EA Sports UFC 3 – Poradnik do trofeów

Ready? Fight!


Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości EA Polska.

 

trofeaInformacje ogólne:trofea
Stopień trudności wbicia platyny: 4/10 (dla osób zaznajomionych z serią)
Liczba trofeówplatynax1zlotox4 / x12 / x16
Liczba trofeów offline: 26
Liczba trofeów online: 6
Minimalna liczba przejść: 1
Trofea możliwe do przeoczenia: 0
Zglitchowane trofea: 0
Czas do zdobycia platyny: 40-50 godzin (w zależności od wygranych w Ultimate Team)

Krótko i na temat:

Opinia znajduje się TUTAJ!

 

Krok po kroku:

 1. Najważniejsza rzecz – trofea wymagające rozgrywania walk online MOŻNA WYKONAĆ W PRYWATNYCH MECZACH. Oznacza to, że nie musicie być skazani na losowego przeciwnika z sieci, a możecie ustawić się ze znajomym, aby dogadać szczegóły poszczególnych trofeów.
 2. Tryb legendarny zostaje udostępniony w momencie przejścia gry po raz pierwszy. Nie oznacza to jednak, że musicie grę przejść dwukrotnie. Aby zgarnąć trofeum za tryb legendarny wystarczy dotrzeć do poziomu „Superstar”, a nie „Greatest of All Time”. To drugie najlepiej jest załatwić przy pierwszym przejściu gry.
 3. W najlepszym wypadku, do przejścia gry oraz zdobycia tytułu „Greatest of All Time” potrzeba około 33 pojedynki bez przegranej. Dużym ułatwieniem jest wykorzystywanie umiejętności nastawionych na kombinacje oraz obrażenia z ciosów zadawanych „z półobrotu” na głowę. Przyda się również dobry trening kondycyjny. Dzięki temu, nawet na legendarnym poziomie trudności, można skończyć walkę efektownie w pierwszej rundzie.
 4. Możecie również przyjąć inną technikę i wymaksować umiejętności graplerskie. Tu jednak musicie liczyć się z tym, że wymagane jest opanowanie do perfekcji minigry związanej z tym aspektem walki. W przypadku trybu Legendary możecie również spróbować tej sztuczki z zawodnikiem wagi ciężkiej. Dlaczego? Duża liczba zawodników tej dywizji posiada dość mizerne umiejętności parterowe. Jeden z prostszych sposobów na pokonanie przeciwników w tej płaszczyźnie opisałem pod koniec poradnika.
 5. Najgorszym elementem przy zdobywaniu platyny jest grind w Ultimate Team. Nie musicie jednak walczyć w trybie online, co może być sporym ułatwieniem, a także nie musicie kupować pakietów Ultimate Team za prawdziwe pieniądze. Podstawowe zestawy powinny załatwić sprawę.
 6. Ciekawostka – wiecie, że tytuły trofeów nawiązują do tytułów przypisywanych prawdziwym galom UFC z przeszłości? Taki mały smaczek dla wielbicieli MMA 😉

 

Poradnik:

  UFC 67: All or Nothing / UFC 67: All or Nothing platyna
Odblokuj wszystkie trofea w EA SPORTS™ UFC® 3. / Unlock all other trophies in EA SPORTS™UFC®3.
Gratulacje! Odblokowałeś wszystkie trofea w UFC 3!

 

 UFC 1: The Beginning / UFC 1: The Beginning 
Ukończ wprowadzenie do UFC 3. / Complete the UFC 3 Introduction.
Proste – ukończ pierwszą walkę pokazową między Conorem McGregorem a Tonym Fergusonem w UFC 3.

 

UFC 80: Rapid Fire / UFC 80: Rapid Fire 
Wyprowadź 4 celne ciosy w kombinacji (online dla wielu graczy). / Land a four-hit combination. (online multiplayer only)
Najlepiej wykonać cztery szybkie uderzenia na głowę zawodnikiem opierającym się na walce w stójce. Warto je przećwiczyć w trybie kariery, a przed przystąpieniem do wbicia pucharka zaprosić znajomego, który również walczy o platynę!

