Za nami premiera Borderlands: The Handsome Collection na PlayStation 4 i Xbox One. Czy jest szansa na oryginalnych Bordersów?
Wydana niedawno produkcja zawiera w sobie zremasterowaną wersję Borderlands 2 z 2012 roku i nieco nowszą Borderlands: The Pre-Sequel. Jednak co z remasterem pierwszej części? Według prezesa Gearbox Randy`ego Pitchforda wydanie Borderlands 1 na konsole nowej generacji nie jest jeszcze wykluczone. Zamiar taki jest i 2K Games rozważa wydanie remake`u HD jeśli The Handsome Collection odniesie sukces.
Faktem jest, że The Handsome Collection zawiera Borderlands: The Pre-Sequel i Borderlands 2. Nie oznacza to jednak, że wydanie pierwszej części nie jest możliwe. Jeżeli okaże się to sukcesem, jestem pewny, że ekipa z 2K na pewno to zauważy i będzie chciała dostarczyć kolejną część klientom.
Remake Borderlands może okazać się naprawdę trudnym wyzwaniem, chociażby dlatego, że oryginalny tytuł działa na zupełnie innym silniku niż Borderlands 2 i The Pre-Sequel.
Dołącz do dyskusji
Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.
Funkcjonują inaczej bo gra jest przebudowana pod względem wielu mechanik. Ale port nie powinien być też problemem.
Co do wersji. To gra z wersji 3 bez problemu pójdzie na 3.1 a właściwie Unreal Engine 3 build 12791.2424394 . Ba nawet na UE4 bo portowanie z czego co wiem jest automatyczne 🙂
Jak innym silniku? Każdy Borderlands jest na Unreal Engine O.o … Tylko się wersjami różnią 😉
W sumie B1 śmiga na UE3 jak B2, jak pre sequel. Więc różnią się raczej Buildem 😉 Jedyne czym się mogą różnić to wykorzystanymi technologiami. Bo od 2009 roku UE3 ostro się rozwinął. Więc mogą dodać kilka bajerów. A nawet przeportować kilka rzeczy z dwójki. Np. Mechanika strzelania 😛 .
Grywalny Port to kwestia kilku miesięcy jak się chce. Przykładem jest warframe w 6 miesięcy mieli grywalną grę,
W ten sposób tłumaczą to zagraniczne źródła. Konrad miał tu co nieco napisać. W każdym bądź razie wynika z tego, że Borderlands 1 funkcjonuje nieco inaczej niż te z Handsome Collection, dlatego też może to być pewnym problemem.
Własnie sprawdziłem na PC wersje silnika i zarówno jedynka jak i dwójka są na Unreal Engine 3
PreSequel śmiga na wersji Unreal Engine 3.1