NiOh – Poradnik do trofeów

Obowiązkowa gra dla wszystkich fanów slasherów/action RPG.

 

trofeaInformacje ogólne:trofea
Stopień trudności platyny: 7/10
Ilość trofeów: platynax1 / zlotox2  / x10 / x34
Ilość trofeów offline: 44
Ilość trofeów online: 1 – Wędrowiec o zmierzchu (musisz zrobić wszystkie 9 misji)
Minimalna ilość przejść: 1
Trofea możliwe do pominięcia: BRAK
Zglitchowane trofea: BRAK
Czas do zdobycia platyny:  Ponad 100 godzin

 

Krótko i na temat, czyli opinia po zdobyciu wszystkich trofeów:

Nioh jest grą, od której będziecie chcieli ciągle czegoś więcej i więcej, czy to zabijania, czy szukania nowych rzadki przedmiotów, czy testowania przeróżnych mocy i magii na miecze. Nioh fanów gier akcji wciągnie na pewno na wile godzin. Pierwsze godziny będą bardzo trudne, gra od samego początku wrzuca gracza na głęboką wodę. Jednak warto się nie poddawać i powoli wycinać sobie drogę do przodu. Samemu gra się bardzo ciężko, ale gdy tylko miałem okazje przyzwać gościa do swojej rozgrywki, to korzystałem z tej opcji.

Nioh ma własną tożsamością, nie jest żadnym klonem. To obowiązkowa gra dla wszystkich fanów slasherów, którzy bawili się dobrze w takich hitach jak Diablo III, Dark Souls, Onimusha i Ninja Gaiden. To właśnie świetne wykorzystanie mechaniki Solulsów z rozgrywką Ninja Gaiden pozwoliło Team Ninja stworzyć Nioh. Dodali do tego przejrzysty interfejs, dobrze zaprojektowane drzewko rozwoju postaci oraz całą masę przedmiotów do ekwipunku, które będziemy farmić godzinami. Więcej w mojej recenzji na konsolowe.info

 

Krok po kroku:

Od samego początku skupiamy się na używaniu w walce tylko jednego oręża, aby zdobyć 999,999 punktów znajomości broni – Najlepszy zawodowiec 

Musisz wykonać wszystkie misje główne, poboczne, szkolenia Dojo oraz misje zmierzchu, aby osiągnąć 100% gry – Samuraj z legend zloto

Zbieramy wszystkie Kodamy, których jest 125 – Przywódca kodama  oraz musisz wykapać się we wszystkich źródłach Spa – Miłośnik spa 

Niepotrzebne przedmioty, jak broń, pancerz, amulety, itp sprzedajemy u kowala (nie przerabiamy ich na amrite), aby jak najszybciej zdobyć pucharek Stały klient kowala 

Jeżeli chcice ułatwić sobie rozgrywkę, to odblokujcie jak najszybciej talizman gnuśności. Za jago pomocą spowolnicie sobie wszystkich przeciwników, w tym bossów, przez co pokonanie ich będzie dużo łatwiejsze. Jeżeli będziecie mieli problemy z jakimiś misjami lub bossami, to dajcie znać w komentarzach. Przygotuje odpowiedni opis lub film.

 

Poradnik:

  Jesteś Nioh platyna
Zdobyto wszystkie trofea.
Gratulacje!

 

Początek długiej podróży 
Ukończono zadanie „Człowiek z duchem opiekuńczym”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Zwą go Anjin 
Ukończono zadanie „Głęboko w ciemności”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Porozumienie osiągnięte 
Ukończono zadanie „Ocean znów ryczy”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Wędrowny duch 
Ukończono zadanie „Demon z góry Hiei”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Kwestia intencji 
Spotkano się z Tokugawą Ieyasu.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Naprzód ku decydującej bitwie 
Siły Tokugawy ruszyły na decydującą bitwę.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Kurz po bitwie 
Ukończono zadanie „Źródło zła”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Prawdziwy samuraj 
Ukończono zadanie „Samuraje z Sawayamy”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Odzyskana wolność 
Ukończono zadanie „Król demonów ujawniony”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Koniec bitwy zloto
Ukończono zadanie „Oczy królowej”.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Runda honorowa 
Wykonano 2 okrążenia wokół Japonii.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia. Wpadnie po obejrzeniu scenki po powyższym trofeum.

