• PlayStation
    • PS5 Pro
      • Gry ulepszone na PS5 Pro
    • PlayStation 5
    • PlayStation 4
    • PSVR
    • PS Vita
    • Poradnik: jak zacząć z PS4?
  • Xbox
    • Xbox Series X|S
    • Xbox One
    • Poradnik: jak zacząć z XOne?
    • Testy klawiatur i myszek
      • Logitech G910 i G502 Hero
      • HyperX Alloy Core i PulseFire Core
  • Nintendo
    • Switch 2
      • Nintendo Switch 2
      • Zestawienie wszystkich gier i ulepszeń
    • Switch
    • 3DS
    • WiiU
    • Poradnik: jak zacząć z NSwitch?
  • PC
    • Asus ROG Ally
    • Lenovo Legion Go
    • MSI Claw
    • Steam Deck
  • Recenzje
    • PS Vita
    • PS4
    • Xbox One
    • Nintendo
    • PS5
    • Xbox Series
    • Steam Deck
  • Testy
  • Kultura
    • Filmy i seriale
    • Gry planszowe
    • Recenzje
    • Wszystko
  • Redakcja
2 tygodnie temuAngie Adams

Aktualizacja North Line już jutro w ARC Raiders

2 tygodnie temuAngie Adams

ARC Raiders z 4 milionami sprzedanych kopii

3 tygodnie temuAngie Adams

Aktualizacja 1.1.0 do ARC Raiders gotowa do pobrania

3 tygodnie temuAngie Adams

Sporo atrakcji w ARC Raiders jeszcze przed końcem roku

Zdjęcie okładkowe wpisu Rise of the Tomb Raider z poprawkami dla Xbox One X

Rise of the Tomb Raider z poprawkami dla Xbox One X

8 lat temu Krzysztof Borek
Rise of the Tomb Raider może nie jest najnowszą grą, ale wygląda na to, że dostanie wiele poprawek, które sprawią, że gra będzie wyglądała lepiej. Wszystko za sprawą zapowiedzi aktualizacji z dodatkami dla Xbox One X.

Aktualizacja zawiera możliwość uruchomienia gry w natywnym 4K, a ponadto dostanie wiele poprawek, które wykorzystają potencjał najnowszego Xbox’a. Dostępne będą trzy tryby wizualne, więc gracze będą mogli wybrać ten, który najbardziej im odpowiada.

Jak już wspominałem, Rise of the Tomb Raider możecie kupić na Xbox 360 i One, a aktualizacja pojawi się 7 listopada bieżącego roku i będzie darmowa.

Zawartość aktualizacji:

  • przełączanie się między 4K@30fps, 1808p@60fps i 1440p
  • stabilniejsze działanie (ilość klatek/s)
  • wsparcie dla HDR
  • tekstury w 4K
  • wsparcie dla dźwięku 3D/Dolby Atmos

Obecnie ciężko stwierdzić ile aktualizacja zajmie miejsca na dysku konsoli, ale podejrzewam, że sporo. Tekstury w 4K na pewno ważą więcej od 1080p. Ponadto warto zaznaczyć, że kupując Xbox One X nie musicie kupować licencji dla Dolby Atmos. Jest ona „wbudowana” w konsolę, więc wystarczą odpowiednie słuchawki.

W tym momencie Microsoft nie każe wszystkim studiom integrować Dolby Atmos z grami, ale wygląda na to, że wydawane przez nich gry mają to od razu.

Nadal nie widzę sensu w wydawaniu między generacyjnych konsol, ponieważ ich standardowe wersje nadal dobrze sobie radzą podczas grania i działania. Obydwie konsole, które mam (PS4 i Xbox One S) w zupełności wystarczają do komfortowego grania, jednak moim znajomi zdecydowali się je sprzedać i zamówić PS4 Pro lub Xbox One X.

Częściowo ich rozumiem, ale dla mnie zakup obydwu konsol bez TV/monitora 4K z HDR nie ma sensu, chciałbym od razu wykorzystać potencjał drzemiący w konsolach, a nie zadowalać się wyłącznie 1080p@60fps, co również jest dobrym posunięciem, ale rożnica w porównaniu do zwykłej konsoli może być niewielka.

