Jedna z najpopularniejszych wśród dzieciaków „gra” – Roblox, już w październiku pojawi się na konsolach Sony.
Roblox to jedna z tych gier fenomenów, które od lat znajdują się w czołówce serc dzieciaków. Dostępny od dawna na PC i Xboksie, wreszcie doczekał się daty premiery na konsolach PlayStation. Już 10 października kolejna społeczność dołączy do 66 milionów dziennych graczy.
A o co tu dokładnie chodzi? Roblox to platforma składająca się z mnóstwa gier, gdzie można wykorzystać Robux do zakupu unikalnych assetów i kanciastych postaci. Znajdziemy tu strzelanki wzorowane na hitowych FPS-ach, symulatory skupiające się na zawodach (jak pszczelarz czy właściciel pizzerii) czy platformówki, w których skakać będziemy po łóżkach, wypychając innych graczy z planszy. To miejsce, gdzie faktycznie jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. I limit wiekowy nałożony na konto przy jego zakładaniu.
Nie brakuje to gier skierowanych dla młodych graczy, jasne, ale także tych dla starszej widowni. Pomimo niezbyt zjawiskowej grafiki, są tu wciągające horrory, gry RP, escape roomy, tycoony i gry wyścigowe.
Sporo tytułów daje możliwość międzyplatformowej rozgrywki (PC, mobile, konsole) nawet ze wsparciem gogli VR w niektórych.
Źródło: PlayStation.blog
Dodaj komentarz