5 dni temu / Harry Raszczak

Już w październiku zagramy w specjalną wersję Wsiąść do Pociągu… Widmo!

Uznana gra rodzinna powraca. Tym razem w halloweenowej wersji Wsiąść do Pociągu przeniesiemy się do Koszmarkowa! Cukierek albo psikus! Witaj w Koszmarkowie – miejscu pełnym strasznych sekretów!

6 dni temu / Bartosz Kwidziński

Kingdom Come: Deliverance z grą planszową

Kingdom Come: Deliverance to kolejna gra, która dostania wersję planszową. Szczegóły na jej temat w rozwinięciu newsa. Kingdom Come to z pewnością gra, którą wiele osób doceniło za jej realizm.

6 dni temu / Bartosz Kwidziński

Elden Ring dostanie grę planszową

Elden Ring, hit od FromSoftware, przeniesie się z naszych ekranów na stoły. Nadchodzi gra planszowa! Elden Ring to bez wątpienia jedna z najlepszych produkcji typu souls-like.

6 dni temu / Bartosz Kałkus

Star Wars: Wojny Klonów nowy kooperacyjny tytuł z mechaniką Pandemii

Firma Rebel zapowiedziała, że na rynku wkrótce pojawi się nowy tytuł dla fanów Gwiezdnych Wojen. Star Wars: Wojny Klonów to kooperacyjna gra z mechaniką inspirowaną legendarną Pandemią.

1 tydzień temu / Harry Raszczak

Rusza przedsprzedaż dodatków do Hero Realms!

Wydawnictwo IUVI przewidziało wiele propozycji dla fanów Hero Realms, można również zgarnąć bonusy w przedsprzedaży. Hero Realms: Zaginiona Osada Dobywajcie mieczy, bohaterowie, bo właśnie wkroczyliście do zaginionej osady!

1 tydzień temu / Harry Raszczak

Recenzja: Jakub Wędrowycz — Dziki Samogon [gra planszowa]

Czy słyszeliście o Jakubie Wędrowyczu? Jeśli tak, to z pewnością ucieszyliście się na wieść o nowej grze karcianej.

3 tygodnie temu / Harry Raszczak

Star Realms: Frontiers i Scenariusze z premierą już 21 września!

Niedługo ruszymy na podbój galaktyki w grze karcianej wydanej w Polsce przez IUVI games. Ruszyła już przedsprzedaż! Potężna technologia bram nadprzestrzennych umożliwiła dalekie podróże na rubieże galaktyki, tylko czekające na podbój.

3 tygodnie temu / Bartosz Kałkus

Zostań mistrzem pojedynków w nowej grze planszowej o Harrym Potterze!

Wydawnictwo Rebel poinformowało, że 23 września na rynku pojawi się nowa gra planszowa ze świata magii i czarodziejów. Harry Potter: Mistrz Pojedynków! to imprezowa gra, w które od 4 do 8 graczy wcieli się w uczniów szkoły Hogwart.

2 miesiące temu / Harry Raszczak

Recenzja: Ark Nova [Gra Planszowa]

Już za dwa tygodnie zbudujecie własne zoo i uratujecie zagrożone gatunki. Oto nasza recenzja Ark Nova — gry, która podbiła rankingi BGG.

2 miesiące temu / Bartosz Kałkus

Recenzja: Star Wars: Zewnętrzne Rubieże – Niedokończone sprawy

Zewnętrzne Rubieże znowu wzywają. Kryją kolejne sekrety, łupy do zrabowania czy cele do złapania i dostarczenia.

3 miesiące temu / Harry Raszczak

Nowości z Phalanx: Co słychać w Purple Haze i ostatnia chwila na wsparcie Total Domination

Na strategicznym froncie gier planszowych na pewno dużo się dzieje. Szczególnie dwa projekty od Phalanx są tu warte uwagi. Total Domination wchodzi w masową produkcję Do Phalanx dotarła druga partia przykładowych figurek do Total Domination.

3 miesiące temu / Bartosz Kwidziński

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City wystartowało na Kickstarterze

Cyberpunk 2077 otrzyma swoją grę planszową z figurkami i kartami. Jesteście ciekawi, co przyniesie Gangs of Night City? Dowiecie się tego z dalszej części newsa.

3 miesiące temu / Harry Raszczak

Planszówka Bretwalda startuje dzisiaj na Gamefound!

