Uncharted Kolekcja: Pośród Złodziei Remastered – Poradnik do trofeów

Nate nie przestaje zadziwiać.

 

trofea Informacje ogólne:  trofea
Stopień trudności platyny: 3/10
Ilość trofeów: platyna x1 / zloto x3 / srebro x10 / braz x31
Ilość trofeów offline: 46
Ilość trofeów online: 0
Minimalna ilość przejść: 1
Trofea możliwe do pominięcia:
BRAK (wybór chapterów)
Czas do zdobycia platyny: 20-30 godzin

 

Krótko i na temat, czyli opinia po splatynowaniu:
Druga część przygód Nathana Drake’a jest niewątpliwie najlepszą odsłoną i na długo zostanie w pamięci graczy PlayStation. Nate powrócił w wielkim stylu również na PS4, bo graficznie i gameplay’owo ta produkcje powoduje opad szczęki nawet na aktualnej generacji.

Nie ulega wątpliwości, że jest to najlepsza gra przygodowa na konsolę past genu, ale często konkuruje z inną produkcją Naughty Dog, a mianowicie The Last of Us. Jeżeli nie ograłeś tych dwóch tytułów to niezwłocznie musisz to nadrobić. ND jest praktycznie jedynym studiem, które daje 100% pewność, że wydany przez nich produkt jest naprawdę dobry. Gra wydana pierwotnie w 2009 roku sprawi, że nie będziesz chciał odejść od telewizora i nawet żona/dziewczyna/głód nie odciągną Cię od przygód Nate’a.

Z drugiej strony zauważyłam, że gra często nie podoba się hardcorowym graczom. Mam kilku znajomych, którzy nie rozumieją całej popularności zarówno TLoU jak i serii Uncharted. W zupełności ich rozumiem. Jeżeli uwielbiasz szybkie, trudne gry – to nijak nie pasuje do opisu przygód Drake’a. Rozgrywka nawet na najwyższym poziomie trudności jest prosta, a dodatkowo na PS4 wydaje się, że gra jest znaczenie prostsza niż na past genie. Często gęsto w internecie pojawiają się informacje, że najwyższy poziom trudności jest nie do przejścia. Nie wierzcie w takie bzdury. Nawet jeżeli jesteś początkującym graczem powinieneś poradzić sobie z powyższym tytułem bez najmniejszego problemu.

Łowcy! Seria Uncharted to dla wisienka na torcie w kolekcji każdego trophy huntera. Platyna jest przyjemna (tak jak w innych częściach), nie musisz poświęcić tytułowi dużo czasu, a i poziom trudności trofeów nie jest wygórowany. Mam nadzieję, że przyda się Wam poniższy poradnik. Zapraszam.

 

Poradnik:
Platynowe trofeum / Platinum platyna
Zdobądź wszystkie trofea z gry Uncharted 2: Pośród złodziei Remastered. / Earn all Uncharted 2: Among Thieves Remastered Trophies.
Gratulacje. 🙂

Odkryte! – łatwy / Charted! – Easy braz
Ukończ grę na łatwym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Easy Without Changing the Difficulty.
Patrz trofeum Odkryte! – miażdżący.

Odkryte! – normalny / Charted! – Normal braz
Ukończ grę na normalnym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Normal Without Changing the Difficulty.
Patrz trofeum Odkryte! – miażdżący.

Odkryte! – wymagający / Charted! – Hard srebro
Ukończ grę na wymagającym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Hard Without Changing the Difficulty.
Patrz trofeum Odkryte! – miażdżący.

Odkryte! – miażdżący / Charted! – Crushing zloto
Ukończ grę na miażdżącym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności. / Finish the Game on Crushing Without Changing the Difficulty.
Gra jest nieznacznie trudniejsza niż pierwsza część, ale nadal nie jest to poziom niemożliwy do przejścia. Większość początkujących graczy poradzi sobie z miażdżącym poziomem trudności bez najmniejszego problemu. Należy pamiętać o kilku ważnych sprawach:

  • Przede wszystkim nie śpiesz się, bo większość leveli można spokojnie przejść powolutku, oddając kilka strzałów, a następnie korzystać z osłon przy użyciu kolko.
  • Staraj się zabijać jak najwięcej przeciwników po cichu, używając kwadrat.
  • Oszczędzaj amunicję i wybieraj najbardziej optymalne dla Ciebie rodzaje broni. Ja najbardziej lubiłam korzystać z FALa i Wes-44, od czasu do czasu zabierając M32, RPG lub M4. Micro jest chyba najsłabszą bronią w grze, więc nie polecam jej używać.

