Watch Dogs 2 – Poradnik do trofeów i opinia

Witaj ponownie w świecie hakerów…

wd2malyMateriał zrealizowany dzięki uprzejmości Ubisoft Polska.

 

 

trofeaInformacje ogólne:trofea
Stopień trudności platyny: 3/10
Ilość trofeów: platynax1 / zlotox1 / srebrox14 / brazx34
Ilość trofeów offline: 45
Ilość trofeów online: 5
Minimalna ilość przejść: 1
Trofea możliwe do pominięcia: 0
Zglitchowane trofea: 0
Czas do zdobycia platyny: 15-30 godzin

 

Krótko i na temat, czyli opinia po zdobyciu wszystkich trofeów:

Być może jestem w mniejszości, ale nie miałem dużych problemów z pierwszą odsłoną Watch Dogs. Nie przeszkadzało mi ani ‚niewierne’ odwzorowanie Chicago, ani marudny główny bohater – Aiden Pierce. Graficzna jakość nie jest dla mnie w grach najważniejsza, więc fakt, że Ubisoft mocno podrasował trailery przed grą nie wpłynęło u mnie na odczucia związane z samą rozgrywką, a tylko zwiększyło moją nieufność co do wydawców gier AAA. Gra oferowała sporo ciekawych i świeżych pomysłów i bardzo dobrze wpisała się w szereg tytułów w otwartym świecie, zapraszającym graczy do zwiedzania, zbierania i ogólnej dobrej zabawy.

Ubisoft jednak wziął sobie do serca krytykę pierwszej odsłony i zupełnie zmienił ton fabuły jak i bohaterów gry. Zamiast historii osobistej zemsty, Aidena w długim płaszczu i czapce baseballowej mamy historię wesołej grupy hakerów, pokazującej środowy palec wielkim korporacjom i rządowi, oraz Marcusa w… dowolnych ciuchach i, najczęściej, czapce baseballowej (niektóre rzeczy się nie zmieniają). Na samym początku gry Marcus Holloway, nasz nowy bohater, trafia to grupy DedSec, która z organizacją z pierwszej gry wspólną ma tylko nazwę. Razem z innymi hakerami ze stereotypowymi osobowościami i niezmienną garderobą, Marcus ma na celu zdobycie jak największej liczby ‚followerów’ na mediach społecznościowych, którzy podzielą się z hakerami mocą obliczeniową swoich urządzeń, aby móc przeprowadzać coraz to śmielsze ataki hakerskie. Ich głównym obiektem zainteresowań jest korporacja Blume, odpowiedzialna za zaimplementowanie systemu CtOS, który w grze przedstawiony jest jako największe źródło zła i ograniczenia prywatności szarych członków społeczeństwa.

Pamiętacie Martina Shkreliego?

Pamiętacie Martina Shkreliego?

Towarzysze Marcusa, oraz inne osoby spotykane w trakcie rozgrywki, kontynuują tradycję Ubisoftu do pokazywania bardzo różnorodnych postaci, co ma chyba na celu zdywersyfikowanie grona odbiorców gry. Oprócz czarnoskórego głównego bohatera, mamy do czynienia z de facto liderką DedSec, Sitarą, autystycznym Joshem, zamaskowanym i zbuntowanym Wrenchem i Hectorem, kolejnym czarnoskórym członkiem zespołu. Chcąc wprowadzić różnorodność, mam wrażenie, że Watch Dogs 2 popełnia grzech rodem z No Man’s Sky – zarzucając sieci bardzo szeroko, zapomina zupełnie o głębi. Wspomniane przeze mnie cechy członków DedSec są tak naprawdę ich jedynymi charakterystycznymi cechami. Interakcje między hakerami są dobrze zaaranżowane pod względem technicznym, lecz odzywki i żarty często nie trafiają w sedno i zamiast uśmiechu wywołują skrzywienie na ustach gracza.

Bez zmian pozostała natomiast mechanika gry, która cały czas opiera się na wykorzystywaniu magicznego telefonu protagonisty do hakowania elementów systemu CtOS w San Francisco i okolicach oraz podsłuchiwaniu rozmów i SMSów przypadkowych osób. Marcus, haker-podglądacz, całkiem nieźle radzi sobie też wspinając się po budynkach, chociaż daleko my do speców z serii Assassin’s Creed. Dodatkowo, dostajemy też do dyspozycji małego, zdalnie sterowanego łazika oraz latającego drona, których możemy wykorzystać, aby dostać się w miejsca niedostępne dla bohatera, lub w przypadkach, gdy chcemy zinfiltrować pozycje wroga zdalnie. Jak na grę w otwartym świecie przystało, nie zabrakło też wszelkiego rodzaju jeżdżenia i strzelania, aczkolwiek te elementy najmniej pasują do klimatu gry, a ich wykonanie też może pozostawiać wiele do życzenia. DedSec jest organizacją, której celem jest zwrócenie uwagi na zło korporacji, poprzez nagłaśnianie skandali w Internecie. Nie wiem jak w osiągnięciu tego celu ma im pomóc Marcus rozjeżdżający policjantów i strzelający do przechodniów ze snajperek i granatników. Najgorsze, że gra w żaden sposób nie nagradza ani nie gani za brutalne lub pokojowe podejście do misji. Mimo iż daje to graczom dowolność stylu gry, nie pasuje zupełnie do otoczki fabularnej. Nie mamy tu do czynienia z Corvo z Dishonored, gdzie można spokojnie wytłumaczyć jego brutalność. Marcus nie powinien mieć dostępu do niczego poza paralizatorem i magicznym jojo, rodem ze StarTropics, którego używa w walce wręcz. Podczas swojej przygody z grą ani razu nie sięgnąłem po zabójczą broń palną, a większość zadań wykonywałem z oddali, przy pomocy robocików-pomocników. Styl gry ‚na Trevora’ z GTA 5 nie wydaje mi się mieć w świecie Watch Dogs 2 uzasadnienia.

