Nadchodząca gra planszowa ze świata Cyberpunk 2077 dostała nowe informacje. Tym razem Go On Board skupiło się na przedstawieniu różnych stylów rozgrywki oraz związanych z nimi postaci.
Cyberpunk 2077 nie przestaje być rozwijany przez wiele twórców. Ze świata wykreowanego przez Mike’a Pondsmitha dostaliśmy już między innymi komiksy, puzzle, serial animowany, figurki i gadżety dla graczy, czy oczywiście gry RPG. Natomiast ten RPG otrzymał też rewelacyjne rozszerzenie o nazwie Widmo Wolności. Mało brakowało, a wystawiłbym mu maksymalną ocenę. Moje wrażenia z przechodzenia tego dodatku znajdziecie w jego recenzji. Zabierze Was do niej poniższy odnośnik. Natomiast stąd możecie przejść do mojej recenzji „podstawki”.
Jak Wam zapewne wiadomo, Go On Board pracuje nad przeniesieniem Cyberpunka 2077 na grunt gry planszowej. Warto jeszcze przypomnieć, że istnieje też (wydawana przez Portal Games) planszówka o podtytule Gangi Night City. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają w niej figurki, to zachęcam do sprawdzenia mojego poniższego wpisu w serwisie X. Natomiast ten odnośnik zabierze Was do moich newsów o tej grze planszowej.
Wróćmy jednak do nadchodzącej planszówki. Go On Board zamieściło materiał filmowy prezentujący rozgrywkę w jednej z początkowych misji. Ma ona stanowić dobre wprowadzenie bez zagmatwanych reguł i stanowić prosty punkt wyjścia dla bardziej rozbudowanych zadań. Przyznaję, że podoba mi się takie podejście i sprawia ono, że coraz bardziej nie mogę się doczekać premiery tej gry. Zachęcam do obejrzenia poniższego materiału:
Gdy myślimy o Cyberpunku 2077, widzimy życie na krawędzi, ryzykowanie wszystkiego dla epickiej akcji. Właśnie dlatego wykorzystujemy STAP. By na chwilę pozwolić Wam zostać edgerunnerami; by aktywować adrenalinę, kiedy strażnicy Arasaki celują w Was z trzech różnych punktów i macie raptem ułamek sekundy na usmażenie im mózgów quickhackiem; by odtworzyć to uczucie, kiedy w grze wideo wchodzi muzyka i już wiecie, że czas przygotować spluwę. STAP stwarza potencjał do wyzwolenia iskry zdolnej eksplodować w intensywne emocje. Właśnie one definiują, co to znaczy być edgerunnerem.
Gra wideo oferuje swoim odbiorcom wybór: mogą skupić się na opowieści, traktując walki jako aktywność poboczną, lub oddać się doskonaleniu umiejętności bitewnych w najtrudniejszych pojedynkach w podkręconymi bossami. Teraz chcemy dać Wam taki sam wybór! Będziecie mogli zdecydować, jaki stopień emocji w Cyberpunku 2077 – Grze Planszowej jest odpowiedni dla Waszych ekip. Do wyboru są cztery poziomy:
Rekrut – doskonały dla początkujących graczy, sprawdzi się też, jeśli chcecie wprowadzić do gry nową osobę;
Punk – poziom, który zalecamy ustawić po ukończeniu misji prologowych. Stanowi wyzwanie, ale nie męczy graczy;
Edgerunner – poziom dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk i kroplę potu na czole;
Legenda – szalone wyzwanie dla graczy, którzy chcą przesuwać granicę tego, co fizycznie możliwe. Jest domyślnie zablokowany i staje się dostępny dopiero po przejściu danej misji na poziomie Edgerunner.
Główną różnicę między nimi stanowi długość pojedynczego STAP-u. Im niższy poziom trudności, tym więcej czasu będziecie mieli podczas faz akcji przed przejściem w cooldown. Otrzymujecie zatem więcej cennych sekund, by zastanowić się nad kolejnym ruchem lub obmyślić nowy plan, jeśli rzeczy pójdą nie po Waszej myśli. Przetestowaliśmy ten system z różnorodnymi grupami graczy i ustaliliśmy optymalne wartości czasowe dla każdego poziomu trudności. Zależnie od potrzeb Waszych drużyn możecie manipulować intensywnością adrenaliny w swojej rozgrywce! Warto wiedzieć, że samouczkowe misje Prologu da się ukończyć jedynie na poziomie Rookie, macie więc pewność, że gra poprowadzi Was przez zasady bez wzbudzania nadmiernej presji.
Źródło: Gamefound
Warto również zajrzeć na stronę projektu na Gamefound. Znajdziecie tam mnóstwo informacji o postaciach i preferowanych przez nich stylach rozgrywki. Przypominam, że będziemy mogli wcielić się w:
- V (męska/żeńska wersja do wyboru)
- Panam Palmer
- Jackie Welles
- Judy Alvarez
Go On Board przygotowało też ankietę, dzięki której może dostosować jeszcze rozgrywkę w opisywanej grze planszowej. Jeżeli chcecie wyrazić swoją opinię, to możecie to zrobić pod tym adresem. Cyberpunk 2077 – Gra planszowa nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale kiedy tylko ją poznam, to podzielę się z Wami tą informacją. Polecam wobec tego regularne zaglądanie na naszą stronę i do mediów społecznościowych. Znajdziecie nas zarówno na Facebooku, jak i w serwisie X (na dawnym Twitterze).
Czekacie na tę planszówkę? Dajcie nam znać w komentarzach.
Źródło: Gamefound
Dodaj komentarz