Jeżeli chodzi o końcową walkę z bossem – przygotowałam filmik, w którym pokazuję, jak w bardzo łatwy sposób pokonać Lazarevica. Wystarczy, że zawiśniesz na półce i będziesz cały czas się poruszać w lewo/prawo, strzelając do dwóch niebieskich punktów.

Pierwszy skarb / First Treasure braz
Znajdź 1 skarb. / Find 1 Treasure.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Początkujący łowca skarbów / Novice Fortune Hunter braz
Znajdź 20 skarbów. / Find 20 Tresures.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Średnio zaawansowany łowca skarbów / Intermediate Fortune Hunter braz
Znajdź 40 skarbów. / Find 40 Treasures.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Biegły łowca skarbów / Proficient Fortune Hunter braz
Znajdź 60 skarbów. / Find 60 Treasures.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Wytrawny łowca skarbów / Expert Fortune Hunter braz
Znajdź 80 skarbów. / Find 80 Treasures.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Niedościgniony łowca skarbów / Master Fortune Hunter srebro
Znajdź 100 skarbów. / Find 100 Treasures.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Łowca artefaktów / Relic Finder braz
Znajdź osobliwy artefakt. / Find a Strange Relic.
Patrz trofeum Kolekcja mistrza złodziei.

Kolekcja mistrza złodziei / Master Thief Collection zloto
Znajdź wszystkie skarby i osobliwy artefakt. / Find all Treasures and the Strange Relic.
W grze znajduje się 100 skarbów, plus jeden osobliwy artefakt, który odnajdziesz w rozdziale 5. Poniżej filmik mojego autorstwa z dokładną lokalizacją każdego skarbu. W opisie znajdziesz listę z dokładną rozpiską minutową. Przy wyborze rozdziału w głównym menu widnieje informacja, ile dany rozdział zawiera znajdziek.

20 strzałów w głowę / 20 Headshots braz
Zabij 20 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 20 Enemies with Headshots.
Patrz trofeum 250 strzałów w głowę.

100 strzałów w głowę / 100 Headshots braz
Zabij 100 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 100 Enemies with Headshots.
Patrz trofeum 250 strzałów w głowę.

250 strzałów w głowę / 250 Headshots srebro
Zabij 250 przeciwników strzałami w głowę. / Kill 250 Enemies with Headshots.
Trofeum to powinno wpaść bez większego starania podczas pierwszego przejścia fabuły. Wystarczy tylko strzelać w okolicę głowy (strzał w szyję również liczony jest jako headshot). Najlepszym miejscem do boostowania tego trofeum jest rozdział 5,6,13,19. Jeżeli nie masz ochoty na powtarzanie w kółko rozdziałów, możesz znaleźć jedno miejsce, w którym jest 5-10 przeciwników i przed zabiciem ostatniego wczytywać ostatni punkt kontrolny i wykonywać te czynności do momentu wpadnięcia trofeum.

Ekspert od strzałów w głowę / Headshot Expert srebro
Zabij 5 przeciwników z rzędu strzałami w głowę. / Kill 5 Enemies in a Row.
Najlepszym miejscem do wbicia tego trofeum jest rozdział 6. Zaraz na początku chapteru trafisz na otwarty plac, na którym znajduje się kilku przeciwników i napływają kolejne fale wrogów. Przy celowaniu nie śpiesz się, poczekaj, aż przeciwnik stanie w jednym miejscu i oddaj jeden celny strzał – najlepiej z jakiejś mocniejszej broni, które leżą wewnątrz budynku usytuowanego na środku. Oczywiście nie muszę zaznaczać, że najlepiej ustawić poziom łatwości na easy, dzięki czemu przeciwnicy będą zadawali Ci mniej obrażeń i możesz spokojnie skupić się na wykonaniu zadania.

Amator awantur / Bare-knuckle Brawler braz
Pokonaj 20 przeciwników w walce wręcz. / Defeat 20 Enemies with Hand-to-Hand Combat.
Patrz trofeum Miłośnik mordobić.

Miłośnik mordobić / Bare-knuckle Slugger braz
Pokonaj 50 przeciwników w walce wręcz. / Defeat 50 Enemies with Hand-to-Hand Combat.
Trofeum powinno wpaść podczas normalnego przechodzenia gry. Możesz zabić przeciwnika używając walki wręcz przez ciągłe naciskanie kwadrat i w razie kontrataku przeciwnika musisz nacisnąć trojkat. Oczywiście zabójstwa z ukrycia również wpływają na licznik walki wręcz, a swój postęp możesz sprawdzić w statystykach po naciśnięci OPTIONS na padzie. Jeżeli zdarzyło się tak, że trofeum nie wpadło Ci po ukończeniu gry – najlepszym levelem do boostowania tego trofeum jest rozdział 2 (gdzie musisz zabijać przeciwników po cichu) lub rozdział z pociągiem. Ustaw poziom łatwości na easy i po prostu napieraj na wrogów i zabijaj ich tylko walką wręcz.

