sprzedanych kopii

1 miesiąc temuAngie Adams

ARC Raiders z kilkoma kampaniami z nagrodami dla graczy

1 miesiąc temuAngie Adams

ARC Raiders: gdzie znaleźć Candleberries na Spaceport?

Zdjęcie okładkowe wpisu Sprawdźcie zwiastun rozgrywki Horiz~ znaczy, Light of Motiram
PlayStation 5

Sprawdźcie zwiastun rozgrywki Horiz~ znaczy, Light of Motiram

1 rok temu Bartosz Dula

Chińskie studio Polaris Quest podzieliło się z nami 16-minutowym fragmentem rozgrywki kontrowersyjnego Light of Motiram.

Polaris Quest to oddział chińskiego giganta — korporacji inwestycyjnej Tencent. Ich niedawno zapowiedziany debiut w postaci Light of Motiram spotkał się z krytycznym odzewem. I w sumie nic dziwnego, bo już od pierwszych grafik koncepcyjnych widać delikatną inspirację serią Horizon od Guerilla Games. Twórcy jednak nie próżnują i już teraz zaserwowali nam aż 16 minut rozgrywki ze swojej gry. Sprawdźmy zatem, jak to wygląda w praktyce.

Nie oszukujmy się, inspiracja Horizonem jest tu nie do przeoczenia. Modele postaci czy projekty mechanicznych bestii nie grzeszą subtelnością w okazywaniu swoich inspiracji. Rozgrywka jednak zdaje się odbiegać całkiem mocno od przygody Aloy i opiera się na budowaniu bazy oraz przejmowaniu opanowanych przez maszyny wież. Gra jest jednak na wczesnym etapie produkcji, więc ciężko stwierdzić, czy tytuł znajdzie swoją tożsamość. Możemy się jednak spodziewać, że prawnicy Sony z dużą uwagą śledzą poczynania Polaris Quest…

Twórcy zapowiedzieli, że Light of Motiram będzie dostępne na PlayStation 5 oraz platformy mobilne. Nie dostaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery, więc pozostaje nam tylko oczekiwać kolejnych wieści od chińskiego studia. W międzyczasie sprawdźcie naszą recenzję niedawno wydanego LEGO Horizon Adventures.

Pamiętajcie, że znajdziecie nas również w mediach społecznościowych. Bardzo chętnie porozmawiamy z Wami zarówno na Facebooku, jak i w serwisie X (na dawnym Twitterze). Zapraszamy was również na nasz Discord.

Źródło: VG247

Podziel się:

  • Kliknij, aby udostępnić na X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

horizon Light of Motiram Polaris Quest Tencent

Bartosz Dula

Student groznawstwa na UAM w Poznaniu. Stoicko przyjmuje porażkę w Soulsach, krzyczy na zepsute combo w Rock Bandzie. Do życia potrzebuje słuchawek, najlepiej z psychodelią i metalem.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

Produkcja filmu Horizon wystartuje w przyszłym roku

Kiedy zobaczymy Aloy na wielkim ekranie?

Sony walczy z Tencentem o Light of Motiram

Kojarzycie może Light of Motiram? Sony złożyło wniosek do sądu, nazywając grę klonem Horizon Zero Dawn.

Podobno Guerrilla Games szykuje się do wydania Horizon 3 w 2027 roku

Otrzymaliśmy poszlakę na temat wydania trzeci części gry Horizon od studia Guerrilla Games. Holendrzy planują premierę w 2027 roku, być może już na PS6.

Light of Motiram – „klon” serii Horizon pokazany na nowym zwiastunie

Polaris Quest, chińskie studio należące do Tencent, opublikowało nowy zwiastun rozgrywki Light of Motiram. Gry, która bez wątpienia wygląda jak seria Horizon od studia Guerrilla.

Ubisoft i Tencent zakładają razem nową spółkę

Ubisoft i Tencent zakładają nową spółkę zależną. Znajdą się w niej ich najważniejsze IP: Assassin's Creed, Far Cry i Rainbow Six.

Darmowe Delta Force już dostępne. Kampania “Black Hawk Down” w styczniu

Team Jade ogłosił, że kampania "Black Hawk Down" trafi do gry Delta Force dopiero na początku 2025 roku.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera lutego 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

20 godzin temuKonrad Bosiacki

Recenzja: MOZA AB6 Bundle z MTQ Throttle – zapomnisz o plastikowych flightstickach

Wraz z nowym zestawem MOZA AB6 Bundle z MTQ Throttle wróciła moja miłość do latania we Flight Simulatorach. Zapraszam na test.

Ikona gry ea sports
4 dni temuKonrad Bosiacki

EA FC 26 – Ewa Pajor w gronie najlepszych piłkarek świata. Ogłoszono skład TOTY

Drużyna Roku EA SPORTS FC (TOTY) została właśnie ogłoszona! W finałowym składzie znalazła się reprezentantka Polski, Ewa Pajor.

4 dni temuKonrad Bosiacki

GRID Legends: Deluxe Edition w polskiej wersji pod koniec stycznia na Nintendo Switch 2

Feral Interactive i Codemasters ogłosili właśnie dokładną datę wydania GRID Legends: Deluxe Edition na Nintendo Switch 2.

4 dni temuKonrad Bosiacki

Oddaj krew i zgarnij Vampires: Bloodlord Rising na premierę zupełnie za darmo

Gracze, którzy w dniach od 15 do 30 stycznia oddadzą krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa, będą mieli szansę odebrać darmowy kod na Vampires: Bloodlord Rising!

Ikona gry Batman
5 dni temuBartosz Kwidziński

Batman – to znaczy Project Apollo – z nowymi filmami z początków produkcji

Był taki piękny moment, kiedy Monolith pracowało nad nową grą, w której głównym bohaterem byłby Batman. Projekt nie doszedł do skutku, ale są pewne materiały z produkcji.

5 dni temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Village i Like a Dragon w katalogu PlayStation Plus

Firma Sony ogłosiła pakiet nowych gier, które zasilą katalog PlayStation Plus. Do biblioteki trafi m.in. Like a Dragon Resident Evil Village.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.