Kursor na ekranie komórki? Kto bogatemu zabroni?

Kursor na ekranie komórki? Kto bogatemu zabroni?

Po dwóch paragrafach narzekania, muszę jednak powiedzieć, że sama gra sprawia dużo przyjemności. Mimo, iż większość misji wykorzystuje kilka powtarzalnych schematów, zabawa w hakowanie nie nudzi się przez kilkanaście godzin potrzebnych do ich wypełnienia. Hakowanie wózków widłowych, aby odgrodzić się od wzroku strażników, strategiczne umieszczanie zbliżeniowych ładunków ogłuszających, lub wzywanie policji na ochroniarzy, w celu cichego przemknięcia się za ich plecami działają naprawdę dobrze. Kilka misji wymaga też zaplanowania bardziej skomplikowanych pułapek na wrogów i szkoda, że element ten przejawia się w grze tak rzadko. Moim zdaniem, najsilniejszym punktem Watch Dogs są zagadki środowiskowe, które wymagają wykorzystania dostępnych gadżetów a także hakowania urządzeń takich jak żurawie czy platformy do czyszczenia okien. Dzięki technologii oraz wspinaczce i parkourowi Marcus jest w stanie dostać się w wysokie i niełatwo dostępne miejsca a dotarcie na sam szczyt wieżowca w centrum miasta daje dużo satysfakcji i jest nagrodzone ciekawymi widokami. Jak już przy widokach jestem to nie mogę nie wspomnieć o świetnym odwzorowaniu całej okolicy Zatoki San Francisco oraz o naprawdę ładnej oprawie graficznej. Miasto żyje i jest bardzo różnorodne. Od kolorowego Castro, przez Uniwersytet Stanforda, pełen studentów, Dolinę Krzemową pełną odpowiedników Google i Facebooka, po zapadłe Oakland, naprawdę jest co zwiedzać i podziwiać.

Most Golden Gate w całej swojej okazałości.

Most Golden Gate w całej swojej okazałości.

Bardzo dobrze działa ponownie sieciowy tryb hakowania innych graczy. Podobnie jak w przypadku pierwszej części gry, tak i tutaj naszym celem jest ściągnięcie danych od przeciwnika, co wymaga abyśmy znajdowali się w określonej od niego odległości i nie dali się złapać. Wraz z postępem paska ściągania zmniejsza się średnica aktywnego obszaru i zwiększa się napięcie oraz ryzyko, że przeciwnik nas znajdzie. Tryb Polowanie, w którym musimy pomóc policji w zneutralizowaniu wrogiego hakera jest nastawiony na bezpośrednią konfrontację, co działa mniej skutecznie i jest mniej ekscytujące od zwykłego hakowania. Z kolei misje kooperacyjne nie różnią się zasadniczo niczym od zwykłych misji, lecz jeśli jesteście w stanie znaleźć do gry kogoś znajomego i zaufanego to wspólne, skoordynowanie hakowanie daje naprawdę dużo satysfakcji.

WATCH_DOGS® 2_20161121231859

Watch Dogs 2 jest grą poprawną, z dobrze zaimplementowanym rozwinięciem mechanika hakowania, co było najsilniejszym punktem jedynki. Ponownie można mieć uwagi do bohaterów i fabuły. Powiem nawet, że mimo zupełnej sztampy w pierwszym Watch Dogs, czułem się bardziej usprawiedliwiony siejąc zamęt jako Aiden, niż jako kolorowy, radosny Marcus. Wielki zły Blume i Dusan Nemec, jako CEO i główny wróg w grze nie mógł być bardziej przerysowanym, komiksowym ‚złoczyńcą’. Widać, że misje i fabuła były tylko pretekstem, żeby rzucić gracza w kolejne zagadki hakerskie, lecz fajnie byłoby gdyby w przyszłości udało się te dwie warstwy połączyć lepiej. Nie jestem grą zawiedziony – spełniła w zupełności moje oczekiwania. Jeśli nie daliście się porwać maszynie marketingowej, zagrajcie w Watch Dogs 2 i spędźcie tydzień hakując wózki widłowe i zrzucając ogłuszające granaty z drona – będziecie zadowoleni.

 

PLUSY:

 • zabawa w hakowanie,
 • zagadki środowiskowe,
 • san Francisco i okolice,

MINUSY:

 • jednowymiarowe postaci,
 • fabuła nie porywa,
 • powtarzalność misji.

 

Krok po kroku:

Większość trofeów w Watch Dogs 2 nie powinno sprawić Ci szczególnych kłopotów. Część z nich wymaga jednak trochę cierpliwości, szczególnie te z elementami gry sieciowej. Struktura otwartego świata w grze pozwala nam jednak skupić się na czym chcemy w dowolnym momencie, a dodatkowo umożliwia też kontynuowanie zabawy po ukończeniu głównego trybu fabularnego, przez co żadne z trofeum nie jest do pominięcia i nie wymaga zaczynania całej gry od nowa.