Wykidajło / Bare-knuckle Expert srebro
Pokonaj 10 przeciwników z rzędu w walce wręcz. / Defeat 10 Enemies in a row with Hand-to-Hand Combat.
Kolejne łatwe trofeum, w którym musisz zabić 10 przeciwników przez ciągłe naciskanie kwadrat i w razie kontrataku naciśnięcie trojkat. Najlepszym rozdziałem do wbicia tego trofeum jest rozdział 4, w którym najpierw zabijasz 4 przeciwników po cichu, a następnie (po cutscence) możesz zabić kolejnych 6 przez zwykłą walkę wręcz.

Ogniomistrz / Dyno-Might Master srebro
Zabij 5 przeciwników jedną eksplozją. / Kill 5 Enemies with 1 Explosion.
Trofeum bardzo proste do wbicia w rozdziale 12. Po ukończeniu gry na dowolnym poziomie trudności – będziesz miał dostęp do większości broni w grze (naciśnij OPTIONS na padzie, następnie DODATKI -> NAGRODY -> Broń i wybierz RPG). Zaraz na początku chapteru ukaże się Tobie grupka 5 przeciników. Niezwłocznie strzel z RPG w ich kierunku i trofeum powinno wpaść. W razie problemów filmik.

Zawieszony / Hangman braz
Zabij 20 przeciwników bronią palną, zwisając z krawędzi. / Kill 20 Enemies with Gunfire While Hanging.
To trofeum polega na zabiciu 20 przeciwników pistoletem lub rewolwerem, zwisając z krawędzi. Praktycznie w każdym miejscu można wbić ten trofik. Polecam włączyć rozdział 6 i zaraz na początku rozdziału skręcić w prawo, w kierunku ciężarówki. Wystarczy na niej zawisnąć i strzelać do nadchodzących wrogów.

Zawieszony bombardier / Grenade Hangman braz
Zabij 10 przeciwników granatami, zwisając z krawędzi. / Kill 10 Enemies with Grenades While Hanging.
Polecam włączyć rozdział 6 i zaraz na początku skręcić w prawo, w kierunku ciężarówki. Jeżeli ukończyłeś grę masz dostęp do nieskończonej amunicji (OPTIONS na padzie-> Dodatki-> Nagrody-> Modyfikacje). Zawiśnij na krawędzi ciężarówki i po prostu rzucaj granaty przed siebie. W ciągu minuty/dwóch minut trofeum powinno być Twoje.

Rewolwerowiec / Run-and-Gunner braz
Zabij 20 przeciwników, strzelając z biodra (bez celowania). / Kill 20 Enemies by Shooting from the Hip (without aiming).
Kolejne proste trofeum, w którym musisz zabić 20 przeciwników bez celowania (bez używania l2). Włącz rozdział 6 i zaraz na początku dotrzesz na otwarty teren, w którym musisz stoczyć walkę z kilkudziesięcioma przeciwnikami. Strzelaj tylko przy użyciu przycisku r2, a trofeum w ciągu kilku minut wpadnie.

Pięść z żelaza / Steel Fist Master srebro
Zabij 20 przeciwników jednym ciosem pięścią, osłabiwszy ich wcześniej z broni palnej. / Kill 20 Enemies with a Single Punch After Weakening Them with Gunfire.
Patrz trofeum Pięść z żelbetu.

Pięść z żelbetu / Steel Fist Expert braz
Zabij 10 przeciwników z rzędu jednym ciosem pięścią, osłabiwszy ich wcześniej bronią palną. / Kill 10 Enemies in a Row with a Single Punch After Weakening Them with Gunfire.
Jedyne trofeum, które niektórym stwarza wielki problem. Cała rzecz polega na tym, że musisz zabić 10 przeciwników pod rząd, osłabiając ich najpierw bronią palną, a następnie wykonać egzekucję przez naciśnięcie kwadrat.

  • Ustaw poziom łatwości na easy.
  • Włącz rozdział 6.
  • Z ekwipunku wybierz pistolet (powinien to być podstawowy 92FS – 9 mm lub .45 Defender). Jeżeli ukończyłeś całą grę, masz dostęp do wszystkich broni – naciśnij OPTIONS na padzie, następnie Dodatki->Nagrody->Broń.
  • Podchodź do przeciwnika dosyć blisko i strzel w niego raz bez celowania (bez użycia l2), a następnie niezwłocznie naciśnij kwadrat, aby go wykończyć.

