• PlayStation
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z XOne?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • PS Vita
    • PS4
    • Xbox One
    • Nintendo
    • PS5
    • Xbox Series
    • Steam Deck
  • Testy
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
5 dni temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem: 60 FPS-ów w 4k i Ray Tracing na PS5 Pro

6 dni temuRedakcja

Graliśmy w Resident Evil Requiem! Nasze wrażenia po 3 godzinach rozgrywki

2 tygodnie temuKonrad Bosiacki

Resident Evil Requiem i 12 minut nowej rozgrywki

3 tygodnie temuKonrad Bosiacki

Capcom zaprasza na Resident Evil Showcase

Zdjęcie okładkowe wpisu Apex Legends: czas poznać Catalyst

Apex Legends: czas poznać Catalyst

3 lata temu Angie Adams

Piętnasty sezon Apex Legends już tuż za rogiem. Spójrzmy bliżej na nową legendę — Catalyst.

Nowy zwiastun pokazuje nam zarówno Catalyst, jak i wreszcie jej umiejętności! Czas poznać się bliżej z jej ferrocieczą.

  • Zdolność Pasywna – Barykada: Wykorzystując swoją zdolność manipulowania ferrofcieczą, Catalyst może blokować drogę i umacniać bariery, zyskując czas na przegrupowanie i odwrócenie losów walki.
  • Zdolność taktyczna – Kolczatka: Catalyst jest w stanie przyzwać ferrofluid, aby podłożyć kolce, gdy wrogowie są w pobliżu, podczas gdy sama Catalyst pozostaje odporna na kolczatkę wroga.
  • Zdolność Specjalna – Ferrobariera: Spowalnia ruchy wroga i ogranicza mu widzenie. Catalyst może wznieść przepuszczalną ścianę z ferrocieczy, która spowolni i częściowo oślepi wrogów, którzy będą próbowali się przez nią przecisnąć. Gracze mogą wykorzystać te bariery do dzielenia pola walki lub odradzania swojej drużyny w bezpiecznym miejscu.

Przy okazji, podobnie jak w przypadku zapowiedzi Broken Moon, miałam okazję porozmawiać z twórcami i zadać im parę dodatkowych pytań.

Ciekawostki o Catalyst

Najlepszy team dla Catalyst? W zależności od tego, czy chcemy grać ofensywnie, czy defensywnie (bo do obu typów nasza nowa legenda pasuje), będą to np. Revenant, Caustic czy Wattson.

Przeciwko komu sprawdzi się ona najlepiej? Zdolność specjalna, Ferrobariera, blokuje widoczność. Tym samym przeszkodzi Crypto, Bloodhound, a także Seerowi. Taktyczna zdolność Fuse’a czy Mad Maggie również na nic się tu nie przyda, bo ferrobariera nie jest fizyczną ścianą.

Jak działa ferrobariera? Powtórzę: to nie jest Więc tak, wciąż można przez nią strzelać. Nie będzie też ona niszczyć już istniejących pułapek, jak beczki Caustica, ogrodzenia Wattson, czy jump-pad Octane’a. Przejście przez nią nas spowolni. Co ciekawe, można ją rzucić nawet na małych przestrzeniach, choć nie “przebije” się przez ściany. Będzie też ona śledzić teren, dostosowując się do jego kształtu (czyli można rzucić ją wzdłuż schodów czy jakiegoś zbocza.

Czy to przypadek, że technowiedźma wchodzi do gry zaraz po Halloween? Tak. Choć to “happy accident”. Szczególnie, że cały marketing nowego sezonu jest właśnie teraz.

Skąd pomysł na taką postać? Jak zawsze, w przypadku tworzenia legend, w pierwszej chwili powstał sam zestaw umiejętności, choć jeszcze niedoszlifowany. Wraz z zarysem rozgrywki nową legendą, powstawała historia i sama postać. Czy wiecie, że tworzenie legendy to ponad rok pracy zespołu kreatywnego?

Apex Legends: Zaćmienie ukaże się 1 listopada na konsolach PlayStation, Xbox oraz na Nintendo Switch, a także na PC.