 

Samuraj z legend zloto
Ukończono wszystkie zadania.
Musisz ukończyć:

 • wszystkie misje główne,
 • wszystkie misje poboczne,
 • wszystkie szkolenia Dojo,
 • wszystkie 9 misji zmierzchu, które zmieniają się po dwie każdego poranka:
  • Pobłogosławiona wioska (poziom 15);
  • Złowroga jaskinia (poziom 20);
  • Wiercąca się wróżka (poziom 30);
  • Złowrogie morza (poziom 49);
  • Najgorsze i najlepsze (poziom 75);
  • Krwawiąca pajęcza lilia (poziom 90);
  • Tam, gdzie zbierają się siły mroku (poziom 100);
  • Goniec złych wieści (poziom 125);
  • Zło w eterze (poziom 145).

 

Początki samuraja 
Osiągnięto 10. poziom.
Patrz opis trofeum Samuraj z krwi i kości.

 

Samuraj z krwi i kości 
Osiągnięto 100. poziom.
Do zdobywanie kolejnego poziomu samuraja będzie nam potrzebna amrita, która wypada z pokonanych przeciwników. W niektórych misja znajdziesz także kryształki, które po zniszczeniu uwolnią amritę. Z pokonanych przeciwników mogą także wypadać kamienie dusz w rożnych wielkościach. Ich wchłoniecie pozwala zdobyć od 100 do nawet 50.000 amrity. Zdobywanie amrity można zwiększyć też dzięki zbieraniu Kodam (patrz opis trofeum Przywódca kodama) Odnajdywanie tych małych zielonych stworków da nam bonus do zdobywanej amrity od 5 do 25%. warto patrzeć także na właściwości pancerzy i oraz, wiele z nich posiada mały procentowy bonus do zdobywania amrity od ludzi lub Yokai. Ostatnim sposobem na większe zdobywanie amrity jest używanie odpowiedniego ducha opiekuńczego, który zwiększy zdobywanie amrity o 12,5%(Mizuchi).

 

Najlepszy zawodowiec 
Osiągnięto maksymalną wprawę w walce pierwszą bronią.
Trofeum polega na zdobyciu maksymalnej biegłości we władaniu jedną z broni. Musisz osiągnąć aż 999,999 punktów. W NiOh możesz walczyć pięcioma rodzajami broni: Kataną, dwoma mniejszymi katanami, toporem, włócznią i sierpem na łańcuchu. Od samego początku gry należy skupić się już tym pucharku, ponieważ zdobycie tak wysokie ilości punktów zajmie wam bardzo wiele godzin. Ja od samego początku walczyłem głównie kataną, starałem się robić wszystkie misje poboczne, a i tak pucharek wpadł mi dopiero pod sam koniec gry. Warto mięć tutaj uwagę na dodatkowe zdolności posiadanej broni, wiele z nich potrafi mieć duży procent do znajomości.

 

Mistrz miecza 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne miecza.
Patrz opis trofeum Mistrz kusarigamy.

 

Mistrz dwóch mieczy 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne dwóch mieczy.
Patrz opis trofeum Mistrz kusarigamy.

 

Mistrz włóczni 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne włóczni.
Patrz opis trofeum Mistrz kusarigamy.

 

Mistrz topora 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne topora.
Patrz opis trofeum Mistrz kusarigamy.