źródło: https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/6v2rv3/rise_of_the_tomb_raider_xbox_one_x_enhancements/

Podziel się:

  • Kliknij, aby udostępnić na X (Otwiera się w nowym oknie) X
  • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie) Facebook
  • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie) Telegram
  • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie) WhatsApp

Microsoft poprawki Rise of the Tomb Raider Xbox One X

Krzysztof Borek

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzja: ROG XBOX ALLY X – Gamingowy potwór, który nie jest konsolą

ASUS i Microsoft bardzo by chcieli, aby ich urządzenie ROG XBOX ALLY X nazywać konsolą. Niestety nie możemy się na to zgodzić. Powody znajdziesz w naszej recenzji.

Przychód ze sprzedaży Xboxów mocno w dół

Przychód ze sprzedaży Xboxów mocno w dół...

Starfield świętuje drugie urodziny – nadchodzi nowa frakcja?

Bethesda Game Studios świętuje drugą rocznicę wydania swojej kosmicznej przygody. Starfield już niedługo może nawiedzić nowa frakcja.

Gears of War: Reloaded z milionem graczy!

Woja ludzi z Szarańczą przyciągnęła sporo graczy!

Więcej Gears of War na PlayStation?

Czy kolejne odsłony serii też pojawią się na PlayStation?

Age of Empires IV na PlayStation 5 już za kilka miesięcy

Kolejna odsłona legendarnej serii zadebiutuje na konsolach Sony...

📊 Kto powinien zgarnąć statuetkę Game of the Year na The Game Awards 2025?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

HOT

2 dni temuKonrad Bosiacki

Recenzja: Razer BlackShark V3 Pro (Xbox, Switch 2)

Razer BlackShark V3 Pro, to słuchawki klasy premium, które latem trafiły na rynek. Obsługują konsole Xbox oraz od kilku dni Nintendo Switch 2. Zapraszamy na nasz test.

2 dni temuKonrad Bosiacki

Recenzja: Call of Duty: Black Ops 7 (PS5)

Na jesień spadają nie tylko liście, z wielkim hukiem spadła też forma Call of Duty. Black Ops 7 to najsłabsza odsłona uznanej serii. Szczegóły w naszej recenzji.

3 dni temuKonrad Bosiacki

Recenzja: ROG XBOX ALLY X – Gamingowy potwór, który nie jest konsolą

ASUS i Microsoft bardzo by chcieli, aby ich urządzenie ROG XBOX ALLY X nazywać konsolą. Niestety nie możemy się na to zgodzić. Powody znajdziesz w naszej recenzji.

4 dni temuKonrad Bosiacki

realme GT 8 Pro Dream Edition – unboxing smartfona, który pokocha każdy fan F1

Nasza redakcja po raz drugi w tym roku przedpremierowo testuje Dream Edition! Tym razem jest to limitowany smartfon realme GT 8 Pro dla fanów F1 na licencji zespołu Aston Martin.

5 dni temuAngie Adams

Konsolowe gotowe na kolejne 10 lat!

Serwis konsolowe.info świętuje dziś swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę — nowy wygląd strony internetowej.

Ikona gry battlefield
5 dni temuAngie Adams

Darmowy tydzień z Battlefield 6

Macie może zainstalowany Battlefield REDSEC, ale chętnie sprawdzilibyście Battlefield 6? Twórcy już w przyszłym tygodniu wystartują z darmowym dostępem do części gry.

  • Redakcja KONSOLOWEinfo
  • Kontakt
  • Polityka Cookies
Copyright 2012 - 2025 © Konsolowe.info
Strona wykorzystuje pliki cookie.

Personalizacja reklam

Hej! Wiemy, że chcesz jak najszybciej wziąć się za czytanie. Krótko i szybko więc:

Na naszej stronie wyświetlamy reklamy AdSense (Google). Od Ciebie zależy, czy będą one personalizowane, czy nie.

  • Personalizowane reklamy wykorzystują dane zebrane o Tobie dane z innych witryn, jest więc większa szansa, że wyświetlą coś, co faktycznie Cię interesuje.
  • Jeśli wolisz jednak reklamy totalnie przypadkowe, wyłącz ich personalizację poniżej.