No Man’s Sky – Poradnik do trofeów i opinia

Wszechświat jest po prostu o wiele za duży, żebyśmy byli w nim sami.

nomanssky malyMateriał zrealizowany dzięki uprzejmości PlayStation Polska.

 

trofeaInformacje ogólne:trofea
Stopień trudności platyny: 2/10
Ilość trofeówplatynax1 / zlotox6srebrox8brazx8
Ilość trofeów offline:
Ilość trofeów online: 0
Minimalna ilość przejść: Gra nie ma końca (Ale tak, ma fabułę 🙂 )
Trofea możliwe do pominięcia:
Zglitchowane trofea: BRAK
Czas do zdobycia platyny: 20-30 godzin

 
Krótko i na temat, czyli opinia po splatynowaniu:

Dawno nie miałam tak rozdartych myśli, pisząc dla Was opinie gry. Dzisiaj na celowniku produkcja Hello Games, które postawiło przed sobą trudne zadanie – stworzenie gry, która się nie kończy. No Man’s Sky intrygowało od pierwszego zwiastuna, a im bliżej premiery, tym mniej graczy było zainteresowanych. Pograłam w to może z czterdzieści godzin. Najpierw na surowej grze bez patchy, a później na swoim koncie zaczęłam podbijać załatany świat. Jak to z tym No Man’s Sky naprawdę jest?

No Man's Sky_20160824130140

Witaj w niekończącym się świecie.

I od razu na wstępnie stwierdzam, że nie mam pojęcia co napisać o NMS. Z jednej strony wiem, że to świetna zabawa dla osób, które nie potrzebują świetnej fabuły, ani soczystej rozgrywki, aby się dobrze bawić. A z drugiej strony… ta gra nie oferuje nic poza zbieraniem surowców i lataniu od planety do planety. Nie chcę karać tej gry za to czym nie jest, więc skupię się na tym co naprawdę oferuje No Man’s Sky. Niekończący się świat, z ogromną ilością planet, którym możesz nadać nazwę. Lata świetlne, które możesz pokonywać za pomocą hipernapędu.

Pierwszą misją jaką musimy odbyć jest po prostu naprawa naszego statku, którym będziemy się poruszać po całej galaktyce. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do centrum galaktyki, ale to nie na tym się tak naprawdę skupiamy. Żeby do niego dotrzeć musimy przedrzeć się przez kilkanaście układów planetarnych, w których znajdziemy od 4 do 6 planet, zróżnicowanych (w teorii) pod względem położenia terenu, warunków atmosferycznych, surowców, fauny i flory. W praktyce jest tak, że przerażająca większość planet jest… skalista, zwierzęta po odwiedzeniu kilkunastu planet zaczynają się powtarzać, zmieniając przy tym tylko swój rozmiar i kolory. I od razu zaznaczę – nie, to nie jest gra multiplayer. Nie, nie spotkasz w niej innych graczy nawet jeżeli będziecie się znajdować na tej samej planecie, w tym samym miejscu o tej samej porze. Nawet „star warsowe pju pju” ze statkami kosmicznymi nie daje tutaj frajdy, bo jest strasznie sztywno zrobione.

Ale co mogę rzec – gra to totalne odprężenie. Dawno nie było takiej produkcji, która wymagałaby praktycznie zero skilla, zero zaawansowania ze strony gracza i tyle… zabawy. Przez pierwsze godziny strasznie sceptycznie odebrałam tę grę – samouczek prawie zerowy, tu mi każe gdzieś lecieć, coś zebrać, coś stworzyć… No dobra, ale co dalej? Znowu muszę coś zbierać, coś tworzyć, chodzić po planecie, odkrywać zwierzęta, poznawać nowych obcych i słowa, które przydadzą się do zrozumienia istot, zdobyć ogniwo warpowe do hipernapędu, aby dotrzeć do centrum wszechświata i tak kółko. W tej monotonii jest taka mała iskierka, która potrafi wciągnąć na kilka godzin. Ale żeby z tej iskry był ogień, to musicie się w NMS zakochać, co nie jest wcale łatwe. W moim przypadku im więcej w tej grze siedziałam, tym bardziej mi się podobała, ale wiem też, że nie każdy, tak jak ja, kończy gry na 100%, więc w przerażającej większości ta gra może stać się po prostu nudna.