 

Mistrz kusarigamy 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne kusarigamy.
Trofeum podobne do Najlepszy zawodowiec, jednak tym razem musisz osiągnąć 500.000 punktów we władaniu każdą bronią. Niestety mistrzowskie szkolenia odblokują się dopiero w piątej krainie „Sekigahara” po ukończeniu misji głównej „Nieśmiertelny płomień”. Gdy zdobędziesz wymagany limit, to w Chramie odblokują się nowe szkolenia w Dojo. Musisz pokonać teraz mistrza konkretnej broni, gdy to Ci się uda, to udajesz się do zakładki „odblokuj umiejętność”. Teraz musisz wykupić jedną z dwóch złotych umiejętności ezoterycznych (koszt 7 punktów samuraja).

 

Mistrz ninjutsu 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne ninjutsu.
Musisz pokonać mistrza ninjitsu w Dojo w szkoleniu „Prawdziwy ninja”. Szkolenie odblokują się dopiero w piątej krainie „Sekigahara” po ukończeniu misji głównej „Nieśmiertelny płomień”. Przystąpisz do szkolenia, gdy osiągniesz 20 poziom zręczności. Musisz pokonać teraz mistrza ninjutsu, gdy to Ci się uda, to udajesz się do zakładki „odblokuj umiejętność”. Teraz musisz wykupić jedną z dwóch złotych umiejętności ezoterycznych (koszt 5 punktów ninja).

 

Mistrz magii onmyo 
Poznano wszystkie techniki ezoteryczne magii onmyo.
Musisz pokonać mistrza onymo w Dojo w szkoleniu „Wielka harmonia”. Szkolenie odblokują się dopiero w piątej krainie „Sekigahara” po ukończeniu misji głównej „Nieśmiertelny płomień”. Przystąpisz do szkolenia, gdy osiągniesz 20 poziom magii. Musisz pokonać teraz mistrza ninjutsu, gdy to Ci się uda, to udajesz się do zakładki „odblokuj umiejętność”. Teraz musisz wykupić jedną z dwóch złotych umiejętności ezoterycznych (koszt 5 punktów onymo).

 

Przebieraniec 
Użyto przebrania.
Aby zmienić przebranie musimy udać się do Ukrytego herbacianego domu, następnie klikamy „wymiana”, teraz zakładka „przemień”, kupujemy interesująca nas postać. Cofamy się na ekran główny herbacianego domu, klikamy na „przemień” i wybieramy zakupiona postać.

 

Modniś 
Zmieniono fryzurę lub wygląd brody.
Wygląd brody lub fryzury możemy zmienić u kowala. Wchodzimy w kafelek „fryzura” wybieramy zmianę zarostu lub fryzury, płacimy i pucharek jest nas.

 

Remodelarz 
Zmieniono wygląd przedmiotu.
Zmiany wyglądu dokonujemy u kowala. Wybieramy kafelek „zmiana stylu”, następnie klikamy na pancerz lub broń. teraz należy wybrać przedmiot, którego chcemy zmienić wygląd. W „kopiowany wygląd” wybieramy przedmiot, klikamy „zmień styl” i pucharek jest nas.

 

Najnowsze dzieło 
Wykuto przedmiot.
Wykucie, to nic innego, jak stworzenie dowolnego przedmiotu z dostępnych materiałów u kowala. Wystarczy stworzyć jeden przedmiot: broń, pancerz lub jakieś narzędzie.

 

Legendarny płatnerz 
Znaleziono i przyprowadzono Muramasę.
Musimy ukończyć misje poboczną „Ścieżka mistrza” w krainie Tokai.