Źródło: materiały prasowe

Podziel się:

  • Kliknij, aby udostępnić na X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

Apex Legends
Apex Legends9.5

Apex Legends

PlayStation 4PlayStation 5Xbox OneXbox Series X|SNintendo SwitchPC
Premiera: 4 lutego 2019Gatunek: strzelanka, FPS, Battle RoyaleStudio: RespawnNasza recenzja Apex Legends

Angie Adams

Uwielbia odkrywać indyki, choć wieczorami wybiera strzelanki. Zarywa nocki przy city-builderach i symulatorach. Okazjonalnie wciągnie się w RPG-a (najczęściej Obsidiana), przepadając jednak bez reszty. Z domu nie rusza się bez kontrolera BFG i dobrej pary bezprzewodowych słuchawek.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się lub załóż konto, by skomentować ten wpis.

Ikona gry Apex Legends

Electronic Arts kończy wspieranie Apex Legends na Nintendo Switch

Electronic Arts i deweloper Respawn Entertainment poinformowały, że w sierpniu skończy się wsparcie gry Apex Legends na konsolach Nintendo Switch.

Ikona gry Apex Legends

Rozpoczął się finał mistrzostw ALGS

Jeśli nie wiecie, co zrobić z niedzielnym porankiem, to może finał mistrzostw ALGS będzie atrakcją dla Was?

Ikona gry Apex Legends

Apex Legends: Winter Wipeout — czas na nowe wydarzenie

Winter Wipeout to (wreszcie) mityczna skinka dla jednej z popularniejszych postaci w Apex Legends. To jednak dopiero początek ekscytujących nowości.

Ikona gry Apex Legends

Nowy sezon Apex Legends: Amped już jutro

Już jutro start nowego sezonu, a wraz z nim zmiany u Horizon i Valk. Co jeszcze ma nam do zaoferowania Apex Legends: Amped?

Ikona gry Apex Legends

Apex Legends: S26 – środsezonowa aktualizacja

Nadszedł czas na odkurzenie Seera i Mad Maggie. Co jeszcze zmieni się w Apex Legends w najbliższy wtorek, wraz z nowym splitem S26?

Ikona gry Apex Legends

Apex Legends: Showdown – nowy sezon już jutro!

Właśnie rozpoczęło się wstępne pobieranie kolejnej aktualizacji do Apex Legends. Showdown to nowy sezon pełen ekscytujących zmian.

📊 Najbardziej wyczekiwana premiera lutego 2026 to...?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

2 dni temuBartosz Dula

Mamy garść nowych informacji o Tomodachi Life: Living the Dream!

Wczoraj zobaczyliśmy Nintendo Direct poświęcony nadchodzącemu Tomodachi Life: Living the Dream. Twórcy ujawnili dużo zaskakujących wieści!

6 dni temuRedakcja

Graliśmy w Resident Evil Requiem! Nasze wrażenia po 3 godzinach rozgrywki

Odwiedziliśmy biuro polskiego wydawcy, firmy Cenega, aby spędzić 3 godziny z grą Resident Evil Requiem. Oto nasze wrażenia.

7 dni temuRedakcja

Drift: od Przełęczy Usui do Forza Horizon 6

Premiera Forza Horizon 6 już tuż tuż, dziś więc przyjrzymy się fenomenowi driftu, sportowo-kulturowemu wprost z miejsca akcji, Japonii.

Ikona gry battlefield
1 tydzień temuRedakcja

Battlefield przez lata – moja przygoda z serią

Marka Battlefield jest z nami niemal od ćwierć dekady, Dziś przed wami moje osobiste doświadczenia z nią.

1 tydzień temuAngie Adams

Nowe Fable jesienią, także na PlayStation 5

Dzisiejsze Developer_Direct zdradziło naprawdę sporo o nadchodzącym Fable. Premiera już jesienią, a twórcy opowiedzieli nam więcej o samej grze.

1 tydzień temuKonrad Bosiacki

Zobacz pierwszą prezentację rozgrywki z Forza Horizon 6

Podczas Developer_Direct 2026 zobaczyliśmy długo wyczekiwany pokaz rozgrywki z gry Forza Horizon 6. Czy jesteście gotowi na podróż do Japonii?

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2026 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.