No Man's Sky_20160824145957

I believe i can fly…

Cena startowa jest zdecydowanie za duża. Optymalna wartość to dla mnie mniej więcej 100 złotych. Dlaczego? Bo to typowy indyk, który nie próbuje być czymś zupełnie innym i nie ma aspiracji do tytułu AAA. Twórcy zapewnili, że będą NMS jakoś rozwijać, ale nie liczcie na cuda – to jest nadal bardzo solidny indyk. Co do ścieżki dźwiękowej (o którą zawsze zahaczam) to mogę wypowiedzieć tylko jedno określenie – kapitalna. Nawet teraz, pisząc dla Was tą opinię mam odpalone Spotify i leci cały soudntrack. Jest niesamowicie klimatyczny i przede wszystkim nienużący, co by kompletnie zabiło grę.

Strasznie irytowało mnie doczytywanie i pojawianie się obiektów. Lecisz sobie spokojnie między planetami, a nagle przed Twoimi oczami pojawia się ogromna skała pierwiastka TAM9, który służy jako paliwo. Inny przykład – wlatujesz na planetę, widzisz jej zarys z góry i im bardziej podchodzisz płasko do lądowania tym więcej obiektów, a nawet gór, pojawia się na Twojej drodze. Po kilku godzinach się przyzwyczaisz, ale i tak wygląda to mniej więcej jak w GTA IV.

No Man's Sky_20160907120916

Dziwnych zwierząt nie brakuje…

Podsumowując… Poczekajcie aż ta NMS stanieje (już w tym momencie możecie ją kupić mniej więcej sto złotych taniej) i nie nastawiajcie się na GOTY 2016. Jest to produkcja, w którą można zagrać kiedyś tam. Nie mniej jednak… No Man’s Sky dało mi zabawy na około 40 godzin, teraz jak jeszcze widzę, że czeka mnie jeszcze jedno wbicie platyny – to aż mnie odrzuca, bo wiem co mnie czeka. Jakbym miała opisać tę produkcję jednym zdaniem – świetnie pokazuje jak mali i nieistotni jesteśmy w całej galaktyce i jak niewiele mamy do roboty.

Łowcy! Jeżeli lubicie łatwe platyny to No Man’s Sky jest zdecydowanie dla Ciebie. Gra nie wymaga skilla, dziesiątek godzin przed telewizorem, ani też dużego zaangażowania. Większość trofeów wpadnie podczas swobodnej eksploracji, jeżeli tylko gra wciągnie Cię na dłużej. Wszystko kręci się wokół nabijania licznika – zabić, przetrwanych dni, poznanych obcych, nowych słów czy też zeskanowanych zwierząt. Brzmi nudno? I tak też jest, ale czego nie zrobi się dla platynowego pucharka, co nie? 🙂 Pady w dłoń, płyta do napędu i let’s get started! Pragnę jeszcze zauważyć, że grałam na początku bez patchy, a teraz na swoim koncie sprawdziłam co się zmieniło w dwóch teoretycznie najtrudniejszych trofeach. Mam nadzieję, że poniższy poradnik będzie pomocny.

PLUSY:

 • ogromy świat gry,
 • różnorodność flory i fauny oraz samego ukształtowania planet,
 • system ulepszeń pancerza, narzędzi i statku,
 • łatwa platyny,
 • totalne odprężenie i fun,
 • wolność Tomku w swoim domku,

MINUSY:

 • największym problemem jest monotonia, która wkrada się po kilku godzinach gry,
 • katastrofalne doczytywanie tekstur,
 • wnerwiające walki w piratami,
 • nie ma tu za dużo do roboty,
 • kiepsko wyglądające zjawiska pogodowe

 
Krok po kroku:

Bez owijania w bawełnę. Od początku gry skup się na poniższych czynnościach:

 • Podróżuj pieszo kiedy tylko to możliwe – musisz wykonać łącznie 2 miliony kroków.
 • Jeżeli na planecie znajdują się zwierzęta (mniej niż 10 gatunków – sprawdzisz to po naciśnięciu OPTIONS i tam będą wykrzykniki, mówiące ile mamy fauny na planecie), skanuj je wszystkie jak leci. Musisz przeskanować całkowicie 10 różnych planet, więc to trofeum zajmie naprawdę dużo czasu, szczególnie, że im więcej gra załatana, tym trudniej.
 • Niszcz statki wroga, które latają po kosmosie. W sumie musisz zniszczyć 80.
 • Jeżeli zauważysz na swojej drodze ruiny, kamienie, monolity – poznawaj jak najwięcej słów, dzięki interakcji z nimi. Oczywiście nowych zagadnień możesz się nauczyć również od napotkanych obcych (150 słów).
 • Właśnie! Jeżeli napotkasz jakiegoś obcego – koniecznie podejdź do niego i wykonaj z nim interakcję. Łącznie musisz porozmawiać z 45 obcymi.
 • Staraj się gromadzić jednostki (walutę), a nie ją niepotrzebnie wydawać – musisz uzbierać jednocześnie 2 miliony jednostek.
 • Podróżuj między układami planetarnymi za pomocą hipernapędu – musisz zrobić to 60 razy.
 • Na koniec zostaw sobie trofeum, które będzie wymagało zostawienia konsoli na jakiś czas. 6-8 godzin spędzonych na planecie o podwyższonym ryzyku, czyli takiej, która jest oznaczona jako „EXTREME”. Wystarczy schować się na posterunku lub w jaskini i od czasu do czasu uzupełniać system podtrzymywania życia za pomocą czerwonych pierwiastków (węgiel, pluton, tam9).