Z tego powodu radzę nie skupiać się na konkretnych trofeach podczas zabawy z grą, lecz podążać za misjami fabularnymi i odrywać się od nich od czasu do czasu, aby spróbować innych elementów rozgrywki, takich jak wyścigi, czy kupno samochodów czy ubrań. Jedynym trofeum, z którym warto rozprawić się jak najszybciej jest Tylko nie rób im krzywdy, Marcus braz. Jedno z pięciu trofeów online wymaga znalezienia przeciwnika ściganego przez policję i zneutralizowanie go (w języku gry oznacza to zabicie lub oszołomienie). Ponieważ puchar ten wymaga powtórzenie tego wyczynu aż pięciokrotnie, a szanse na spotkanie graczy maleją wraz z upływem czasu od premiery gry, polecam w trakcie głównej zabawy, regularnie wyszukiwać z telefonu Marcusa wrogich hakerów, z którymi nie daje sobie rady policja w San Francisco. W ten sposób, unikniesz konieczności bezczynnego biegania po świecie gry po ukończeniu wszystkich misji i wpatrywaniu się w napis ‚Szukam graczy…’. Pozostałe trofea online nie wymagają tyle cierpliwości, lecz również dobrze jest z nimi rozprawić się szybko, aby móc wyłączyć tryb online i zająć się solową rozgrywką.

Krok 1 (główna fabuła)

Wypełnij wszystkie misje główne i poboczne. Odblokuje to część trofeów oraz pozwoli Ci zdobyć wystarczająco dużo Punktów Badań i pieniędzy, żeby nie mieć problemów z kolejnymi trofeami. Jak najszybciej kup latającego drona oraz odnajdź Dane Kluczowe pozwalające Ci rozwinąć te zaawansowane umiejętności, które najlepiej odpowiadają Twojemu stylowi gry. Lokacje wszystkich Kluczowych Danych przedstawiamy poniżej w opisie trofeum Badacz srebro. Szczególnie polecam skupić się na zdolnościach związanych z gadżetami Marcusa. Wykorzystywanie drona oraz łazika uproszczają i przyspieszają misje. Po zakończeniu głównej fabuły odblokujesz następujące trofea:

 • Kim jestem braz
 • Wciągaj portki braz
 • Odpicuj mi eKarta braz
 • Robotyk braz
 • Lis braz
 • Witaj w Mile High Club srebro
  Wszystko do kupy  srebro
 • Skarbie, mam twoją kasę srebro
 • Rycerz neo srebro
 • Nie ma jak w Haum  srebro
 • Informator srebro
 • Na legalu srebro
 • Hipnoza srebro
 • Sprawiedliwość w starym stylu  srebro
 • Sabotaż srebro
 • Niech liczy się każdy głos srebro
 • Pająk Chwat srebro
 • Na pokładzie  srebro
 • Wycieki i przecieki braz
 • Zhakować cały świat zloto

Krok 2 (trofea online)

Po przejściu głównej fabuły polecam skupić się na trofeach online. Jest szansa, że w trakcie ich wykonywania odblokujesz jakieś z pozostałych trofeów a czas poświęcony na łapanie zbiegów możesz poświęcić na czyszczenie innych pucharów. Niektórzy gracze mieli problemy z odblokowanie trofeów online poprzez uruchamianie wydarzeń z poziomu mapy gry. Aby mieć pewność, że wszystko pójdzie bez problemów, używaj telefonu Marcusa do startowania wydarzeń online.

 • Jeden z nas braz
 • Urodzony morderca braz
 • Tylko nie rób im krzywdy, Marcus braz
 • Weź mnie za rękę braz
 • Troll braz

Krok 3 (czyszczenie)

Na pewno część z pozostałych trofeów odblokujesz przy okazji zabawy solo i online. Pozostałe puchary do zdobycia to:

 • Stylowo braz
 • DedSec-A-Roni braz
 • Tylko Bóg może mnie sądzić braz
 • Pieski świat braz
 • Fotowtopa! braz
 • Niezapomniana przejażdżka braz
 • Niegrzeczni chłopcy braz
 • Coś na przejażdżkę braz
 • Badacz srebro
 • Mistrz ucieczek braz
 • Miniprzejażdżka braz
 • K.O. i gasimy światło braz
 • Jak na skrzydłach braz
 • Chrzest morski braz
 • Do trzech razy sztuka braz
 • Przytrzymaj mi pióra braz
 • Podwózka braz
 • Niezdrowe żarcie braz
 • Fotoamator, entuzjasta braz
 • Kolekcjoner aut braz
 • Kolekcjoner aplikacji braz
 • Oblecę bokiem braz
 • Nic mnie nie zatrzyma braz
 • Dzień rozdania świadectw platyna

 

Poradnik:

1sd084c9 Dzień rozdania świadectw / Graduation Day platyna
Zdobądź wszystkie trofea. / Win every trophy.
Uhonorowanie Twoich hakerskich umiejętności – Platyna za zdobycie wszystkich pozostałych trofeów.

 

2sc2bcfb Kim jestem / Who Am I braz
Wykasuj swoją poprzednią tożsamość z serwerów Blume. / Erase your past identity in the Blume servers.
Trofeum związane z fabułą. Zdobędziesz to trofeum po misji wprowadzającej w świat gry. Nie do pominięcia.

 

3scd8c18 Wciągaj portki / Put Your Damn Pants On braz
Kup sobie po imprezie jakieś spodnie. / Buy some pants after the party.
Po udanej imprezie Marcus budzi się w samych bokserkach, więc zakup nowych spodni jest dla niego priorytetem. W dowolnym sklepie z ciuchami kup dowolne spodnie.

 

4sfc8bd2 Zakapior / Menace braz
Wykup broń dwuręczną w drukarce 3D. / Buy a two handed weapon at the 3D printer.
Odblokujesz to trofeum wcześnie, jeśli planujesz grać jako haker-morderca. W przeciwnym wypadku, pierwsze duże pieniądze wydaj na drona a dwuręczną broń dokup w dalszej części gry, jak pieniądze nie będą już problemem.

 

5s362ba5 Stylowo / In Style braz
Kup buty Gatorfeet Whine Country. / Buy the Gatorfeet Whine Country footwear.
Prawdziwy haker nie może pokazać się na mieście bez Crocs… to znaczy Gatorfeetów. Możesz je kupić w sklepie Plainstock.