 

Stały klient kowala 
Złożono łącznie 60 zamówień u kowala.
Dramatyczne i bardzo czasochłonne trofeum, które będzie wymagało od nas wydania 60 milionów złota u kowala. Do 30go zamówienia jedna prośba kosztuje 200.000 złota, po tym pułapie ceny nieznacznie wzrastają. dawno temu, w lutym, gdy była premiera gry był sposób, który pozwalał farmić punkty bez wydawania złota. Dzisiaj gra jest już w wersji 1.06 lub wyższej i rozmowa z Tome i Muramasą już nie daje punktów poziomu kowala. Jedynym sposobem teraz na farmienie złota jest powtarzanie misji „Bitwa o most Oshanshi” (Droga siły -Region Kinki – 175 poziom zadania) w nowej grze plus. Twoim zadaniem będzie tylko walka z pokonanymi graczami sterowanymi AI. wybieraj tylko przeciwników z najwyższymi levelemi. Przykładowo, jak masz poziom 120, to walcz z takimi co mają od 130-140 w górę. Z pokonanych przeciwników będą wylatywać przedmioty: pancerze i bronie, które będą warte od 10.000 do nawet 20.000 monet. Przy dobrym szczęściu z jednego przeciwnika wyleci ci loot wart 100.000 monet. Gdy uzbierasz milion udaj się do kowal i najpierw kup przedmiot „Księgą reinkarnacji”. Na początku książka będzie kosztować tylko 10.000, ale po kilku zakupach jej cena wzrośnie i zatrzymam się na milionie monet. Za wydany milion uzyskasz 4-5 punktów poziomu kowala. Musisz powtarzać misje „Bitwa o most Oshanshi” i kupować „Księga reinkarnacji” do momentu uzyskania 60 zamówień kowala.

 

Mistrz jakości 
Zebrano wszystkie najlepsze materiały.
Musisz posiadać wszystkie najlepsze materiały rzemieślnicze, cześć z nich uzyskasz od kowala, kilka możesz kupić w Herbacianym Domu, a resztę otrzymasz jako drop z pokonanych bossów lub jako nagrody za ukończenie misji.

Do zdobycia z rozebranych broni/pancerzy u kowala:

 1. Tamahagane = Katana, Podwójna Katana, Kusarigama
 2. Drewno = Włócznia, Karabin, Łuk
 3. Sztabka = Topór, Piszczał, Buty
 4. Laka = Hełm (N/Rz/E) (Niepospolity/Rzadki/Egzotyczny)
 5. Pas skóry = Naramienniki (N/Rz/E)
 6. Kozane ze skóry = Tułów (N), Nagolenniki (N), Buty (N)
 7. Kozane z żelaza = Tułów (Rz/E), Nagolenniki (Rz/E), Buty (Rz)
 8. Boski fragment = Wypada z rozebranych legendarnych broni lub pancerzy (zielony kolor)

Do zdobycia tylko w trakcie misji:

 1. Róg demona = Wypada z dużych Yoki, bardzo często. Można kupić w „Herbacianym Domu”
 2. Wijący się język = Wypada z Onyudo (Wielki Yokai, który ma nienaturalnie długi język i zazwyczaj nim atakuje)
 3. Pazur Ogrzycy = Ukończ misje zmierzchu “Krwawiąca pajęcza lilia” i pokonaj Ogrzycę.
 4. Kłębek włosów Yokai = Nagroda za misje poboczne, za misje zmierzchu – “Złowroga jaskinia”. Można kupić w „Herbacianym Domu”
 5. Żebro do bangasy = Nagroda za misje poboczne, za misje zmierzchu – “Złowroga jaskinia”. Można kupić w „Herbacianym Domu”
 6. Pióro kruka Tengu = Wypada z kruka Tengu. Nagroda za misje poboczne, za misje zmierzchu – “Złowroga jaskinia”. Można kupić w „Herbacianym Domu”
 7. Wylinka z nogi pająka = Wypada z dużych pająków w misji “Zamek pajęcze gniazdo” oraz bossa Joro-Gumo
 8. Gigantyczna kość ogonowa = Wypada z bossa Gasha-dokuro w misji “Źródło zła”
 9. Futro białego tygrysa = Ukończ misje zmierzchu “Najgorsze i najlepsze” i pokonaj białego Tygrysa. Ukończ zadanie poboczne „Hyakki Yagyo” 155 poziom (Kraina Omi)
 10. Kamień oka Umibozu = Wypada z bossa Umi-bozu, musisz powtarzać misje „Ocean znowu ryczy”. Ukończ zadanie poboczne „Hyakki Yagyo” 155 poziom (Kraina Omi)
 11. Pazur Nue = Wypada z bossa Nue, musisz powtarzać misje „Uśpiony kamień dusz”. Nue pojawi się także w kilku innych misjach podczas dalszych wydarzeń fabularnych
 12. Skorupa Kappa = Kappy pojawiają się zazwyczaj w jaskiniach. Można kupić w „Herbacianym Domu”
 13. Kieł wielkiego Wija = Wypada z bossa Wielki Wij, musisz powtarzać misje „Upiory srebrnej kopalni” Ukończ zadanie poboczne „Hyakki Yagyo” 155 poziom (Kraina Omi)
 14. Kamień Orochi = Wypada z ostatniego bossa Yamata-no-Orochi , musisz powtarzać misje fabularną “Król Demonów ujawniony”)