Siedem anglosaskich królestw Anglii toczy nieustanny konflikt. Ich cel: zdobycie korony Bretwaldy, władcy Wielkiej Brytanii. Anglia, 796 AD. Wikingowie z Danii najeżdżają ziemię. Pogaństwo jest zastępowane przez chrześcijaństwo.

4 miesiące temu / Harry Raszczak

Duże zmiany na planszówkowym rynku wydawniczym w Polsce

Lacerta przekazuje linie wydawnicze wydawnictwu Rebel i skupi się na finansowaniu społecznościowym konkretnych gier.

4 miesiące temu / Bartosz Kwidziński

Cyberpunk 2077 dostanie grę planszową

Cyberpunk 2077 doczeka się planszówki. Zapowiedziano Gangs of Night City. Cyberpunk 2077 to bez wątpienia jedna z głośniejszych premier ostatnich lat. Gra studia CD Projekt RED to, moim zdaniem, bardzo dobry RPG.

4 miesiące temu / Harry Raszczak

Już wkrótce zbudujesz miasto swoich marzeń w planszówce San Francisco!

Podczas rozgrywek w San Francisco Waszym zadaniem będzie stworzenie najwspanialszego planu przebudowy miasta. Dla San Francisco I połowa XX wieku to okres dynamicznego rozwoju i nowych szans.

4 miesiące temu / Harry Raszczak

Nadchodzi Twilight Inscription. Planszówka roll-and-write na kosmiczną skalę!

Jeżeli lubicie wielkie strategie 4X, to już niedługo na Waszych stołach może zagościć Twilight Inscription. Gra roll-and-write w uniwersum Twilight Imperium!

4 miesiące temu / Bartosz Kałkus

Recenzja: Star Wars: Zewnętrzne Rubieże

Wstęp Gwiezdne Wojny mają mnóstwo fanów na całym świecie. To w końcu jedna z największych marek pop kultury. Filmy, seriale, zabawki czy w końcu gry video i planszówki tworzone są cały czas.

4 miesiące temu / Bartosz Kwidziński

Recenzja: Batman: Wszyscy kłamią – gra na podstawie Detektywa

Batman: Wszyscy kłamią już jutro będzie miało premierę. Sprawdźmy, czy warto czekać na tę grę od Portal Games. Batman już jutro, 19 maja, otrzyma kolejną grę. Dzięki Portal Games od pewnego czasu sprawdzam tę produkcję.

4 miesiące temu / Harry Raszczak

Recenzja: Chipsy — Chrupiąca gra imprezowa [Planszówka]

Czy planszówki kojarzą się Wam tylko z pudełkami? Do redakcji przybyła paczka chipsów. Czy były smaczne? Zapraszam do recenzji!

5 miesięcy temu / Harry Raszczak

Recenzja: Nowa Gwinea [Planszówka]

Z pewnością cieszy fakt, że tak dużo planszówek projektowanych jest w naszym kraju. Jak prezentuje się Nowa Gwinea od Grzegorza Rejchtmana? Od Nemesisa, U-BOOT poprzez Robinsona Crusoe, do takich gier jak, Ubongo.

5 miesięcy temu / Harry Raszczak

Co słychać w kampanii Purple Haze?

Prace nad grą trwają! Twórcy wprowadzają zmiany w systemie walki, nową mechanikę pogody, a przede wszystkim dopieszczają scenariusze!

5 miesięcy temu / Harry Raszczak

Ruszyła przedsprzedaż Ark Nova, wielokrotnie nagradzanej gry euro!

W Ark Nova stworzymy własne ZOO, będziemy wspierać projekty ochrony przyrody i ratować zagrożone gatunki zwierząt. Jakie są bonusy w przedsprzedaży? Cel gry Ark Nova to zaawansowana gra euro, hit targów Essen SPIEL 2021 ze średnią ocen 8.

6 miesięcy temu / Harry Raszczak

Jeszcze 7 dni na wsparcie kampanii Race to the Rhine w wersji Keep’em Rolling!

Phalanx Games udało się już ufundować swój projekt, który jest rozwinięciem klasycznej gry strategicznej sprzed 8 lat. Do tej pory kampania na kickstarterze uzbierała 86 tysięcy złotych, przekraczając wstępny cel 55 tysięcy.