WATCH_DOGS® 2_20161127014602

 

6s57ce5a DedSec-A-Roni / DedSec-A-Roni braz
Przejedź się tramwajem linowym. / Ride a cable car.
Tramwaje liniowe znajdują się w samym środku San Francisco, na przykład w okolicach Transamerica Pyramid. Na pewno spotkasz je podczas wykonywania misji w grze. Po prostu wsiądź do tramwaju wciskając trojkat.

 

7s7d8ec9 Tylko Bóg może mnie sądzić / Only God Can Judge Me braz
Kup koszulę w automacie Nudle. / Buy a shirt in the Nudle vending machine.
Siedziba Nudle znajduje się w Dolinie Krzemowej, w południowo-wschodniej części mapy, pomiędzy Uniwerystetem Stanforda a Galilei. Ta lokacja jest częścią głównej fabuły gry, więc na pewno tam zawitasz. Przy tej okazji skorzystaj z bogatej oferty T-shirtów w automacie Nudle.

 

8sad91a1 Pieski świat / Doggyland braz
Pogłaszcz 10 psów. / Pet 10 dogs.
Psy spacerują po ulicach całego Bay Area. Spotkasz je też podczas festiwalu Swelter Skelter. Wystarczy, że pogłaszczesz jednego psa 10 razy. Nie musisz odnajdywać różnych psów.

 

9se0696a Fotowtopa! / Photobombed! braz
Zalicz wtopę podczas selfie. / Get photobombed in a selfie.
Z menu swojego telefonu możesz uruchomić aparat i robić zdjęcia. Aby odblokować to trofeum przełącz aparat w tryb selfie i próbuj zrobić sobie zdjęcie przy losowych ludziach. Po kilku chwilach przynajmniej jedna z osób zrobi głupią minę lub w inny sposób postara się zepsuć Ci zdjęcie. Trofeum to łatwo zdobyć podczas robienia zdjęć dla aplikacji ScoutX.

 

10s2b583c Niezapomniana przejażdżka / A Ride to Remember braz
Przejedź się unikatowym pojazdem. / Drive one of the Unique Vehicles.
W grze do znalezienia znajduje się siedem unikatowych pojazdów, które, po znalezieniu, trafiają do Twojej kolekcji i są dostępne do przywołania w dowolnym momencie gry. Filmik poniżej pokazuje gdzie można je znaleźć. Do odblokowania trofeum wystarczy zasiąść za kółkiem jednego z nich.

 

11s2c552f Niegrzeczni chłopcy / Bad Boys braz
Porwij łódź. / Hijack a boat.
Aby móc porwać łódź musisz najpierw dokonać abordażu, co najłatwiej osiągnąć kradnąc najpierw łódź z jednej przystani, które możesz znaleźć w okolicach Zatoki San Francisco – w północnej części miasta lub w Marin albo Oakland. Podpłyń do innej łodzi pływającej po Zatoce, a następnie puść stery swojej łajby i przeskocz na łajbę-cel. Wciskając trojkat pozbędziesz się prawowitego właściciela i odblokujesz trofeum.

 

12sdb8b03 Coś na przejażdżkę / Something To Ride braz
Porwij autobus. / Hijack a bus.
Autobusy jeżdżą po całym San Francisco a ich przejmowanie nie różni się niczym od przejmowania samochodów. Wciśnij trojkat przy stojącym, lecz nie zaparkowanym, autobusie, wyrzuć kierowcę i pobaw się w pracownika MPK (lub innej firmy przewozowej, właściwej dla Twojego miasta).

 

13sd0d3a3 Badacz / Researcher srebro
Zbierz wszystkie Kluczowe dane ukryte w świecie gry. / Collect all the Key Data hidden in the world.
Kluczowe Dane są niezbędne do odblokowywania umiejętności, które Marcus zdobywać, korzystając z Punktów Badań (Research Points). Wszystkie najlepsze zdolności wymagają znalezienia tych przedmiotów, a tylko jeden z nich znajdziesz podczas głównych misji. Reszta porozrzucana jest po całym mieście i pojawia się na mapie w momencie, gdy znajdziesz się w pobliżu jednej z walizek. Ich ogólne lokacje są pokazane na drzewku umiejętności, gdy wybierzesz jedną z zablokowanych umiejętności. Dostęp do Kluczowych Danych wymaga najczęściej wspinania się na budynki i korzystania z różnych sztuczek hakerskich. Klip poniżej pokazuje, jak zebrać wszystkie wymienione przedmioty.

 1. Embarcadero Center
 2. New Dawn Facility
 3. Yerba Buena Island
 4. Sutro Tower
 5. Palo Alto
 6. SFMOMA
 7. Galilei
 8. Prescott
 9. Alcatraz
 10. Swan Leavitt Observatory
 11. Fort Point
 12. The Gates Houseboats
 13. Jack London Square
 14. Elmhurst
 15. Vista Point
 16. Ferry Building
 17. Kirby Cove
 18. Nudle Park
 19. Cliff House
 20. Coit Tower
 21. Crystal Springs Dam
 22. Satnford University
 23. Chinatown
 24. Lombard Street

 