 

Praca zespołowa 
Ukończono 10 zadań z postacią niezależną lub w „Krainie Yokai z towarzyszem” z innymi użytkownikami.
Możliwość grania z przyjaciółmi lub randomami pojawi się po pokonaniu pierwszego bossa, czyli pierwszą misje fabularną musimy ukończyć sami. Kolejna ważna uwaga, możemy zaprosić do gry tylko gracza, który już ukończył misje, którą właśnie chcemy rozegrać. Aby rozpocząć grę w kooperacji musimy udać się do najbliższego chramu, wybieramy opcje „Przyzwij gościa” i czekamy aż pojawi się randomowy gracz. Jednak do trofeum wymagane jest inna droga. Gdy jesteście na mapie świata, przed wyborem misji, udajecie się do Punktu kontrolnego. am wybieracie Brama torii, następnie Kraina Yokai z towarzyszem. Warunki ustawiamy na znajomi, warto także ustawić hasło, które będzie znal nasz znajomy, aby wyszukiwanie i rozpoczęcie rozgrywki trwało krócej. Trofeum możemy wbić także bez grania online, w niektórych misjach będą nam towarzyszyć NPC, wystarczy ukończyć 10 takich misji, aby pucharek wpadł – misje możecie także śmiało powtarzać.

 

Medium yokai 
Nawiązano kontakt z yokai 10 razy.
Musisz przyglądać się uważnie ścianą i szukać na nich oczu Nurikabe, podchodzą do takiej ściany oczy się otworzą i zacznie ona mruczeć. Teraz musisz wykonać odpowiedni gest: Niebieskie są przyjazne/zabawne, żółte są neutralne, a czerwone oznaczają złość/agresję. Stojąc przez ścianą Nurikabe będziesz miał dwie szanse, aby trafić odpowiednią kategorię. Gdy trafisz gest, to ściana Nurikabe usunie się odsłaniając przejście do tajnego pomieszczenia z fajnymi nagrodami. Jeżeli nie trafisz gestu ściana zacznie z Tobą walczyć. Trofeum wpadnie gdy trafisz 10 takich gestów.

 

Mistrz chaosu 
Otumaniono przeciwnika po raz pierwszy.
Najłatwiej zdobyć to trofeum nakładając na przeciwna dwa efekty żywiołów. Potrzebny będzie do tego duży Yokai. Najpierw użyj na swojej amuletu żywiołu ognia, gdy przeciwnik zacznie płonąć, tu użyj na swojej broni efektu żywiołu np. wody. Spowoduje to otumanienie przeciwnika, a Ty zdobędziesz trofeum. Pucharek można zdobyć także w kooperacji, ważne, aby gracze używali na swoim orężu dwóch rożnych efektów żywiołów.

