Wraz z upływem czasu, ilość gier dostępnych w Virtual Console wzrasta. Dzięki tej usłudze gracze mogą ponownie zakupić znane i lubiane tytuły z poprzednich generacji stacjonarnych i przenośnych konsol Nintendo. Od 10 marca do listy działających poprzez VC produkcji dołączyło Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3, które zadebiutowało pierwotnie na konsoli Gameboy Advance w 2003 roku.
Uruchamiając produkcję wita nas ekran wyboru jednej z dwóch gier – nastawiony na zabawę dla jednego gracza port Super Mario Bros. 3 oraz stworzony bardziej pod rozgrywkę wieloosobową Mario Bros.
Super Mario Bros. 3 jest to odsłona klasycznych, dwuwymiarowych gier platformowych, w której ponownie naszym celem jest uratowanie księżniczki. Przechodząc poziomy zawsze poruszamy się w prawą stronę planszy, po drodze pokonując różnorakie wrogie stworki. W naszym zadaniu pomogą nam najróżniejsze stroje, zaczynając od klasycznego grzybka, ognistego kwiatka, kończąc na pojawiających się po raz pierwszy w serii przebraniach Tanooki, czy żaby. Poziomy są dość krótkie, co dobrze sprawdzało się na konsolce przenośnej. Poziom trudności stopniowo wzrasta, plansze w ostatnim świecie są sporym wyzwaniem.
Dwa razy w każdym ze światów będziemy musieli zmierzyć się z bossem. Niestety, walki z nimi są stanowczo za proste. Niemal wszyscy atakują w podobny sposób. Każdego z nich pokonujemy poprzez skakanie mu na głowę. Jedynie finałowy boss wprowadza pewne zmiany do tego, nieco nudnego pod koniec gry schematu.
Oprawa graficzna Super Mario Bros. 3 wygląda niemal identycznie jak na SNESie. Najważniejszymi zmianami jest inne ułożenie interfejsu gry, spowodowane ograniczonymi
wyświetlacza Gameboya Advance. Warto zagrać w tę wersję Super Mario Bros. 3 ze względu na ulepszoną względem oryginału oprawę dźwiękową.
Mario Bros., będący drugim zremasterowanym dla GBA tytułem, oryginalnie było produkcją nastawioną bardziej pod rozgrywkę wieloosobową. Gracze mogli łączyć kilka Gameboyów za pomocą kabla, by wspólnie pokonywać kolejne fale wrogów. Niestety, tryb ten został całkowicie wycięty z wersji na Wii U, pozostawiając wyłącznie nieco monotonny tryb dla jednego gracza.
Dzięki wykorzystaniu Virtual Console mamy dostęp do typowo emulatorowej opcji zapisu rozgrywki w dowolnym momencie. Może to pomóc niektórym graczom utrudnić trudniejsze fragmenty gry.
Podsumowując, Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3 jest dość ciekawą składanką, zawierającą dwie klasyczne produkcje. Jeżeli chcecie poznać jedną z najlepszych odsłon przygód hydraulika, oraz nie macie nic przeciwko pikselowej grafice, warto dać szansę Super Mario Advance 4. W przeciwnym wypadku lepiej zakupić nowsze New Super Mario Bros. Wii, czy New Super Mario Bros. U, które można dostać w całkiem niskiej cenie dzięki Nintendo Selects.
Grę do recenzji dostarczył Dystrybutor Nintendo Polska – firma ConQuest Entertainment a.s.

Mogłeś jeszcze podać info, że w wydaniu na Wii U Nintendo umożliwiło wszystkie poziomy z E-Readera (nawet te, co były tylko w Japonii) 🙂