14s7879d3 Mistrz ucieczek / Smooth Felon braz
Wymknij się policyjnemu pościgowi na poziomie 5. / Escape a Level 5 felony.
Filmik poniżej pokazuje jak w łatwy sposób osiągnąć pościg na poziomie 5 a następnie wymknąć się mu. Udaj się na wieżę Stanford Univeristy i odblokuj pomieszczenie, w którym znajduje się jedna z walizek z Kluczowymi Danymi. Następnie zacznij siać zamęt strzelając do NPC lub korzystając z ładunków wybuchowych. Gdy policja przyjedzie na miejsce zdarzenia atakuj ich dalej, budując poziom pościgu. Policjanci nie będą w stanie znaleźć Cię na szczycie wieży, a jeśli nawet komuś uda się wspiąć tak wysoko powinien trafić na strategicznie ustawiony zbliżeniowy ładunek wybuchowy. Podczas tej akcji bardzo przydatną umiejętnością jest unieszkodliwianie helikoptera policyjnego oraz umiejętność upuszczania ładunków wybuchowych przez drona. Gdy poziom pościgu dojdzie do 5, schowaj się w pomieszczeniu wieży i zamknij drzwi. Następnie odczekaj kilka minut, dopóki wskaźnik nie osiągnie zerowego poziomu. Podobną sztuczkę możesz wykonać w innych miejscach miasta, gdzie policja nie ma łatwego dostępu do górnych partii budynków – na przykład przy użyciu żurawi wieżowych w centrum San Francisco.

 

15sb68116 Miniprzejażdżka / Miniroadtrip! braz
Przejedź 4 km w świecie gry, prowadząc Merengue z Elek Motors. / Drive 4 km in the world while driving the Merengue from Elek Motors.
Samochód Merengue możesz kupić u dilera Total Motors. Może być to jeden z 25 samochodów potrzebnych do odblokowania trofeum Kolekcjoner aut. Alternatywnie, możesz go znaleźć w mieście. Jednym z miejsc jest siedziba Nudle. Następnie wsiądź w samochód i jedź przed siebie do czasu zdobycia pucharka.

 

16s1e9396 K.O. i gasimy światło / Knock You Out braz
Powal z ukrycia 30 przeciwników. / Do a stealth takedown on 30 enemies.
Powalenie z ukrycia wykonasz wciskając kolko obok niczego niespodziewającego się przeciwnika. Grając jako haker-duch zdobędziesz to trofeum naturalnie, podczas przechodzenia głównych misji. Jeśli jednak wolisz rozprawiać się z wrogami siłą ognia, trofeum to zmusi Cię do tymczasowej zmiany stylu gry. Wrogowie dostępni są poza głównymi misjami. Strzegą często walizek z gotówką lub innych miejsc oznaczonych na czerwono na minimapie.

 

17s698082 Jak na skrzydłach / Jump Around braz
Prowadząc pojazd, wykonaj skok na odległość 140 metrów. / Do a 140 meters long jump while driving a vehicle.
Trofeum to jesteś w stanie odblokować podczas jednej z misji Driver San Francisco, gdzie Twoim towarzyszem podróży jest szalona youtuberka, która będzie kazać Ci wykonywać szaleńcze skoki w całym mieście. Jeśli jednak nie powiedzie Ci się to wtedy, możesz skorzystać z filmiku poniżej, który pokaże Ci, gdzie można wykonać długi skok. Najlepiej wykorzystać w tym celu samochód sportowy lub motocykl ścigacz, aby osiągnąć odpowiednią prędkość przy wyskoku.

 

18sc6fd49 Chrzest morski / Earn your Sea Legs braz
Weź udział w regatach jachtowych. / Do a sailboat race.
Aby wziąć udział w regatach musisz najpierw zakupić w sklepie w północnej części mapy w Marin. Próba przystąpienie do wyścigu bez łódki zakończy się niepowodzeniem i przypomnieniem o jej zakupie. Pierwszy wyścig możesz odbyć tuż obok miejsca, gdzie kupisz łódź. Rodzaj łodzi nie ma znaczenia w kontekście trofeum, gdyż nie liczy się zajęte w nim miejsce.

 

19sd83bb9 Robotyk / Roboteer braz
Zhakuj robota. / Hack a robot.
W środkowej części gry do ludzkich strażników, próbujących pokrzyżować plany DedSec, dołączą też roboty. Ich hakowanie nie różni się niczym od hakowania innych elementów środowiska w grze i nie wymaga dodatkowych zdolności. Jedną z pierwszych okazji do zhakowania robota będzie misja „Haum Sweet Haum”, podczas której Marcus włamuje się do mieszkania strzeżonego właśnie przez roboty.

 

20s18dae7 Do trzech razy sztuka / Third Time’s the Charm braz
Prowadząc pojazd, wykonaj trzy skoki pod rząd. / Make 3 jumps in a row aboard a vehicle.
Łatwym sposobem na odblokowanie tego trofeum jest wzięcie udziału w wyścigach motocyklowych lub po prostu przejechanie się motocyklem terenowym po off-roadzie, na przykład w okolicy plaży po południowej stronie Zatoki SF. Znajdziesz tam sporo niskich pagórków, które w sam raz nadają się do skakania.

 

21sb35760 Przytrzymaj mi pióra / Hold My Hair braz
Zrób zdjęcie wymiotującej osobie. / Take a picture of someone vomiting.

Wymiotujące osoby można znaleźć w całym mieście, lecz pewnym miejscem na dość szybkie ich spotkanie są okolice Jack London Square w Oakland. Do odblokowania trofeum polecam wykorzystać drona i patrolować okolice skweru w poszukiwaniu brudzących delikwentów, jak pokazano na filmiku poniżej.

 

22sc45ca0 Podwózka / Let Me Ride braz
Przejedź 200 metrów na dachu zhakowanego pojazdu. / Travel 200 meters on top of a car by hacking it.
Przy hakowaniu pojazdów możesz kazać im jechać do przodu, do tyłu oraz wykonać skręt w lewo lub prawo. Do odblokowania tego trofeum potrzebny będzie dowolny pojazd oraz kawałek prostej drogi, aby nie spaść z samochodu. Doskonale nadają się do tego ulice w centrum miasta. W pierwszej kolejności ustaw samochód jak najbardziej prosto w kierunku jazdy. Następnie opuść pojazd i wskocz NA niego. Skorzystaj z funkcji hakowania i zmuś samochód do jazdy wprost. W zależności od natężenia ruchu i prędkości pojazdu, powtórz tę czynność jeszcze raz, aby osiągnąć wymaganą odległość.

