• PlayStation
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z XOne?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • PS Vita
    • PS4
    • Xbox One
    • Nintendo
    • PS5
    • Xbox Series
    • Steam Deck
  • Testy
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
3 dni temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem i 12 minut nowej rozgrywki

6 dni temuKonrad Bosiacki

Capcom zaprasza na Resident Evil Showcase

2 tygodnie temuKonrad Bosiacki

CES 2026: Zobacz Resident Evil Requiem w 4K z Path Tracingiem

1 miesiąc temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem – Grace i Leon otrzymają tyle samo czasu w grze

Zdjęcie okładkowe wpisu Sam Lake oraz Lucas Pope laureatami kolejnych nagród
Xbox Series PlayStation 5 PC

Sam Lake oraz Lucas Pope laureatami kolejnych nagród

11 miesięcy temu Bartosz Kwidziński

Sam Lake ze studia Remedy zdobywa kolejną nagrodę. Zwycięzcą jest również producent indie, Lucas Pope.

Sam Lake z pewnością jest doskonale znany fanom gier studia Remedy. Ostatnio mogliśmy obserwować rolę tej persony w grze Alan Wake 2 wraz z dodatkami. Nawiasem mówiąc, perypetie Wake’a zdobyły ode mnie maksymalną ocenę. Swoje argumenty przedstawiłem oczywiście w recenzji, a zabierze Was do niej ten odnośnik.

Recenzja: Alan Wake 2 [PS5] – 13 lat samotności

Jak informuje serwis Video Games Chronicle, Lake zostanie doceniony za przesuwanie granic medium poprzez przenikanie się rozgrywki, struktury narracyjnej oraz złożonych rozważań moralnych. Lake dostanie nagrodę za osiągnięcie życia (Lifetime Achievement). Natomiast Lucas Pope zdobędzie nagrodę pioniera (Pioneer Award). Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Game Developer’s Conference. Studio Remedy można kojarzyć między innymi z serii Max Payne, Alan Wake, czy Control. Z kolei Pope to twórca takich gier jak Papers, Please oraz Return of the Obra Dinn. Mieliście już okazję zagrania w którąś z tych produkcji? Jeśli tak, to co o nich sądzicie? Dajcie nam znać w komentarzach.

Przypominam, że powstają kolejne projekty w tak zwanym uniwersum Remedy. Chodzi o nowe Control, następnego Alana Wake’a czy FBC: Firebreak. Nie można też zapomnieć o remake’ach Maxa Payne’a 1 i 2. Jak więc widać, bez wątpienia będziemy jeszcze pisać o dokonaniach Finów.

Pamiętajcie, że znajdziecie nas również w mediach społecznościowych. Bardzo chętnie porozmawiamy z Wami zarówno na Facebooku, jak i w serwisie X (na dawnym Twitterze). Zapraszamy was również na nasz Discord.

Źródło: Video Games Chronicle

Podziel się:

  • Kliknij, aby udostępnić na X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

Alan Wake Game Developers Conference Lucas Pope Remedy Sam Lake

Bartosz Kwidziński

Korektor i recenzent portalu Konsolowe.info. Posiadacz Lenovo Legion Go, konsol PS5 i XSS oraz gogli PS VR2 i Meta Quest 3.
Ulubione gatunki gier: akcja, przygodówki, platformówki, slashery, skradanki, RPG.
Ulubione gatunki muzyczne: rock/hard rock/metal.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

TGA 2025: Control Resonant – oficjalna nazwa „dwójki” i sporo informacji

Gala The Game Awards 2025 przyniosła sporo interesujących wiadomości – między innymi zapowiedź Control Resonant. W rozwinięciu newsa znajdziecie mnóstwo informacji.

Control: Ultimate Edition wkrótce dostanie aktualizację

Do Control: Ultimate Edition od Remedy za kilka dni trafi nowa aktualizacja. Zapewni ona dostęp do misji występującej wcześniej wyłącznie w wersji Digital Deluxe.

FBC: Firebreak – nowe materiały z rozgrywki

Jeżeli odliczacie dni do premiery gry studia Remedy, FBC: Firebreak, to z pewnością chętnie zobaczycie nowe materiały poświęcone rozgrywce.

FBC: Firebreak – wkrótce ruszają testy techniczne

Studio Remedy ogłosiło testy techniczne swojej pierwszoosobowej strzelanki. Jeszcze w tym tygodniu będzie można zagrać w FBC: Firebreak.

FBC: Firebreak – data premiery strzelanki od Remedy

Studio Remedy wyjawiło, kiedy będzie można zagrać w strzelankę FBC: Firebreak. Do premiery zostały niecałe dwa miesiące.

FBC: Firebreak – nowe fragmenty rozgrywki’

Nadchodząca pierwszoosobowa strzelanka studia Remedy, FBC: Firebreak, dostała nowy materiał filmowy. Znajdziecie go w rozwinięciu newsa.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera lutego 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

4 godziny temuAngie Adams

Marathon oficjalnie z datą premiery!

Okazuje się, że Xbox nie zepsuł niespodzianki aż tak bardzo. Marathon zobaczymy faktycznie już 5 marca! Jest też nowy zwiastun.

4 godziny temuBartosz Dula

Portalcon 2026: nasza relacja z wydarzenia

Kilka dni temu nasza redakcja wybrała się do Chorzowa na Portalcon 2026. Teraz opowiadamy, jak było na festiwalu pełnym planszówek!

1 dzień temuKonrad Bosiacki

Recenzja: MOZA AB6 Bundle z MTQ Throttle – zapomnisz o plastikowych flightstickach

Wraz z nowym zestawem MOZA AB6 Bundle z MTQ Throttle wróciła moja miłość do latania we Flight Simulatorach. Zapraszam na test.

Ikona gry ea sports
4 dni temuKonrad Bosiacki

EA FC 26 – Ewa Pajor w gronie najlepszych piłkarek świata. Ogłoszono skład TOTY

Drużyna Roku EA SPORTS FC (TOTY) została właśnie ogłoszona! W finałowym składzie znalazła się reprezentantka Polski, Ewa Pajor.

4 dni temuKonrad Bosiacki

GRID Legends: Deluxe Edition w polskiej wersji pod koniec stycznia na Nintendo Switch 2

Feral Interactive i Codemasters ogłosili właśnie dokładną datę wydania GRID Legends: Deluxe Edition na Nintendo Switch 2.

4 dni temuKonrad Bosiacki

Oddaj krew i zgarnij Vampires: Bloodlord Rising na premierę zupełnie za darmo

Gracze, którzy w dniach od 15 do 30 stycznia oddadzą krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa, będą mieli szansę odebrać darmowy kod na Vampires: Bloodlord Rising!

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.