 
Poradnik:

46Sde3b91 Wir całkowitego zrozumienia.
Platyna.
Gratulacje! 🙂

 

2Sec6bc5 Przez ciemne zwierciadło
Zdobądź poziom „Przyrodnik” w przesłanych odkryciach.
Trofeum polega na przeskanowaniu wszystkich obiektów fauny (zwierząt) na jednej wybranej planecie.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Galapagos„.

Gra bez patcha: Wystarczy przeskanować tylko jeden obiekt na wybranej planecie.

 

3Sfbf5c2 Gwiazdy jak pył
Zdobądź poziom „Wytyczający szlaki” w eksploracji kosmosu.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.
Zgodnie z tokiem gry będziesz musiał dodać hipernapęd do wyposażenia swojego statku. Wystarczy 3 razy z niego skorzystać i po problemie.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Odyseja kosmiczna„.

 

4Sf097da Fundacja
Zdobądź poziom „Przedsiębiorca” w max zgromadzonych jednostek.
Kolejne proste trofeum. Tym razem musisz uzbierać 250 tysięcy jednostek jednocześnie, czyli waluty dysponowanej w grze. Na początku może wydawać się to bardzo duża suma, jednak „pieniądze” wpadają teoretycznie za każdą czynność w grze.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Diamentowy wiek„.

 

5Sb45410 Babel-17
Zdobądź poziom „Pomieszanie pojęć” w zebranych słowach.
To trofeum polega na poznaniu 10 nowych pojęć w galaktycznym języku.

Patrz trofeum „Obywatel galaktyki„.

 
6Saa98d5 Kontakt
Zdobądź poziom „Znany” w spotkaniach z obcymi kolonistami.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.
Polega ono na spotkaniu i rozmowie z 2 obcymi, których notabene spotkasz na swojej fabularnej drodze.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Obywatel galaktyki„.
 

7S81176a Najemnik
Zdobądź poziom „Początkujący” w zniszczonych statkach.
To trofeum polega na zniszczeniu wrogiego statku. Lecąc w kosmosie dostaniesz od czasu do czasu ostrzeżenie o zbliżającym się nieprzyjacielu. Twoim zadaniem jest po prostu zestrzelenie jednego z nich. Działko znajduje się pod przyciskiem x.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Ten zwariowany wrzechświat„.

 

8S4d354b Gwiezdna bestia
Zdobądź poziom „Archiwista” w przesłanych odkryciach.
Trofeum polega na przeskanowaniu wszystkich obiektów fauny na 7 dowolnych planetach.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Galapagos„.

Gra bez patcha: Wystarczy przeskanować tylko 30 stworzeń.

 
9Sb3471c Najdłuższa podróż
Zdobądź poziom „Pionier” w eksploracji kosmosu.
Twoim zadaniem jest użycie 30 razy hipernapędu.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Odyseja kosmiczna„.

 

10S8e84ef Handlarze kosmosem
Zdobądź poziom „Kupiec” w max zgromadzonych jednostek.
Ten kamień milowy zdobędziesz jeżeli uzbierasz jeden milion (1 000 000) jednostek jednocześnie.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Diamentowy wiek„.

 

11S945749 Języki Pao
Zdobądź poziom „Tłumacz” w zebranych słowach.
Kolejny kamień milowy, który musisz zdobyć. Tym razem musisz nauczyć się 50 słów.

Patrz trofeum „Obywatel galaktyki„.

 

12S89094a Kim jesteś?
Zdobądź poziom „Dyplomata” w spotkaniach z obcymi kolonistami.
Twoim zadaniem jest spotkać 30 różnych obcych.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Ten zwariowany wszechświat„.