Ninja / Master Ninja srebro
Zabij 50 przeciwników od tyłu atakiem bezpośrednim. / Kill 50 Enemies by Melee-Attacking from Behind.
Trofeum prawie na pewno wpadnie podczas pierwszego przechodzenia gry. Atak bezpośredni to atak polegający na cichym podejściu do przeciwnika, a następnie jednokrotnym naciśnięciu kwadrat w celu wyeliminowania przeciwnika. W statystykach możesz sprawdzić liczbę zabitych osób w ten sposób. Jeżeli brakuje Ci kilku killi najlepszym miejscem do nabijania zabić w ten sposób jest rozdział 2, w którym masz niesamowicie wiele okazji do zabicia przeciwników w ten sposób.

Nietykalny / Survivor srebro
Zabij 75 przeciwników z rzędu, nie ginąc. / Kill 75 Enemies in a Row Without Dying.
To trofeum polega na zabiciu 75 przeciwników bez zginięcia lub wczytania punktu kontrolnego. Najdogodniejszym miejscem na zaczęcie tego trofeum jest rozdział 6 lub 19, które mają najwięcej przeciwników. W krótkim czasie możesz zabić wymaganą liczbę wrogów. Pamiętaj o ustawieniu poziomu łatwości na łatwy, ustawieniu nieskończonej amunicji (po ukończeniu gry możesz ją aktywować po naciśnięciu OPTIONS na padzie, następnie Dodatki-> Nagrody-> Modyfikacje).

Istnieje jedno miejsce, w którym przeciwnicy odradzają się w nieskończoność. Włącz rozdział 11 i od razu ukaże się Tobie grupka przeciwników na wprost Ciebie. Włącz nieskończoną amunicję i zabijanie przez jeden strzał, a strzelaj do nadchodzących przeciwników. W ciągu 4-6 minut trofeum powinno wpaść.

30 zabójstw: Mk-NDI / 30 Kills: Mk-NDI braz
Zabij 30 przeciwników granatami Mk-NDI. / Kill 30 Enemies with Mk-NDI Grenades.
Powinno wpaść podczas normalnego przechodzenia gry. Granaty są dostępne po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Granaty Mk-NDI. Możesz z nich korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

30 zabójstw: Desert-5 / 30 Kills: Desert-5 braz
Zabij 30 przeciwników z Desert-5. / Kill 30 Enemies with the Desert-5.
Desert-5 pojawi się dopiero w rozdziale 19, więc bardzo możliwe, że trofeum nie wpadnie podczas normalnego przechodzenia gry. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Pistolet samopowtarzalny Desert-5. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

30 zabójstw: Wes-44 / 30 Kills: Wes-44 braz
Zabij 30 przeciwników z Wes-44. / Kill 30 Enemies with the Wes-44.
Wes-44 pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 3. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Rewolwer Wes-44. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: karabin wyborowy Dragon / 50 Kills: Dragon Sniper braz
Zabij 50 przeciwników z karabinu wyborowego Dragon. / Kill 50 Enemies with the Dragon Sniper.
Dragon pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 12. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Karabin wyborowy Dragon. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: 92FS – 9mm / 50 Kills: 92FS – 9mm braz
Zabij 50 przeciwników z 92FS – 9 mm. / Kill 50 Enemies ith the 92FS-9mm.
Podstawowa broń w grze, więc trofeum powinno wpaść bez problemu. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Pistolet samopowtarzalny 92FS – 9 mm. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: M4 / 50 Kills: M4 braz
Zabij 50 przeciwników z M4. / Kill 50 Enemies with the M4.
M4 pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 13. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać M4. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: Micro – 9 mm / 50 Kills: Micro – 9 mm braz
Zabij 50 przeciwników z Micro – 9 mm. / Kill 50 Enemies with the Micro – 9 mm.
Micro pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 5. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Pistolet automatyczny Micro – 9 mm. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

30 zabójstw: Moss-12 / 30 Kills: Moss-12 braz
Zabij 30 przeciwników z Moss-12. / Kill 30 Enemies with the Moss-12.
Moss-12 pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 3. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Strzelbę Moss-12. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

30 zabójstw: RPG-7 / 30 Kills: RPG-7 braz
Zabij 30 przeciwników z RPG-7. / Kill 30 Enemies with the RPG-7.
RPG pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 6. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać RPG-7. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: SAS-12 / 50 Kills: SAS-12 braz
Zabij 50 przeciwników z SAS-12. / Kill 50 Enemies with the SAS-12.
SAS pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 22. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Strzelbę SAS-12. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