 

UFC 35: Throwdown / UFC 35: Throwdown 
Zakończ walkę poddaniem (online dla wielu graczy). / Finish the fight with a submission. (online multiplayer only)
Dużo pomoże wybór zawodnika specjalizującego się w graplingu. Wystarczy sprowadzić walkę do parteru i wybrać interesujące nas poddanie. Warto je przećwiczyć w trybie kariery, a przed przystąpieniem do wbicia pucharka zaprosić znajomego, który również walczy o platynę!

 

UFC 101: Declaration / UFC 101: Declaration 
Wywołaj kontuzję u przeciwnika mniej niż 10 sekund od sprowokowania go (online dla wielu graczy). / Trigger a health event on the opponent within 10 seconds of your taunt. (only unlockable in online multiplayer).
W przypadku tego trofeum przyda się trochę szczęścia oraz umiejętność zadawania sporych obrażeń w głowę przeciwnika. W skrócie – wybieramy za pomocą strzałek prowokację i mamy 10 sekund na to, aby za pomocą kopnięcia wywołać u zawodnika kontuzję. Objawia się ona czerwonym, pulsującym paskiem pod paskiem zdrowia zawodnika. Możemy próbować do końca całego starcia. Przed przystąpieniem do wbicia pucharka zaprosić znajomego, który również walczy o platynę!

 

UFC 46: Supernatural / UFC 46: Supernatural 
Wychylając się, uniknij przynajmniej 6 uderzeń w ciągu 20 sekund (online dla wielu graczy). / Sway to avoid at least 6 strikes in 20 seconds. (only unlockable in online multiplayer).
Niczym Muhammad Ali musicie uniknąć sześciu uderzeń w ciągu 20 sekund za pomocą prawej gałki analogowej. Tutaj również najlepiej wziąć się umówić ze znajomym, który pomoże w wykonaniu tego zadania. Pomocne będzie również wykorzystanie dywizji, która porusza się żwawiej w ringu (od lekkiej w dół).

 

UFC 99: The Comeback / UFC 99: The Comeback zloto
Wygraj walkę po odniesieniu przynajmniej dwóch kontuzji (online dla wielu graczy). / Survive at least two health events before winning the fight. (only unlockable in online multiplayer).
To trofeum, które można połączyć w trakcie walki ze znajomymi. Najłatwiejszym sposobem jest przyjęcie jednej kontuzji na głowę, a drugą na wybraną rękę lub lewą nogę. Później – pokonanie przeciwnika szybkimi atakami oraz późniejszym kopnięciem powodując nokaut. Przed przystąpieniem do wbicia pucharka zaprosić znajomego, który również walczy o platynę!

 

UFC 3: The American Dream / UFC 3: The American Dream
Podpisz kontrakt debiutanta w trybie Kariery. / Sign a Rookie Contract during your Career.
Pierwsze trofeum w karierze po pokonaniu pierwszych trzech walk i zdobycia kontraktu w UFC.

 

UFC 11: The Proving Ground / UFC 11: The Proving Ground 
Podpisz kontrakt amatora w trybie Kariery. / Sign a Prospect Contract during your Career.
Drugie trofeum w karierze do zdobycia po pokonaniu rywala z poprzedniej federacji.

 

UFC 88: Breakthrough / UFC 88: Breakthrough 
Podpisz kontrakt pretendenta w trybie Kariery. / Sign a Contender Contract during your Career.
Kolejny szczebelek kariery, a walka o pas coraz bliżej!

 

UFC 22: Only One Can be Champion / UFC 22: Only One Can be Champion 
Podpisz kontrakt megagwiazdy w trybie Kariery. / Sign a Superstar Contract during your Career.
Zdobądź pierwszy pas w karierze i podpisz kontrakt megagwiazdy UFC!