 

13Sedcdd8 Plan podboju
Zdobądź poziom „Łotr” w zniszczonych statkach.
Nuda, nuda, nuda. Musisz zniszczyć 50 statków kosmicznych.

Patrz trofeum „Wieczna wojna„.

 

14S97e650 Obcy w obcym kraju
Zdobądź poziom „Krzepki” w najdłuższym czasie życia.
Twoim zadaniem jest przetrwać 20 dni na planecie podwyższonego ryzyka.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Wartownik„.

Gra bez patcha: 20 dni na jakiejkolwiek planecie (nie musi być ekstremalna).

 

15S95ecc7 Symfonia dla zagubionego podróżnika
Zdobądź poziom „Nomada” w eksploracji pieszo.
Kamień milowy związany z wykonaniem 50 tysięcy kroków w grze.

Po więcej informacji zapraszam do opisu trofeum „Wkładaj kombinezon i w drogę„.

 

16S2679a1 Galapagos
Zdobądź poziom „Encyklopedia” w przesłanych odkryciach.
Trofeum polega na przeskanowaniu wszystkich obiektów fauny na 10 dowolnych planetach. Z tokiem fabuły otrzymasz wizjer analityczny, który jest przeznaczony do identyfikacji stworzeń. Aby go użyć przytrzymaj l2, a naciśnięcie kolejno r3 przybliży obraz. Teraz tak. Po naciśnięciu OPTIONS na padzie otworzy Ci się menu odkryć. To tam będziesz miał wszystkie przeskanowane istoty, co pomoże wykluczyć kilkukrotne skanowanie tego samego gatunku. W celu identyfikacji stworzenia po prostu przytrzymaj celownik wizjera na danym obiekcie. Zawsze na „zwierzaku” będzie czerwona kropka (w widoku wizjera), a na już przeskanowanym zielona. W prawym dolnym rogu (po przeskanowaniu) ukaże Ci się informacja o liczbie gatunków na konkretnej planecie.

Polecam poczekać na jakąś planetę, w której ilość gatunków będzie mała, ponieważ z najnowszym patchem wprowadzono zmiany, które uniemożliwiają wysyłania planet bez zwierząt, które kiedyś też zaliczały się do tego trofeum.

Muszę zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Ptaki. Ich nie da się ot tak zeskanować, najpierw musisz je zestrzelić i dopiero użyj wizjera jak już opadną na ląd. Warto też zaznaczyć, że zwierzęta występują o różnych porach dnia i nocy oraz w wodzie!

Gra bez patcha: Zeskanuj 60 dowolnych zwierząt. Jeżeli naprawdę masz problem z tym trofeum – usuń patcha, zacznij grę od nowa i skanuj zwierzęta jak leci. Po osiągnięciu 60 wpisów do encyklopedii – trofeum wpadnie

No Man's Sky_20160824172421

Znaki zapytania to gatunki zwierząt dostępne na planecie.

17Seaa276 Odyseja kosmiczna
Zdobądź poziom „Odkrywca” w eksploracji kosmosu.
Trofeum polega na użyciu 60 razy hipernapędu. Otrzymasz go zaraz na początku gry (będziesz go musiał zbudować i załadować) i będziesz go potrzebować do przemieszczania się pomiędzy układami planetarnymi. Ogniwo warpowe jest paliwem dla tego urządzenia. Możesz je znaleźć np. w skrzyniach lub po prostu zmontować z innych części:

 • Opary elektronowe (płyn scalający + pluton),
 • Antymateria (opary elektronowe + heryd + cynku),

Po połączeniu antymaterii z TAM9 powstanie ogniwo warpowe.

Płyn scalający możecie kupić w praktycznie każdym oddziale sklepu międzygwiezdnego. Pluton znajdziesz na powierzchni planet, oznaczony jest czerwoną błyskawicą, a sam wygląda jak czerwone igły wyrastające z ziemi. Heryd możesz kupić w sklepie lub zebrać na powierzchni planety – są to przeważnie bardzo duże okazy skalne, których nie da się nie zobaczyć. Ostatni element – cynk jest bardzo powszechnym pierwiastkiem, po użyciu skanera oznaczony jest żółtą ikonką.

