Asus niebawem wypuści swój przenośny komputer. Niedługo dowiemy się też, kiedy ukaże się ROG Ally i jaka będzie jego cena. Dziś możemy natomiast zapoznać się z informacjami technicznymi.
Asus to bez wątpienia marka, którą dobrze znajdą użytkownicy komputerów. Na rynku istnieje masa laptopów wyprodukowanych przez tę firmę. Niebawem – już w przyszłym miesiącu – będziemy mogli również przenośnie grać na sprzęcie Asusa. Nie mam tu bynajmniej na myśli grania na laptopie, ale na ROG Ally. Jest to mobilny komputer, który wyglądem przypomina nieco Steam Decka. W odróżnieniu jednak od urządzenia od Valve, ASUS preferuje system Windows 11. To właśnie on będzie zainstalowany na każdym komputerze ROG Ally. Rozdzielczość ekranu wyniesie w nim 1080p, natomiast częstotliwość odświeżania – aż 120 Hz. Dla porównania, Steam Deck korzysta z ekranu 800p oraz 60 Hz. ROG Ally będzie obsługiwał karty pamięci micro-SD UHS-II. Nie zabraknie wsparcie dla AMD FreeSync, a kontrast wyniesie 1000:1. Pokrycie barwowe to aż 100% sRGB, natomiast maksymalna jasność – 500 cd/m2. Na ekranie znajdzie się również anty-odblaskowe szkło Gorilla Glass DCX.
Sprzęt ma ważyć aż 608 gramów, a na jego tyle ulokwane będą dwa dodatkowe przyciski. Dźwięki będą dobiegały z dwóch głośników zgodnych z Dolby Atmos. Całość wychłodzi para wentylatorów, a komputer skorzysta z portu USB-C zgodnego z DisplayPort. Podłączymy również przewodowe słuchawki za pośrednictwem gniazda słuchawkowego. Nie zabraknie wsparcia dla komunikacji bezprzewodowej – Bluetooth oraz WiFi 6E. Będą oczywiście także wibracje, a nawet odblokowywanie komputera za pomocą odcisku palca. Zależnie od wybranego wariantu, w Asus ROG Ally znajdą się AMD Ryzen Z1 lub AMD Ryzen Z1 Extreme (Zen 4). Na pokładzie będzie też 16 GB RAM-u (LPDDR5) oraz 512 GB PCIe 4.0 SSD i RDNA 3. Więcej informacji technicznych zawarto na tej stronie.
Nie wiemy jeszcze, kiedy Asus ROG Ally trafi na rynek, ani ile wyniesie cena komputera. Pewne jest jednak to, że informacje te zostaną opublikowane już 11 maja o godzinie 16:00. Na pewno damy Wam znać o tym ogłoszeniu. Pamiętajcie więc, aby regularnie do nas zaglądać. Czekacie na ten sprzęt? A może wolicie Steam Decka? Piszcie w komentarzach.
Źródła: Rock Paper Shotgun, DualShockers
Dodaj komentarz