 

UFC 13: The Ultimate Force / UFC 13: The Ultimate Force 
Podpisz kontrakt legendy w trybie Kariery. / Sign a Legend Contract during your Career.
Uwaga… zdobądź pasy UFC w dwóch kategoriach wagowych. Uwaga – zdobycie pasa w wyższej kategorii automatycznie przenosi do nowej dywizji. Oznacza to, że zmienią się również przeciwnicy, przeciw którym bronimy pas.

 

UFC 44: Undisputed / UFC 44: Undisputed zloto
Zdobądź tytuł najlepszego zawodnika wszech czasów w trybie Kariery. / Become the Greatest Of All Time during your Career.
Zdobądź tytuł GOAT, czyli the Greatest of All Time. Aby to zrobić, musisz wypełnić sześć zadań z Performance Records i dwa z Promotion Records. Najłatwiej jest wybrać sobie za cel – wygrane w UFC, walki w UFC, zakończenia walki przed czasem, wygrane z rzędu, bonusy za wyniki, nokauty, zarobione pieniądze i obserwujący w mediach społecznościowych.

 

UFC 82: Pride of a Champion / UFC 82: Pride of a Champion zloto
Podpisz kontrakt megagwiazdy, grając na poziomie legendy w trybie Kariery. / Sign a Superstar Contract on Legendary difficulty during your Career.
Jak już wspominałem na wstępie – najlepiej do zdobycia tego trofeum wykorzystać dywizję ciężką oraz zdać się na umiejętności graplerskie. Wykonanie ground and pound łokciami to dobry sposób na pokonanie przeciwnika po szybkim sprowadzeniu do parteru.

 

UFC 61: Bitter Rivals / UFC 61: Bitter Rivals 
Pokonaj rywala w trybie Kariery. / Defeat a rival during your Career.
To trofeum zdobywa się za pokonanie rywala w drugim etapie kariery na poziome amatorskim. Jest to przeciwnik, którego pokonaliśmy w walce o kontrakt z UFC.

 

UFC 12: Judgement Day / UFC 12: Judgement Day 
Wygraj walkę z karty głównej PPV w trybie Kariery. / Win on the main card of a Pay-Per-View during your Career.
Do zrobienia tego trofeum wystarczy grać w tryb kariery. Prędzej czy później prowadzony przez nas zawodnik trafia na główną kartę walk w UFC. Wtedy wystarczy tylko wygrać starcie.

 

UFC 78: Validation / UFC 78: Validation 
Obroń swój pas w trybie Kariery. / Successfully defend your title during your Career.
Trofeum pojawia się po pierwszej obronie pasa, gdy otrzymamy status Superstar w karierze.

 

UFC 47: It’s On! / UFC 47: It’s On! 
Odpowiedz na wiadomość w mediach społecznościowych w trybie Kariery. / Respond to a social media message during your Career.
Czasami w grze nasz zawodnik otrzymuje wiadomości od swoich rywali. Wystarczy, że odpowiesz na jego zaczepki, a trofeum jest Twoje!

 

UFC 34: High Voltage / UFC 34: High Voltage 
Zdobądź popularność w mediach społecznościowych w trybie Kariery. / Start trending on social media during your Career.
Najłatwiejszym sposobem na zdobycie tego trofeum jest… efektowny nokaut i zdobycie nagrody za występ. Dzięki temu nasi obserwujący zaczną o nas pisać, a trofeum wpadnie do naszej gablotki.

 

UFC 54: Boiling Point / UFC 54: Boiling Point 
Osiągnij bardzo wysoki szum medialny przed walką w trybie Kariery. / Get very high hype for any fight during your Career.
Trofeum, które wpada wraz z postępami w karierze. Gdy wybrany przez nas pojedynek ma status zainteresowania mediów „high” lub „very high” wystarczy starać się o odpowiednie wykorzystywanie punktów treningowych na aktywności promocyjne. Im dłuższy obóz, tym więcej punktów do wykorzystania, a co za tym idzie – możemy brać udział w o wiele bardziej wartościowych wydarzeniach. Po zakończeniu okresu przygotowawczego, gdy poziom medialny wchodzi na najwyższy poziom zdobywamy trofeum.