 

23s848240 Jeden z nas / One of the Gang braz
Ukończ 5 akcji DedSecu. / Complete 5 DedSec Events.
Trofeum online
Wydarzenia DedSecu wyskakują losowo podczas gry i wymagają włączenia trybu online. Są oznaczone kolorem fioletowym, podobnie do misji kooperacyjnych i, przy domyślnych ustawieniach wyświetlania HUD, pojawią się w lewym górnym rogu ekranu. Ich losowy charakter powoduje, że powinny one być zawsze dla Ciebie priorytetem, do czasu odblokowania trofeum. Same misje nie różnią się od reszty zadań – hakowanie lub neutralizacja celu. Trofeum zdobędziesz po wykonaniu pięciu akcji.

 

24s802cc9 Urodzony morderca / Natural Born Killer braz
Zneutralizuj 1 łowcę w trybie polowania. / Neutralize 1 Hunter in Bounty Hunter mode.
Trofeum online
 Łowcy Głów zaczną na Ciebie polować, gdy współczynnik ‚policyjny’ osiągnie minimum trzeci poziom. Tryb można też uruchomić bezpośrednio z aplikacji Marcusa, co automatycznie ustawi Twój wskaźnik ‚policyjny’ na trzeci poziom i rozpocznie polowanie. Pozwala to innym graczom przyłączyć się do Twojej gry i pomagać policji w zneutralizowaniu zagrożenia, czyli Ciebie. Twoim zadaniem jest odwdzięczyć się pięknym za nadobne i zneutralizować Łowców. Niestety, nie ma możliwości przyłączenia się do tego trybu przez znajomych, więc czas zdobywania tego trofeum zależy od umiejętności Twoich i losowych graczy w Internecie. Biorąc pod uwagę, że trofeum Tylko nie rób im krzywdy, Marcus wymaga wcielenia się w rolę Łowcy, znalezienie potencjalnych celów nie powinno zająć dużo czasu.

 

25sfc2a56 Tylko nie rób im krzywdy, Marcus / Please Marcus, Don’t Hurt Them braz
Zneutralizuj 5 zbiegów w trybie Polowania. / Successfully neutralize 5 fugitives in Bounty Hunter.
Trofeum online
W przeciwieństwie do trofeum Urodzony morderca, tym razem Twoim celem jest pomoc policji w zneutralizowaniu zbiegów. Aby odblokować to trofeum to Ty musisz wykonać ostatnie uderzenie, neutralizujące przeciwnika. Jeśli zrobi to policja lub inny, sprzymierzony gracz, otrzymasz wszystkie nagrody związane z wykonaniem misji – kasę i followersów – lecz nie zwiększy to licznika dla tego pucharka. Twój sukces zależy w dużej mierze od Twoich umiejętności i posiadanego arsenału, oraz od zdolności obronnych zbiega. Dobrą strategią jest posługiwanie się pojazdami i próby rozjechania celu. Dobrze sprawdza się też zrzucanie na zbiega ładunków wybuchowych z drona, albo otoczenia go zbliżeniowymi ładunkami. Problemem może być znalezienie graczy i zdobycie tego trofeum jak najszybciej jest dobrym pomysłem, gdyż wraz z wyczerpującą się bazą graczy może być coraz trudniej. Polecam ciągłe szukanie potencjalnych przeciwników w trakcie wykonywania misji głównych i pobocznych, poprzez włączanie trybu Polowania z menu telefonu Marcusa.

 

26sc90705 Weź mnie za rękę / Hold My Hand braz
Ukończ operację współpracy online. / Successfully complete an online Co-op Operation.
Trofeum online
Podobnie jak inne tryby online, misje kooperacyjne można uruchomić z poziomu telefonu Marcusa. Sparuje Cię to z losowym sprzymierzeńcem, z którym wykonasz misję podobną do innych misji w grze – infiltracja, ekstrakcja, ucieczka. Misje te można wykonywać też ze znajomymi graczami, których możesz zaprosić do swojej gry. Jeśli macie taką możliwość, jest to najprostszy sposób na odblokowanie trofeum. W razie problemów ze znalezieniem towarzyszy, napisz w komentarzach pod poradnikiem a na pewno znajdzie się ktoś do pomocy.

 

27s1db8a0 Niezdrowe żarcie / Feeding Frenzy braz
Zhakuj człowieka przebranego za pączka w Haight-Ashbury, używając opcji wezwania policji. / Use the „Call the cops” hack on the donut-disguised man in Haight-Ashbury.
Do odblokowania tego trofeum niezbędne będzie nauczenie Marcusa zdolności ‚APB: Suspect Located’. Pozwala ona na zhakowanie dowolnej osoby i nasłanie na nią policji. W przypadku omawianego pucharu, celem interwencji jest człowiek przebrany za pączka, którego możesz odnaleźć w zachodniej części San Francisco. Dokładna lokacja jest dostępna z poziomu aplikacji ScoutX, gdyż facet przebrany za pączka jest jedną z atrakcji dostępnych do fotografowania. Zwróć uwagę, że spotkasz go tylko w czasie jego godzin pracy, które nie obejmują nocy, więc udaj się w wyznaczone miejsce za dnia, a następnie naślij na niego policję wciskając L1 a następnie kwadrat.