 

18S9bf0af Diamentowy wiek
Zdobądź poziom „Magnat” w max zgromadzonych jednostek.
Proste jak drut – musisz uzbierać 2 miliony jednostek jednocześnie, czyli waluty dysponowanej w grze. Na początku może wydawać się to bardzo duża suma, jednak „pieniądze” wpadają teoretycznie za każdą czynność w grze:

 • odkrywanie nowych gatunków,
 • sprzedawanie surowców (emeryl, tam9, pluton, wapń – zawsze są cenne u kupujących),
 • odkrywanie planet,
 • interakcja z obcymi,

Jeżeli chodzi o odkrywanie gatunków i planet to jednostki otrzymasz dopiero w momencie przesłania informacji o danych obiektach (czyli po prostu naciśnij OPTIONS, najedź np. na planetę i wybierz opcję „Prześlij”).

Jeżeli nie wiesz gdzie sprzedać surowce – zawsze na stacji kosmicznej znajduje się oczko (jak na poniższym zdjęciu). Po podejściu do niego i naciśnięciu kwadrat otworzy się międzygwiezdny sklep, w którym możesz albo kupić, albo sprzedać surowce i cenne przedmioty.

No Man's Sky_20160907112253

Galaktyczny sklep zawsze znajduje się pod taką postacią.

19S6c766a Obywatel galaktyki
Zdobądź poziom „Ryba Babel” w zebranych słowach.
Trofeum polega na poznaniu dokładnie 150 słów. Poniżej sposoby, w jaki możecie to zrobić.

 • Nauka od obcych – czasami wystąpi opcja dialogowa, którą możemy wybrać, aby nauczyć się nowego słów (Poproś o nauczenie nowego słowa).
 • Interakcja z monolitami.
 • Interakcja z kamieniami.
 • Odkrycie ruin.
 • Interakcja z kulą encyklopedii.
 • Podnoszenie złotych kul, które znajdują się randomowo na stacjach, posterunkach itd.

Jeżeli chcecie szybko wbić to trofeum to wystarczy polecieć na jakąś stację kosmiczną, podejść do obcego, który znajduje się w środku i jeżeli występuje opcja dialogowa, prosząca o naukę słowa – powtarzaj tę czynność ile tylko chcesz. Dobrze jest mieć zapas węgla, ponieważ każde słowo będzie Cię kosztować 20 jednostek tegoż pierwiastka. Jeżeli opcja zniknie, wybierz raz inną i wtedy powinna się znowu pojawić.

20S9dd738 Ten zwariowany wszechświat

Zdobądź poziom „Ambasador” w spotkaniach z obcymi kolonistami.
Kolejne proste trofeum, które wpadnie z czasem. Polega ono na spotkaniu i interakcji z 45 różnymi obcymi. Wydawać by się mogło, że to dużo. Na szczęście nic bardziej mylnego. W każdej stacji kosmicznej spotkacie zawsze jednego obcego. Przy użyciu hipernapędu możecie szybko przemieszczać się z jednego układu planetarnego do innego i w ten sposób poznawać nowych obcych.

Kolejnych obcych znajdziesz na planetach. Znajdują się oni przeważnie w każdym posterunku (czerwony domek). Dodatkowo jeżeli zauważycie czerwony/pomarańczowy laser wystrzelony w niebo. Po podejściu do niego i aktywacji kwadrat, będziesz miał cztery opcje do wyboru. Wybierz drugą z nich (Posterunek kolonialny), a wskaże Ci ona miejsce, w którym znajdzie się najbliższy obcy. W każdym momencie możesz sprawdzić ilu obcych udało Ci się już poznać – wystarczy, że naciśniesz OPTIONS i wejdziesz w zakładkę PODRÓŻ.

Ważne! Z każdym obcym musisz chociaż raz wejść w interakcję i dokończyć chociaż raz całkowicie kwestie dialogowe.

21S5567e4 Wieczna wojna
Zdobądź poziom „Legenda” w zniszczonych statkach.
Tutaj musimy po prostu zniszczyć 80 statków kosmicznych. Cały myk polega na tym, że najlepiej będzie zabrać się za to trofeum w momencie ulepszenia swojego statku, co spowoduje, że trofeum stanie się banalnie proste i jego wpadnięcie będzie tylko kwestią czasu. Oczywiście w każdym momencie możesz sprawdzić w statystykach ilu przeciwników udało Ci się już strącić w otchłań galaktyki. Jeżeli chodzi o sposoby jak szybko to zrobić:

 • Od czasu do czasu pojawi się sygnał S.O.S., który nadaje statek atakowany przez gwiezdnych piratów i Twoim zadaniem jest mu pomóc, zabijając przy tym wrogie statki. Zdarzenie to jest niestety bardzo losowe, ale jeżeli tylko nadarzy Ci się taka możliwość – pomóż obcemu w potrzebie, bo możesz zabić w ten sposób szybko nawet 15 statków.
 • Wystarczy postrzelać trochę w stację kosmiczną, co spowoduje, że strażnicy od razu Cię zaatakują. Ten sposób jest na tyle ciężki, że przeciwnicy mają bardzo dobrze rozwinięte działka, a co za tym idzie – bardzo szybko zginiesz. Jeżeli jednak masz wystarczająco silny statek, ten sposób jest zdecydowanie najszybszy.
 • Przemierzając układy planetarne bardzo randomowo namierzą Cię piraci, dostaniesz stosowny komunikat o zbliżającym się zagrożeniu. Ponownie zdarzenie to jest bardzo losowe, więc polecam się skupić na drugim sposobie.
No Man's Sky_20160907112117

Tak wygląda stacja kosmiczna – ostrzelaj ją.

22S87b339 Wartownik
Zdobądź poziom „Wieczny” w najdłuższym czasie życia.
Zdecydowanie najtrudniejsze (żartowałam, po prostu najdłuższe) trofeum w grze, które polega na przeżyciu 32 soli (dni) bez zginięcia na planecie o podwyższonym ryzyku. Trofeum jest o tyle ciężkie, że wymaga około 7-8 godzin normalnego czasu gry, spędzonych na jednej i tej samej planecie. Możesz przemierzać całą planetę pieszo, schować się w bezpiecznym miejscu (np. w jaskini), ale pod żadnym pozorem nie możesz znajdować się wewnątrz swojego statku ani też (co oczywiste) zginąć.

Ważne, żeby planeta była oznaczona jako ekstremalna, co możesz sprawdzić w lewym dolnym rogu – nad paskiem temperatury powinien znajdować się napis „EXTREME”, a po udaniu się na taką planetę zostaniesz też ostrzeżony konkretnym komunikatem. Na takiej planecie temperatura otoczenia drastycznie spada albo podnosi się, często napotkają Cię burze i inne tego typu zjawiska.

Lecimy dalej – ważną rzeczą jest przede wszystkim ulepszenie systemu podtrzymywania życia, chociaż nie jest to wymagane, jeżeli masz czas i chcesz przez te 8 godzin gapić się w telewizor. Jak zapewne wiesz system ten bardzo szybko zmniejsza swój poziom, a gdy spadnie do zera – tracisz ochronę życia. Jednym ze sposobów doładowania jest zaaplikowanie węgla, plutonu lub TAM9 (na skanerze widnieją jako czerwona błyskawica).

Następnym krokiem jest znalezienie jakiegoś bezpiecznego miejsca – jaskini bądź po prostu bazy. Mnie to się udało zrobić w jaskini, bez najmniejszego problemu, chociaż musiałam jeszcze utrzymywać system temperatury, który od czasu do czasu uzupełniałam. Dlatego poleca się zdobywanie tego trofeum w jakimś pomieszczeniu (np. czerwony domek).

Gdy już zrealizowaliśmy poprzednie punkty – zostawiamy pada na 7-8 godzin, co jakiś czas (np. 15 minut) sprawdzając nasz poziom systemu podtrzymywania zdrowia i oczywiście uzupełniając go, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto podkreślić, że na niektórych planetach sole (dni) są znacznie krótsze niż na innych, więc trofeum może zająć Ci nawet 5-6 godzin, jeżeli tylko trafi się taka planeta.

Oczywiście możesz zapisać grę i dokończyć to trofeum np. następnego dnia.

Gra bez patcha: 32 sole na dowolnej planecie (nie musi być ekstremalna).

 

23Sed36d0 Wkładaj kombinezon i w drogę
Zdobądź poziom „Łowca przygód” w eksploracji pieszo.
W skrócie – musisz wykonać dokładnie 100 000 kroków. Brzmi strasznie, ale powinno wpaść samoistnie podczas wbijania platyny. W razie czego zawsze możecie nałożyć gumkę od włosów/gumkę recepturkę na lewy analog i postać będzie szła cały czas przed siebie. Od czasu do czasu musisz uzupełnić układ podtrzymywania życia i temperatury (jak wejdziesz do jaskini/bazy to temperatura stabilizuje się). W statystykach możesz zobaczyć ile udało Ci się już przebyć.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Jako, że z grą spędziłam ponad 40 godzin (a jest to mało jak na taki tytuł) – jeżeli masz łatwy sposób na wbicie trofeum – daj mi znać w komentarzach.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.