 

UFC 74: Respect / UFC 74: Respect 
Zdobądź premię za występ wieczoru w trybie Kariery. / Win a performance of the night bonus during your Career.
Do zdobycia trofeum najlepiej jest wykorzystać wcześniej wspomniane przeze mnie umiejętności walki w stójce. Efektowne kopnięcie, które znokautuje naszego przeciwnika w pierwszej minucie pierwszej rundy walki ma największe szanse na zdobycie premii za występ wieczoru!

 

UFC 56: Full Force / UFC 56: Full Force 
Wygraj walkę w pierwszej rundzie (online dla wielu graczy). / Win in the first round of an online multiplayer match.
Jak widzicie – przy dobrym szczęściu można załatwić kilka trofeów jednocześnie. W tym przypadku naszym zadaniem jest wygrać walkę sieciową w pierwszej rundzie. Może to być poddanie, nokaut lub techniczny nokaut. Jak zwykle – zachęcam do współpracy ze znajomymi!

 

UFC 64: Unstoppable / UFC 64: Unstoppable 
Ukończ wszystkie codzienne cele w trybie UFC Ultimate Team jednego dnia. / Complete all your daily objectives in UFC Ultimate Team in one day.
Do wykonania tego zadania niezbędne będzie, niestety, rozegranie meczy online. Aby je znaleźć udaj się do Ultimate Championships w trybie Ultimate Team.

 

UFC 31: Locked and Loaded / UFC 31: Locked and Loaded 
Wypełnij wszystkie miejsca na karcie zawodnika w trybie UFC Ultimate Team. / Every slot on one of your UFC Ultimate Team fighters has been filled.
Zależne od wypadających kart z pakietów, ale nie wymaga kart o poziomie wyższym niż brąz. Wystarczy, że każde z miejsc w karcie zawodnika w Ultimate Team zostanie uzupełnione odpowiednimi kartami.

 

UFC 73: Stacked / UFC 73: Stacked 
Zdobądź pierwszy złoty przedmiot w trybie UFC Ultimate Team. / Acquire your first Gold tier UFC Ultimate Team Item.
Co zabawne – pierwszy złoty przedmiot w UFC Ultimate Team zdobyłem z pierwszego, droższego pakietu kupowanego za walutę w grze. To najłatwiejszy sposób na zdobycie trofeum, ponieważ jest spora szansa, że gwarantowana złota karta nie będzie zawodnikiem. Możecie również próbować z podstawowymi pakietami, ale będzie to trwało trochę dłużej.

 

UFC 87: Seek and Destroy / UFC 87: Seek and Destroy 
Ukończ wszystkie wyzwania dla jednego gracza w trybie UFC Ultimate Team. / Complete all Challenges in a UFC Ultimate Team Solo Challenge Group.
Wystarczy wykonać wszystkie wyzwania w trybie jednego gracza UFC Ultimate Team.

 

UFC 39: The Warriors Return / UFC 39: The Warriors Return 
Zbierz wszystkie zestawy w pojedynczym programie UFC Ultimate Team. / Complete all Sets in a single UFC Ultimate Team Program.
Aby zdobyć to trofeum najlepiej jest wykorzystać najtańsze zestawy i spróbować skompletować wszystkie karty, które można wykorzystać w Ultimate Team z poziomu brązowego. Po otworzeniu kilku pakietów trofeum powinno wpaść, możecie próbować również zdobywać je poprzez wyzwania oraz obstawianie meczy UFC.