 

28sf1d50c Troll / Troll’r braz
Zaatakuj z powodzeniem innego hakera. / Successfully invade another hacker.
Trofeum online
Inwazję innego hakera możesz wyzwolić z poziomu aplikacji Marcusa, podobnie jak inne tryby online. Znowu nie ma możliwości hakowania znajomych, więc Twoje powodzenie zależy od Twoich umiejętności i kompetencji przeciwnika. Dobrym sposobem jest wstrzymanie się z hakowaniem do momentu, gdy zauważysz, że wrogi haker jest zajęty innymi rzeczami – na przykład walką z policją. Jest duża szansa, że nie będzie Cię wtedy szukał. W przeciwnym wypadku polecam skorzystanie z drona aby rozpocząć hakowania, a osobiście schować się gdzieś nisko, wysoko, lub w pomieszczeniu, gdzie ciężko będzie przeciwnikowi Cię znaleźć. Robienie zadymy w postaci hakowania samochodów czy wyłączania prądu w całym sektorze miasta też może skutecznie odwrócić uwagę hakera. Unikaj spacerowania po chodnikach, gdyż skanowanie przechodniów jest najprostszym sposobem na wykrywanie atakujących hakerów.

 

29s6cfe0e Fotoamator, entuzjasta / Got The Shutterbug braz
Zrób zdjęcia 25 miejsc z aplikacji ScoutX. / Take 25 ScoutX location pictures.
W aplikacji znajduje się 75 atrakcji, które możesz sfotografować, aby zdobyć followersów. Do odblokowania trofeum wymagane jest tylko 25 fotek a dodatkowo spora ich część będzie przewijać się podczas wykonywania misji. Telefon Marcusa da Ci znać, gdy będziesz w pobliżu miejsca, które jest dostępne w aplikacji. Miejsca te są zawsze posortowane według odległości, więc przy czyszczeniu trofeów w łatwy sposób możesz znaleźć brakujące atrakcje w pobliżu. Zwróć uwagę, że część z nich jest dostępna tylko o określonych porach dnia (np. człowiek mapujący obszar dla Nudle, człowiek-pączek, człowiek-krzak, itp.). Jeśli nie spotkasz ich przy pierwszej próbie, zignoruj ich i skup się na budynkach czy graffiti, które możesz sfotografować zawsze.

 

30s6be2c2 Kolekcjoner aut / One-Man Garage braz
Kup 25 pojazdów w salonach samochodowych. / Buy 25 cars in car dealerships.
W grze znajduje się 10 salonów samochodowych, oznaczonych na mapie niebieską ikoną samochodu. Podobnie jak inne sklepy, tak i salony są potencjalnymi celami szybkiej podróży, więc od kupna samochodu zawsze dzieli Cię tylko kilka przycisków na padzie. Pieniądze nie powinny być w grze problemem, o ile nie wydajesz ich wszystkich na nowe bronie i amunicję. Jeśli planujesz dużo strzelać, postaraj się w pierwszej kolejności wydać gotówkę na rzeczy niezbędne do trofeów, w tym samochody. Ten puchar wymaga największej inwestycji finansowej. W przypadku problemów z płynnością, pieniądze możesz uzyskać na przykład poprzez hakowanie przechodniów. Przydatna będzie umiejętność, która podświetla cele, które dadzą Ci kilkaset dolarów podczas jednego hakowania. W przeciwnym wypadku Twój łup wyniesie niecałe 100 dolarów. Więcej gotówki znajdziesz w walizkach porozrzucanych po całej mapie. Są one jednak często strzeżone przez przeciwników lub wymagają wspinaczki/hakowania do ich osiągnięcia. Łup sięga jednak nawet $20 000, więc jest tego wart. Alternatywnie, możesz brać udział, i wygrywać, wyścigi, lub sprzedawać w komisie rzeczy znalezione w samochodach.

 

31s05c653 Odpicuj mi eKarta / Pimp My eKart braz
Zdobądź wszystkie ulepszenia eKarta. / Get all the eKart upgrades.
Ulepszenia eKarta zdobędziesz podczas przechodzenia kolejnych etapów misji pobocznej „eKart Challenge”, na którą składa się kilka wyścigów poprzeplatanych zadaniami, w których musisz zdobyć kolejne elementy ulepszające pojazd. W przypadku wyścigów bardzo pomocna jest zdolność ‚turbo’, czyli ‚Engine Override”, która daje wszystkim pojazdom kopa, kiedy przytrzymujesz xprzy. Pozwoli Ci ona zostawić konkurencję w tyle i bez problemu wygrać wszystkie potyczki.

 

32sde5088 Kolekcjoner aplikacji / App’ing Around braz
Kup wszystkie aplikacje w sklepie z aplikacjami. / Buy all the apps in the App Shop.
Aplikacje w świecie Watch Dogs 2 nie kosztują wiele, więc możesz to trofeum odblokować na samum początku gry. Otwórz menu telefonu Marcusa, przejdź do sklepu i wykup wszystkie dostępne aplikacje.

 

33s76c915 Oblecę bokiem / I Get Around braz
Weź udział w wyścigu dronów. / Do a drone race.
Patrz opis trofeum Nic mnie nie zatrzyma braz.

 

34sde18ef Nic mnie nie zatrzyma / Ain’t No Stopping braz
Weź udział w wyścigu motocyklowym. / Do a bike race.
Wyścigi dronów i motocyklowe oznaczone są na mapie zielonymi ikonami. Nie są one celami szybkiej podróży, więc musisz do nich dotrzeć na własnych nogach lub na kółkach. Ukończ jeden z wyścigów z dowolnym czasem a puchar będzie Twój. Czas i miejsce nie grają tutaj roli.