 

Wędrowiec o zmierzchu 
Ukończono pierwsze zadanie Zmierzchu.
Zadania zmierzchu, to te same misji, które znajdziemy w kampanii, ale charakteryzują się one dużo wyższym poziomem trudności. W ciągu 24 godzin możesz rozegrać dwie takie misji. gdy będzie na mapie krainy naciśnij  lub , aby wybrać misje zmierzchu. Pamiętaj, że musisz ukończyć wszystkie 9, aby zdobyć pucharek za 100% wykonanych misji – Samuraj z legend:

 1. Pobłogosławiona wioska (poziom 15);
 2. Złowroga jaskinia (poziom 20);
 3. Wiercąca się wróżka (poziom 30);
 4. Złowrogie morza (poziom 49);
 5. Najgorsze i najlepsze (poziom 75);
 6. Krwawiąca pajęcza lilia (poziom 90);
 7. Tam, gdzie zbierają się siły mroku (poziom 100);
 8. Goniec złych wieści (poziom 125);
 9. Zło w eterze (poziom 145).

 

Uzdrowiciel spa 
Wykąpano się w pierwszym gorącym źródle.
Patrz opis trofeum Miłośnik spa.

 

Boski zdobywca 
Zdobyto pierwszy boski przedmiot.
Boskie przedmioty mają zielony kolor, są to najlepsze przedmioty w grze. Niestety szansa na otrzymanie pierwszych jest dopiero pod sam koniec gry. Otrzymasz kilka takich przedmiotów po pokonaniu bossa w misji „Król demonów ujawniony” (135 poziom).

 

Mistrz uciszania yokai 
Pokonano wszystkie rodzaje yokai.
Musisz zabić każdego przeciwnika przynajmniej raz, poniższy obrazek prezentuje listę wszystkich przeciwników:

 

Miłośnik spa 
Wykąpano się we wszystkich gorących źródłach.
Gorące źródła odnawiają nam energię i jeszcze przez jakiś czas sprawiają, że po kąpieli tracimy bardzo mało zdrowia. W grze jest 20 takich źródełek, musisz wykapać się we wszystkich, aby zdobyć trofeum. Ich miejscówki są na poniższym filmiku.

FILMIK

 

Mistrz gestów 
Poznano 40 gestów.
Zdobycie gestów nie będzie trudne, już kilka mamy na starcie, kolejne będziemy po prostu otrzymywać za ukończenie misji głównych i pobocznych. Możecie udać się także do Herbacianego domu, aby za monety kupić kilkanaście z nich.

 

Przywódca kodama 
Zebrano wszystkie kodamy.
Kodamy, to takie małe żabki dobrze ukryte w grze. Sa dobrze ukryte, ale od samego początku proponuje wyposażyć się w dowolny przedmiot, który w atrybutach ma zdolność wykrywania Kodam. Wtedy na minimapie Kodamy zostaną zaznaczone zielonymi kropkami. Wszystkich Kodam jest 125, a to nam daje po 25 Kodam na jedną krainę. Dla ułatwienia poniżej filmik ze wszystkimi lokacjami Kodam:

 

Przyjaciel opiekunów 
Zebrano wszystkie duchy opiekuńcze.
Duchy opiekuńcze otrzymujemy z pokonanych bossów w misjach fabularnych i pobocznych. Jeżeli do końca gry będziesz wykonywał wszystkie zadania, to ostatniego ducha otrzymasz po pokonaniu bossa w misji „król demonów ujawniony” (135 poziom).

 

Gnojarz 
Zaprzyjaźniono się z Ryunoshiną, miłośnikiem krowich placków.
Trofeum do zdobycia w misji głównej „Splugawiony zamek” w pewnym momencie misji, gdy będziesz opuszczał lochy i udawał się stronę zamku w jednej z cel usłyszysz wołanie. Będzie tam Ryunoshin, fan krowich placków. Poprosi on Ciebie, abyś dostarczył mu kule gnoju. Co kilka oddanych sztuk nagrodzi Ciebie prezentem. Trofeum i drogocenny hełm otrzymasz, gdy podarujesz mu 30 kul gnoju. Kule gnoju będą losowo wypadać z napotkanych przeciwników, którzy przypominają jeden wielki glut. w razie potrzeby możesz kilka razy powtarzać misje, aby uzbierać wymagana liczbę kul.