 

UFC 68: The Uprising / UFC 68: The Uprising 
Zdobądź żółty pas w trybie UFC Ultimate Team. (poziom 50) / Earn your yellow belt in UFC Ultimate Team. (level 50).
W przypadku kolejnych trzech trofeów związanych z Ultimate Team najlepszą metodą jest po prostu grind. Można jednak spróbować zrobić wszystko, aby był on najbardziej efektywny. Najlepiej jest szybko sprowadzić walkę do parteru (szybkie kilka ciosów i single leg takedown). Gdy już dojdziemy do parteru wystarczy kilkukrotnie przerwać ewentualną próbę odwrócenia akcji przez przeciwnika. Po pewnym czasie będzie on na tyle zmęczony, że będziemy mogli przejść do pozycji bocznej. Wtedy pozostaje tylko dokończyć dzieła za pomocą uderzeń łokciami. Niestety, ale w przypadku tych trofeów nie ma innego sposobu – trzeba grać i próbować wbić każdy pas. Na pocieszenie – można to zrobić w trybie offline 😉

 

UFC 45: Revolution / UFC 45: Revolution 
Zdobądź pomarańczowy pas w trybie UFC Ultimate Team. (poziom 100) / Earn your orange belt in UFC Ultimate Team. (level 100).
Patrz opis trofeum UFC 68: The Uprising / UFC 68: The Uprising.

 

UFC 109: Relentless / UFC 109: Relentless zloto
Zdobądź zielony pas w trybie UFC Ultimate Team. (poziom 150) / Earn your green belt in UFC Ultimate Team. (level 150).
Patrz opis trofeum UFC 68: The Uprising / UFC 68: The Uprising.

 

UFC 2: No Way Out / UFC 2: No Way Out 
Z domyślnymi obrażeniami, wygraj z zawodnikiem SI, którego obrażenia są ustawione na maksimum. / Win against a CPU controlled fighter who is set to maximum damage, with your own set to default.
Są różne metody na zdobycie tego trofeum. Pierwsze, tradycyjne – wybieramy dla siebie najmocniejszego zawodnika, a nasz przeciwnik otrzymuje najsłabszego. Zwiększamy siłę uderzenia przeciwnika w opcjach do maksimum i… próbujemy go pokonać na najłatwiejszym poziomie trudności. Warto jednak pamiętać, że będzie on bił bardzo mocno i każde trafienie może skończyć się zamroczeniem.

Druga metoda wymaga wcześniejszego przygotowania dwóch zawodników – jednego z najniższymi statystykami i drugiego z najwyższymi. Reszta wygląda tak, jak w pierwszej metodzie z tą różnicą, że powinniśmy mieć nieco większe szanse w ewentualnym starciu.

 

UFC 10: The Tournament / UFC 10: The Tournament 
Wygraj jednym zawodnikiem cztery walki w turnieju dla 16 zawodników. / Win four fights with the same fighter in a 16-fighter Grand Prix tournament.
Zadanie w zasadzie proste – mamy wygrać turniej jednym, wybranym zawodnikiem. Reszta zależy już tylko od Ciebie. 😉

 

UFC 65: Bad Intentions / UFC 65: Bad Intentions 
Ukończ wszystkie wyzwania umiejętności na dowolnym poziomie. / Pass all Skill Challenges on any difficulty.
Nie ma co się oszukiwać – trzeba pokonać wszystkie wyzwania na dowolnym poziomie trudności. Dowolnym, czyli można na najłatwiejszym. Reszta wydaje się chyba formalnością, prawda?

Wyzwania ciosów:

 • Strategia obrony
 • Kontrola dystansu
 • Kontrola klatki
 • Worek bokserski

Wyzwania zapasów:

 • Kontrola w klinczu,
 • Obrona przed obaleniem,
 • Obalanie,

Wyzwania w parterze:

 • Ćwiczenia w stójce,
 • Ćwiczenia w parterze,
 • Obrona przed poddaniem,
 • Ofensywa przy poddaniach

 

Poradnik gościnny, napisany przez Muradina.
Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą!

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

2 Replies to “EA Sports UFC 3 – Poradnik do trofeów”

 1. WItam, wszystkie trofea związane z UFC 68: The Uprising ponoć można wbić w trybie offline. W jakim konkretnie trybie i ile razy należy pokonać przeciwnika opisanym wyżej sposobem żeby ukończyć wyzwanie i dostać trofeum?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.