 

35s225911 Lis / The Fox braz
Ukończ operację: Cienie. / Finish Operation: Shadow.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

36s522f19 Witaj w Mile High Club / Joined the Mile High Club srebro
Ukończ operację: Zhakować cały świat. / Finish Operation: Hack teh World.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

37sde72a4 Wszystko do kupy / Picking Up the Pieces srebro
Ukończ operację: Pod lupą. / Finish Operation: Looking Glass.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

38sfc0648 Skarbie, mam twoją kasę / Baby, I Got Your Money srebro
Ukończ operację: Czciciele mamony. / Finish Operation: False Profits.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

39s101d0b Rycerz neo / Knight Ridden srebro
Ukończ operację: Cyberjazda. / Finish Operation: Cyber Driver.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

40s464bd6 Nie ma jak w Haum / No Place Like Haum srebro
Ukończ operację: Haum czy Huam. / Finish Operation: Haum Sweet Haum.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

41sf60503 Informator / Informer srebro
Ukończ operację: Na pohybel Nudle. / Finish Operation: Limp Nudle.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

42sa1b950 Na legalu / 100% Legit srebro
Ukończ operację: Policja do wynajęcia. / Finish Operation: $911.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

43s68f557 Hipnoza / Hypnotize srebro
Ukończ operację: Śledzeni / Finish Operation: W4tched.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

44sb9525f Sprawiedliwość w starym stylu / Old School Justice srebro
Ukończ operację: Oko za oko. / Finish Operation: Eye for An Eye.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

45s3b54bc Sabotaż / Sabotage srebro
Ukończ operację: Wojna hakerów. / Finish Operation: Hacker War.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

46s0e4d26 Niech liczy się każdy głos / Make Every Voice Count srebro
Ukończ operację: Cała władza w ręce mas. / Finish Operation: Power to the Sheeple.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

47sf074f1 Pająk Chwat / The Itsy Bitsy Spider srebro
Ukończ operację: Wojny robotów. / Finish Operation: Robot Wars.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

48s0ad796 Na pokładzie / You’re On A Boat! srebro
Ukończ operację: Made in China. / Finish Operation: Shanghaied.
Patrz opis trofeum Zhakować cały świat zloto.

 

49scdcde7 Wycieki i przecieki / Leaks and Leaks braz
Ukończ operację: Kradzież w Ubi. / Finish Operation: Ubistolen.
Patrz Zhakować cały świat zloto.

 

50s3a2af3 Zhakować cały świat / Hack the World zloto
Przeprowadź hakerski atak stulecia. / Trigger the hack of the century.
To oraz poprzedzające je trofea związane są z ukończeniem misji, których nazwy znajdują się w ich opisie. Zhakować cały świat zloto zostanie odblokowane po ukończeniu ostatniej misji w grze. Gra pozwala jednak na kontynuację zabawy w otwartym świecie i wykonywanie misji pobocznych, więc żadne z trofeów nie są do pominięcia i nie wymagają rozpoczynania gry na nowo.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

17 Replies to “Watch Dogs 2 – Poradnik do trofeów i opinia”

  1. Upewnij się, że masz włączone wszystkie opcje online. Gracze raportują też, że często znajdują misje Dedsec w grze kooperacyjnej, więc możesz spróbować przyłączyć się do innych graczy. W najgorszym przypadku będziesz musiał wyczyścić dane gry i zacząć od początku – wydaje mi się, że kilka akcji Dedsec miałem na samym początku gry, kiedy uczy czym są różne misje. To byłby krok ostateczny. Spróbuj najpierw z innymi graczami.

 1. Niestety zebrałem kluczowe dane w jack London Square i nie zostało mi to zaliczone a nie mogę go zebrać 2 raz przez co nie mogę zdobyć trofeum wiecie co mogę zrobić?

  1. To dziwne. Skąd wiesz, że Ci nie zostało zaliczone? Możesz pokazać jakiegoś screenshota? Niestety jak zglitchowało tak źle to jedynym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie skasowanie danych gry i zabawa od początku. Może jednak jak uzbierasz wszystkie pozostałe to trofeum się odblokuje?

 2. Platynuję powoli, ale trofea „Kim jestem” i „Wciągaj portki” po ukończeniu gry mam zablokowane. Odblokują się po odblokowaniu wszystkich trofeów? Pozdrawiam.

    1. U mnie czas najbliższy weekend ;).
     Login PSN EnrilSoul. Bliżej piątku można zgadać się na konkretną godzinę 🙂

  1. Ciężko cokolwiek powiedzieć. Filmik, który zamieściłem w poradniku dał mi ten puchar po wykonaniu dokładnie takiego skoku, jak przedstawiono tam. Nie pamiętam czy gra śledzi gdzieś w statystykach odległość najdalszego skoku ale możesz poszukać takiej informacji i może to pomoże.

   1. Mega dziwne, bo widziałem właśnie na filmikach, że powinno wpaść nawet bez użycia nitro, a ja nawet z tym nie moge 😀 W weekend jeszcze popróbuję i dam znać czy wlazło

     1. Musiało mi się to wydawać oczywiste w momencie, kiedy to pisałem ale dzięki za wskazówkę 🙂 Gratulacje!

 3. Cześć. Jeśli dobrze rozumiem, to wyzwanie Ubisoftu nie jest jednym z trofeów w grze? Niestety, nie bawiłem się tymi dodatkowymi wyzwaniami ale może ktoś z czytelników będzie w stanie pomóc.

  1. hej, dzięki za odpowiedź.Nie jest to trofeum w grze. Są to wyzwania dodatkowe ubisoft club typu – ukończ 2x wyścig dronów na pierwszym miejscu, regaty 3x na pierwszym miejscu, itp, +wiele innych. I właśnie to ‚Majsterkowicz’ – Wykup wszystkie przedmioty w drukarce 3d nie odznaczyło się po wykupieniu wszystkiego co dostępne w drukarce 3d. Może ktoś z czytelników przechodził te wyzwania i pomoże…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.