 

Szpetny jegomość
Użyto maski szpetnego jegomościa, aby pokonać przeciwnika.
Musisz wyposażyć się w Maskę Hyottoko. Będzie ona dostępna już w pierwszym regionie, jako nagroda za ukończenie misji „Ognisty całun” 13 poziom. Możesz kupić ją także w Herbacianym Domie, ale tez często będzie wylatywać z pokonanych przecinków. Maska zadaje dystansowe obrażenia od ognia, dosłownie pluje ogniem. wybranego przeciwnika warto sobie najpierw mocno osłabić, a gdy będzie miał już mało zdrowia używamy Maskę Hyottoko, aby go zabić.

 

Strażnik ognia
Zapalono wszystkie 3 chroniące przed złem ogniska na Itsukushimie.
Trofeum do zdobycia w misji głównej „Ocean znowu ryczy”. Musisz zapalić wszystkie trzy ogniska chroniące przed złem. warto to zrobić, ponieważ walka z bossem po ich odpaleniu w tym regionie będzie dużo łatwiejsza. Ich lokacje prezentuje poniższy filmik:

 

Wskrzesiciel Hiragumo 
Zebrano wszystkie kawałki imbryka Hiragumo na Shigisan.
Trofeum do zdobycia w misji głównej „Zamek pajęcze gniazdo”. Twoim zadaniem jest odnalezienie wszystkich sześciu ogromnych, świecących na pomarańczowo gniazd pająków. Zazwyczaj są one umieszczone na ścianach, murach, drzwiach. Gdy zaczniesz do takiego strzelać wyskoczy z niego wielki pająk, zabij tego pająka i podnieś purpurowy, rozżarzony fragment. Pierwsze dwie miejscówki masz zaznaczone, kolejne cztery musisz sam odnaleźć lub skorzystać z poniższego filmiku:

 

Zabójca Nue 
Pokonano Nue z góry Hiei.
Trofeum do zdobycia w misji głównej „Demon z góry Hiei”. Twoim zadaniem jest zabicie opcjonalnego bossa Nue. Znasz już tego przeciwnika, ponieważ walczyłeś z nim w misji  „Uśpiony kamień dusz”. Tym razem boss nie ma paska zdrowia, ale jest tak samo silny i niebezpieczny. Zabij go, a trofeum będzie Twoje.

 

Koniec świata 
Pokonano kata Derricka.
Trofeum do zdobycia w ostatniej misji głównej „Oczy królowej”. Twoim zadaniem jest zabicie Kata Derricka, tak, to ten samo boss, z którym walczyłeś w pierwszej misji fabularnej. Tym razem jest on silniejszy i ma dużo więcej zdrowia. Zabij go, a trofeum będzie Twoje. Kata Derricka znajdzie w podziemiach londyńskiej Tower.

 

Poradnik wykonany na bazie własnych doświadczeń z grą.
W poradniku zamieszczamy filmiki autorstwa PowerPyx, ponieważ chłopaki odwalili kawał dobrej roboty ze znajdźkami.
Zabrania się kopiowania tekstu bez zgody autora!

4 Replies to “NiOh – Poradnik do trofeów”

 1. Mam pytanie niekoniecznie związane z trofeami, ale może ktoś mi pomoże. Mam wykonanych pare talizmanów. Czy po użyciu księgi reinkarnacji talizmany znikną w związku z resetem punktów magii Onmyo? Czy talizman wykonany już zostaje na amen w ekwipunku?

  1. też mnie to ciekawi.
   Dodatkowe pytanie: czy po uzyciu ksiegi reinkarnacji czyszcza sie postępy w danej broni? Np. dwie katany mam juz wymaxowane i nie chciałbym tego stracic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.