20 zabójstw: Pistole / 20 Kills: Pistole braz
Zabij 20 przeciwników z Pistole. / Kill 20 Enemies with the Pistole.
Pistole pojawi się po raz pierwszy w rozdziale 10. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać Pistole. Możesz z niego korzystać każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: M32-Hammer / 50 Kills: M32-Hammer braz
Zabij 50 przeciwników z M32-Hammer. / Kill 50 Enemies with the M32-Hammer.
Broń pojawi się już w rozdziale 6. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać M32-Hammer. Możesz korzystać z niej w każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

50 zabójstw: FAL / 50 Kills: FAL braz
Zabij 50 przeciwników z FAL. / Kill 50 Enemies with the FAL.
Jedna z najbardziej dostępnych broni w grze, zaczynając od rozdziału 5. Broń jest dostępna po ukończeniu gry jako nagroda. Wystarczy nacisnąć OPTIONS na padzie, następnie wejść w Dodatki -> Nagrody -> Broń i wybrać FAL. Możesz korzystać z niej w każdym momencie gry.

Najlepszym miejscem do nabijania killi jest rozdział 6 (rozpoczyna się walką) oraz rozdział 12 (grupa pięciu przeciwników jest blisko siebie ustawiona, dlatego jest to dobre miejsce do zabijania przeciwników materiałami wybuchowymi). Pamiętaj, aby nie zabijać ostatniego przeciwnika i niezwłocznie wczytać ostatni punkt kontrolny. Dzięki temu liczba przeciwników będzie szybko wzrastać przy niewielkiej stracie czasu.

Nowy paparazzi w mieście / New Paparazzi in Town braz
Poznaj tryb fotograficzny. / Explore Photo Mode.
Tak jak w poprzedniej części musisz wejść do trybu fotograficznego z poziomu gry. Naciśnij OPTIONS na padzie, następnie wejdź w USTAWIENIA i aktywuj „Tryb fotograficzny”. Następnie naciśnij kilkukrotnie kolko, aby wrócić do gry i wybierz dół na krzyżaku. Trofeum powinno od razu wpaść.

Suchą nogą / Staying Dry srebro
Ukończ 3. rozdział, „Borneo”, w mniej niż 6 minut i 30 sekund. / Beat ‚Chapter 3 – Borneo’ in less than 6 minutes 30 seconds.
Rozdział średnio kończy się w 5 minut, więc nie będzie problemu. Ustaw poziom łatwości na easy i pamiętaj o włączeniu gry na czas w wyborze rozdziałów (w normalnej grze trofeum nie wpadnie). Ignoruj przeciwników i przy wspinaczce naciskaj x, aby Drake szybciej się poruszał.

Przebieżka przez strefę wojny / Quick Jaunt Through a Warzone zloto
Ukończ 5. rozdział, „Walki w mieście”, w mniej niż 7 minut i 30 sekund. / Beat ‚ Chapter 5 – Urban Warfare’ in less than 7 minutes 30 seconds.
Jedyny speed run, który może sprawić trudności. Ustaw poziom łatwości na easy i pamiętaj o włączeniu gry na czas w wyborze rozdziałów (w normalnej grze trofeum nie wpadnie). Ignoruj przeciwników i przy wspinaczce naciskaj x, aby Drake szybciej się poruszał. W razie problemów poniżej filmik:

 Piekielny pociąg / Bullet Train From Hell braz
Ukończ 13. rozdział, „Lokomotywa”, w mniej niż 7 minut. / Beat ‚Chapter 13 – Locomotion’ in less than 7 minutes.
Rozdział spokojnie można ukończyć w 5 minut bez większego starania. Trofeum nie wpadnie podczas normalnego kończenia gry, więc w wyborze rozdziałów ustaw grę na czas i dopiero po ukończeniu chapteru w tym trybie trofeum Ci wpadnie. Ustaw poziom trudności na easy i leć przed siebie omijając przeciwników, zabijając tylko tych, którzy bezpośrednio staną Ci na drodze.

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa – kanał na YT „Łowczyni Trofeów”.

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

6 Replies to “Uncharted Kolekcja: Pośród Złodziei Remastered – Poradnik do trofeów”

  1. Cześć. Wszystkie filmiki które masz w poradniku uncharted 2 są takie same tzn. Speedrun rozdziału 5. No chyba że tylko u mnie tak wyświetla.

  2. Aby zdobyć trofeum „Odkryte! – miażdżący” trzeba przejść ciągiem grę na miażdżącym poziomie, czy można w niektórych rozdziałach go zmniejszać a na koniec uzupełnić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.